Licenca

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Licenca

Post od Ukika »

o ovome je bilo reči na temi viewtopic.php?f=4&t=3&p=5109&hilit=licenca#p5109

zvali su me pre neki dan i sutra imam audiciju... zapalio me lik sa kojim sam nedavno svirao tj on je svirao ja ga upoznao na svirci pa se malo zezali.. zapalio me da se učlanim u MELOS i da počnem da plaćam muziči staž što se meni i tekako dopalo....

a sad nešto pričam s ćaletom, i stavih prst na čelo.. dal će mi trebati ta licenca, msm zbog staža hoće nego dal da se regujem sad pred kraj godine pa da plaćam o5 novu licencu od nove godine ili da sačekam novu godinu, da ne bacam 5 hiljada (zna li neko dal ovo važi do nove godine ili godinu dana od uplate?) dal' ću nekada imati vajde od toga što će tamo pisati da je imam od 17te god itd...


šta vi mislite o svemu ovome, imate li licencu, plaćate li staž?
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Licenca

Post od micha56 »

Ha, pa ako si procitao one postove tamo u temi Branimira Djokica, ja ne znam sta tu treba jos dodati, jer sve sto je tamo receno o licencama - jos uvek vazi. Moj ti je savet - batali to, samo ces da se oslobodis lepe svote novca za nista.
A ako stvarno zelis da uplacujes radni staz - to mnogo kosta na mesecnom nivou i uopste ne moras to da radis kao muzicar, moze sa bilo kojim zanimanjem. Doduse nisam siguran da li moze pre punoletstva, ali lako mozes da se raspitas.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Licenca

Post od Ukika »

pa to, sad se nešto mislim i zapitah se sad.. jedino to oko staža me vuče.. msm ne planiram da da umrem na radnom mestu, bar da doživim penziju, a kako pomeraju ove rokove...
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Licenca

Post od Webmaestro »

Ja sam se mnogo razocarao sa tim licencama i dozvolama i porezima kad je bilo aktuelno pre neku godinu i sada sam alergican na te pojmove. Sad kad mi neko spomene licence i audicije ocu da ujedam! :D :D Ne znam to sa Melosom kakva je situacija, al ako je isto kao onda sa Djokicem, batali. Sto kaze Micha, ima jos nacina da uplacujes staz, a osim toga jos si mlad, sigurno ces vec i da se zaposlis negde pa ces da steknes penziju ;) Tek imas 17 a vec brines o penziji, ima ljudi u ovoj Srbiji od preko 30 a nemaju ni dana staza.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Licenca

Post od Ukika »

haha to o stažu mi svi kažu i smeju mi se, haha ... mene u osnovnoj psiholog pita šta bi ti najradje upisao šta god želiš reci (ne vezano za bodove mislio čovek - imali neke razgovore pred upis itd) ja sam reko ja da mogu ja bi upisao penziju, a pošto nmg svejedno... čovek zinuo



ništa, kad sam se već prijavio i zvali me i sve to, idem sutra pa ću popričam s njima, ako mi ne odgovara priča neću ni da se učlanim, nigde ne piše da moram :)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Licenca

Post od alibaba40 »

Ukika prijatelju moj,posto imam strasnog iskustva oko penzije radnog staza itd.mogu da ti dam samo jedan savjet.Kao sto znas, a mislim da sa znas, ja zivim vani u Austriji i mogu ti reci ovako;ono sto je snaslo nasu zemlju bivsu Jugu najdrazu po meni to ce uskoro da stigne ovu us....nu evropu, e sad €uro ce da rikne na tome se radi,ako imas kakvu kintu sa strane kupuj ZLATO vjeruj to je najbolja investicija i penzija za buducnost mladih osoba kao sto si ti,ovo ti ne govorim napamet nego se druzim sa nekim s...cima austriskim koji imaju debele novcanike i gledam sta rade.Jer ja pratim cijelo stanje evrope o tome bi mogo knjigu da napisem a nije iskljuceno da necu.A ovi drugi koji nemaju mozga a imaju pare da im ne bi propale kupuju stanove,kuce bijesne aute itd a ti ako te ovo zanima procackaj po internetu pa se raspitaj kod malo stariji ljudi koji su prezivjeli ratove i propast bilo kojeg novca pa ces razumjeti o cemu se radi.A ovo sto ti nude tu su Micha i Webmaestro 100 posto u pravu.Pozdrav :pudc8:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Licenca

Post od Ukika »

haha, to sa zlatom si u pravu cak sam vidjao na netu licitacije... ipak nemam ja tolke pare, jedva da sam nakrpio gomilicu za harmoniku.... nego mislio sam eto od svirki da odvajam, toliko bi nakupio za godinu dana (ipak ne hranim zenu i decu itd) pa da uplatim, da iskoristim prednosti....

idem danas na audiciju pa cu da popricam sta dobijam clanstvom pa cu vidim
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Licenca

Post od Webmaestro »

Javi kako je bilo na audiciji i o cemu se radi.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Licenca

Post od Ukika »

e, bio sam, pricao sam s coveci, polagacu u januaru, da ne placam licencu sad pred kraj godine, posto se placa kalendarski, a ne na godinu dana od uplate.. nista, sa tom licencom imamo tu kao zastitu nasih interesa sta god to znacilo, sindikat, radne vize dobijamo za inostranstvo preko toga, imamo i neke benefite kod uplate socijalnog i penzionog...

u MELOSU je clanarina sa licencom 4800 za godinu dana, a mislim da je i kod Djokica je tako nesto...
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Licenca

Post od alibaba40 »

Ne znam tacno kako to funkcionira ali cinimi se da i pjevaci to jest estradni umjetnici imaju te kartice
sa kojima udaraju vize za inostranstvo,i sto si reko zastita intersa ili tako nesto,nemam pojma,ali znam jedno ili znas da sviras ili pjevas ili ne znas,to je glavna kartica i viza i sve , a sad otom potom? :pudc8:
Odgovori