GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Kontakt:

Re: GUERRINI

Post od Džoga »

Koca napisao: 22 Jan 2024, 08:39 Ja nesto nisam optimista u vezi vracanja cena na 4-5 hiljada evra. Moj drug je kupio Siwu^Figli pre oko 3 godine novu za 6.000e. Koliko su sada? Dzoga rece da Bugari od februara dize cene zaboravio sam cifru i nemogu popamtiti sve. Slazem se da je realno da nova bude oko 4000-6000 nova, koliko je bilo pre u markama ali od toga nema nista! Te nove se upordjuju sa starim Guerrini i Dalapama pa otuda skok tih starih modela min 50% za zadnjih 2 godine. U svetu su opasne situsacije: ratovi, izbeglice, inflacija, opsta nesigurnost i u takvim uslovima niko ne spusta cene. Sad ni Superior 4 (3+1) nije glomazna i teska, (oko 45000 e) trojka je pre 2 -3 godine isla 4500-5000 e sad 7500 a najnovije stavljaju na 11.500, odjednom ne vazi to sto kupci kazu teske su 13.700 kg i hoce lakse. Ovo ludlo ima konstantan trend na gore nisam video da pada. U Srbiji kako su skocile plate skocile su i cene harmonika i ako su bile medju najjeftinijim na Balkanu, A sad se najavljje prosecna plata za 5 godina 1400e (bilo 1100 u najavi) jer je ispunjen predhodni cilj od 500e. Pa to nemoze biti realan rast, nego kroz dizanje cena. Isto je i sa novim automobilima pa oni vuku cene polovnih iz uvoza. Koliko kosta muzika danas za svadbena veselja? Mnogo toga je nerealno ali na zalost tako je. Cene za svaku malu pometnju na trzistu skoce, ali kada se ta pometnja stabilizuje niko cene ne vraca na staro. Gorivo je pojeftinilo a harmonikue i ostale namirnice po radnjama nisu. To padanje cene goriva brzo je kompenzovao rast cena struje za novembar, a ona bas nikada ne pada. Uocio sam bas konkretno harmoniku koja je izasla sa 3000e, uvece je vec nema a sutra je na oglasu drugog (pre)prodavca za 3500e. Znaci on nije mogao da za 1 dan nju nastimuje, ispolira i recimo sredi klavijaturu sa dihtacijom kako bi joj povecao vrednost. Sve sto je povoljno proda se za i dan pa tako je to prividno da je pala cena ali za 1 dan, a sutra ode gore 500e sto jos i nije previse drsko jer idu i vise a u istom tonsko tehnickom stanju.
Probao sam Bugarija, ali sam probao instrument koji je izlozbeni a i instrument koji bi dobio da sam se odlucio za kupovinu posto ga imaju tu (pri cemu ako se ikad nadje na forumu da cita ovo covek koji mi je sa strane dopustio da probam veliko mu hvala). Dakle Bugari Balkan DM (po gadzihancu dm) 140 basova 11+Master i 9 u basu registara 2+2 stimovana po standardu LMMH Balkan i ono najbitnije, tonovi cijeg proizvodjaca nisu hteli da mi kazu, od istog gore pomenutog coveka kome sam zahvalan dobijam informaciju da se radi o Artigiana HM garnituri, mahagoni kabina. Takodje cu napomenuti da se u prezent modelu nalaze tonovi drugog proizvodjaca.

Bugari prezent model, 12,4kg, Bugari za prodaju 11,8kg. Oba modela istih dimenzija sa istim kaisevima i znojnicom onom na zadnji deo sto ide. Automati pacji kljun lepo prebacuju kompletno bez ikakvog nagadjanja dal je upo ili ne na lagan pritisak isto vazi i za bas i master. Bas na prezentu izostren pogotovo u dubokim glasovima da primirise dalapi ili prof1, medjutim prodajni model bas dubok tup neupotrebljiv za zivu svirku (opet da primirise superVI ili SS 6) toliko kao na prezentu. Ostatak registara pristojan i bez zamerki za javljanje. Basovi laki za sviranje nisu teski kao kod pojedinih modela...

Desna ruka, prezent model, javljanje, kombinacije poput organa i bandona sto zahtevaju hoce da gube kabinu u donjim tonovima, sto se tice modela za prodaju kombinacije poput tih gorepomenutih vape za intervenciju naseg majstora. Klavijatura ista na oba modela, dobra ne zvecka jelte logicno jer je novo a opet napomenucu da je prezent model star oko 5 godina a da je ovaj prodajni dosao u avgustu iz fabrike kod prodavca.

Harmoniku smo ja i drugar u duetu uporedjivali sa njegovom Guerrini President oro 199X godiste...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Post od Koca »

Koja bese cena zaboravio sam?
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Kontakt:

Post od Džoga »

Reci cu samo da je cena bila 9200e ali od 1.2 je 10 do 15% poskupljenje
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 22 Jan 2024, 17:15 Dzoga i ja analiziramo harmoniku za njega, posaljem mu link pre podne sa cenom od 4700e kao predlog, sada je otisla na 5600e kod istog prodavca.
Ako mislimo na istu harmoniku??? Znaš kad će da dobije tu lovu za nju? Kapiram da si samo naveo "Stanje stvari u poljoprivredi" što bi rekao 'ajduk Vidoje u Crnom Gruji. Ali teško će to ići burazeru pored statistike, narod nema lovu.
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Kontakt:

Post od Džoga »

Ja bas nisam ljubitelj preradi i svega toga, ali sam imao priliku da slusam dobar Symphony 12 u BiH na nekom veselju i to je mnogo dobar tonski instrument i jako se lepo javlja, u moru ovih svih harmonika ako je dobar primerak ide se normalno prvo "a ja vidim da je 4600e ovde :D " , pogotovo sto majstor Koca kaze da je Taboro a i vidi se da su se majstori potrudili... Takodje od prica dobrih drugara cuo sam da je prodavac korektan.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Post od Koca »

Džoga napisao: 22 Jan 2024, 20:37 Reci cu samo da je cena bila 9200e ali od 1.2 je 10 do 15% poskupljenje
Znaci 10.580e
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Kontakt:

Post od Džoga »

Znaci veselje 8-)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od dugmetarac78 »

Ljudi sve veća kriza ide, zapamtite šta sam rekao, ovo ludovanje cena mora stati. Ne pričam o novim harmonikama, jer iskreno nisu vredne pomena u odnosu na to koliko su bezobrazno skupe VS kako su bezobrazno odrađene.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Post od sampionce »

dugmetarac78 napisao: 22 Jan 2024, 22:26 Ljudi sve veća kriza ide, zapamtite šta sam rekao, ovo ludovanje cena mora stati. Ne pričam o novim harmonikama, jer iskreno nisu vredne pomena u odnosu na to koliko su bezobrazno skupe VS kako su bezobrazno odrađene.
"Све је отишло у Хондурас!"

По аналогији... Свираћемо ми ускоро Хондурасу.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od dugmetarac78 »

sampionce napisao: 23 Jan 2024, 12:04
"Све је отишло у Хондурас!"

По аналогији... Свираћемо ми ускоро Хондурасу.
E do Hondurasa..... Pukli smo. :lol: :lol: :lol: :svirac:
Odgovori