Dallape harmonika

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Dallape harmonika

Post od Ukika »

sad imam ponudu za 850 evra..
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Dallape harmonika

Post od MladenIsakovic »

Apropo prodaje Dallape Rolandu.........
Dallape? :pudc8: :D
Jes da ovaj dobro svira, al ovo Dallape videlo nije :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zp3ZMjAZRWA[/youtube]
Poslednja izmena od MladenIsakovic u 29 Nov 2011, 18:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Dallape harmonika

Post od zex »

Ne znam za tu pricu oko Dallape i Rolanda, ali ako bi ovo trebalo da bude neka imitacija Dallape violin registra, smesno je komentarisati bilo sta... Inace nisam pristalica tih elektricnih harmonika, moje misljenje je da nista ne moze zameniti pravu harmoniku. Ako ljudi ipak hoce te vestacke zvukove, ima gomila sintisajzera koje tu mogu da iskoriste, ovo je skrnavljenje jednog plemenitog instrumenta. A jos je i precenjena, da ne kazem bezobrazno skupa.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape harmonika

Post od Koca »

Pozdrav svim ljubiteljima dobrih harmonika sa ovog lepog foruma. Zna li neko od vlasnika originalnih Dallapa gde pise godiste harmonike i na sta treba obratiti paznju pri kupovini Supermaestra klavirne. Naravno po tonovima cu zakljuciti ali me interesuju obelezja. Interesuje me da li neko zna kako su stimovane tj, na koliko Hz svaki od glasova ili bar da li ima sveba ili ne u kombinacijama registra npr. violin, bandon i organon. Navodno sam cuo da su zbog tezih klavijatura i sveba Dalape jeftinije od Guerrini. Licno nisam svirao original Supermaestra ali cujem sve pozitivno za one iz 1950-1970 ali od kud znam godinu. Kod Guerrini lepo pise na plocici mesec i godina proizvodnje ali ne znam kod Dalape pa ako ne pise kao sto cujem, onda mogu samo verovati na rec prodavcu. Verovatno ce me neko iskreno uputiti u ove tajne. Zahvaljujem uneped, poz.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Dallape harmonika

Post od zex »

Kod Dallape ne pise godina proizvodnje (osim ako neko nema papire), ali dobri poznavaoci znaju otprilike koje je godine proizvedena odredjena harmonika. Najbolje su harmonike do 1965 god, onako okvirno receno (ovo ne treba razumeti bukvalno). Originalnost harmonike mozes utvrditi na osnovu raznih stvari i detalja, pa cak i bojom kala na tonovima, a tonovi su ti najvazniji (jer sta ce ti original korpus ako je neko zamenio tonove). :) Sto se sveba tice, ovo sto si gore naveo je netacno. Dallape harmonike samo u Violinu imaju "blagi hal" da tako kazem, ali to nije razlog zbog kog su Dallape jeftinije od Guerrini. Tu su neki drugi faktori u pitanju.
Savetujem ti da se pre kupovine harmonike, obaveznom posavetujes sa nekim majstorom, ili dobrim poznavaocem harmonike.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Dallape harmonika

Post od alibaba40 »

Evo drustvo ja cu jos malo da vam se pridruzim u diskusiji oko ovog naseg plemenitog instrumenta a pagotovo oko Dallape.Neki dan sam se opet cuo sa Amaletom Dallape pitao sam ga za dijelove dali ima ista da je ostalo pa da mu to otkupim,medjutim on kaze da ni jednog radnika vise nema koji tamo nekad radio,a tako isto i dijelova.I opet mi soli pamet kako je Roland dobra harmonika kako ce to da bude super itd. jebo ga japanac u dupe sta uradi nije ni svjestan.Pa mi je dao adresu od Guerinija da mogu tamo da nabavim dijlove, ali isto oni su toliko ne sposobni za prodaju da je to ne shvatljivo.Da malo pojasnim.Kad pogledam dijelove za Hohner ima ih svugdje i kataloga i raznih brosura ma nema sta nema, i naravno da je lako doci do dijelova, zato i ide prodaja tih harmonika super,dok za razliku kad sam trazio od guerinija kataloga nemaju nego moras tacno da im opsises sta ti treba koji dio kako izgleda pa daga uslikas i izmjeris i j........es da bi ti kao navodno oni mogli poslati.A cijena da ne govorim to niko ne spominje tako da nemas pojma sta koliko kosta.Brate dragi staro pravilo bez marketinga nema prodaje al talijan nece pa ga j...i ili ne zna.?
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Dallape harmonika

Post od zex »

Zapravo je poenta price, da oni sad nemaju proizvodnju koja radi konstantno, nego se harmonike prave po porudzbini. Samim tim pretpostavljam da i ne prave delove sami, nego imaju te specijalizovane samostalne radnjice, pa jedan majstor pravi korpus, drugi fasene, treci meh, itd... koje oni na kraju otkupljuju od svakog tog majstora i spoje u harmoniku. Ovo ne pricam na osnovu licnog iskustva, vec sam tako cuo u razgovorima sa ovim nasim majstorima.
Sad sve zavisi zasto tebi trebaju delovi, ali po meni je najpametnije kupiti neku staru maximu (jer su povoljne) i od nje iskoristiti sve sto se moze iskoristiti :) a takav kvalitet harmonike danas nece moci da ti naprave u Italiji.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape harmonika

Post od Dallape 1960 »

Cao drustvo.. aj da se malo ija prikljucim temi.. Tacno je.. dallape do 65 su najbolje.. e sad..jeftinije od Guerrinija.. do nekle tacno, ali sve zavisiGuerini je sada vise na ceni jer : uglavnom su 2
2+2 , sem profesional 1 koja je i najjeftinija, cak i duplo ili vise od ostalih modela.. lakse su (championka npr..), imaju definitivno bolju mehaniku, to stoji.. ocuvanije su, retko ce te naci zapustenu sampionku, a iz jedne dallape organtone se izvuce naximum pa se prodaje za 1000 eurica, a jos toliko vam posle treba da je sredite.. Manje je vodjeno racuna o dizajnu, vizuelnoj lepoti harmonike, a danas mladi hoce lepu i bljestavu oro, ili oro elegant.. a pogledajte snimke od pre 30 40 godina, pa vidite koliko je bila zastupljena dallape, a koliko guerini.. a i pravu dallape retko ko hoce da proda drugari.. sve ove dallape na oglasima po 1100 1000 1500 eurica su iz 70 i kasnijih godina, dallape iz 50-ih i pocetka 60-ih ko ima reeettko prodaje, ako zna sta ima.. e sad o obelezjima original dallape.. nauka je to druze.. uvek je najbolje povesti nekoga u koga si siguran prilikom kupovine.. ako te nesto konkretno zanima, tu sam da koliko mogu pomognem.. pozz
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape harmonika

Post od Koca »

Zahvaljujem se na odgovorima u vezi Dallape Supermaestro klavirna. Evo jos neke informacije koje sam dobio od jednog majstora u medjuvremenu a odnosi se na izgled registra na basovima i kaze da su starije Dalape do 70-ih imale crnu traku preko bas registara kao i da su starije imale zig razvucene harmonike utisnut na bas patosu, a novije to nemaju. Zatim sam dobio informaciju da su stimovane na 444HZ, a da li su svi glasovi na toj vregvenciji, verovatno ne, ako se predhodno gore spominje blagi sveb u violinu. Voleo bi ovako konkretno da diskutujemo a ne uopsteno. Pozdrav.
Korisnikov avatar
mikikg
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 19 Nov 2011, 00:17

Re: Dallape harmonika

Post od mikikg »

ljubimica sa avatara..))56-o godiste no25..ne bih je menjao ni za jednu..moj glas ide dallapi..!
Zaključana tema