Settimio Soprani (dugmetara)

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

Pa reko ja da je svaki Settimio S.cudo od hamonke.Ajd nek je sa srecom pocetak malom i nek je ziv i zdrav pa postigo veliki uspeh (a nemislim na televiziju)!Pozdrav i tebi dallape 1960 (procitah da si odneo tvoje lice kod cika Dragija-au kad je sredi sto ce to da bude zmicee od ramonice :jdishddf: :svirac: ).
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Settimio Soprani

Post od Dallape 1960 »

Da juce sam isao..Legenda od coveka..ako mu nisam postavio 200 pitanja nisam ni jedno.. :D 3 sata smo caskali i malo svirali..probao sam Prezidenta jednog..prodaje Dragi.. a pn sve uz osmeh "trpi.. :) "nadam se najboljem..poz i tebi druze
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Settimio Soprani

Post od petar3petar »

.
Poslednja izmena od petar3petar u 07 Sep 2012, 21:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Settimio Soprani

Post od Dallape 1960 »

Koje je godiste vasa harmonika sa slike kolega Petre? i ako nije tajna koliko vas je kostala? mozda bih i ja pazario jednu :)
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Settimio Soprani

Post od Dallape 1960 »

Drugari jedno pitanje..Dali je radjena stara serija arist 6 sa 13 registara u primu? Zna li neko? ubedjuje me covek da jeste, a meni nije poznato..
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

Druze,legendarni model (koji ima preklopnik u levoj strani.pa je raspored reg.u primu:11,a u basu 11+11) nikad nije pravljen sa 13 reg.,ALI postoje Settimio S.sa 13 reg.u primu koji veoma liče na legendu (i to jesu Artist 6) ali imaju u basovima 6-7 reg. bez preklopnika.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Settimio Soprani

Post od Dallape 1960 »

E hvala ti puno Bato znao sam da ces se javiti.. :depkvk: Apsolutno sam tako i mislio, ali ko pita-ne skita :) ah taj famozni preklopnik..napravise ljudi cudo.. :svirac: Svaka im cast :jdishddf:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Settimio Soprani

Post od petar3petar »

.
Poslednja izmena od petar3petar u 07 Sep 2012, 21:39, izmenjeno 1 put ukupno.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

Bas tako petar.A sto se tice mehanike (posebno leve strane) po mnogima ( a i ja imam takvo iskustvo) Paolo Soprani je neprevazidjen,malte ne nepokvarljiv mehanizam!
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Settimio Soprani

Post od steela »

MladenIsakovic napisao:Ljudi, evo malopre na RTS 2, oko ponoći, nadsviravanje trubači protiv harmonikaša, ima jedno 40 harmonikaša, i u prvom redu, lik, harmonikaš, ne mogu da se setim imena, bio je popularan 90-ih, gostovao po emisijama i televizijama, snimao je i ploče, ubijte me, ne mogu se setiti imena - elem, svira dugmetaru Settimio Soprani, šestoredna, 140 basova, dekl kao kod ovih originalnih, sija se, to izgleda da su nove već izašle, ili je to neka promotivna za reklamu, ili... ali ne mogu da verujem, danas sam prvi put čuo video sopranku dugmetaru (makar lažnu), a večeras na televiziji čovek je svira, ova je verovatno original :)
To znači da već stižu :)
MISA MIJATOVIC!!!!!! :ijuju: .poz
Odgovori