Knjiga "ŠKOLA NARODNE MUZIKE za harmoniku"

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Knjiga "ŠKOLA NARODNE MUZIKE za harmoniku"

Post od Administrator »

Slika

Pre nekoliko meseci objavljena je nova knjiga "Škola narodne muzike za harmoniku 2". Ovo izdanje se najvećim delom bavi akordima i harmonijama u narodnoj muzici (harmonizacija pesama i melodija i sviranje akordske pratnje) kroz detaljna objašnjenja u tekstovima, slikama i primerima u popularnim narodnim pesmama, kao i kroz tehničke vežbe i pravila prstoreda za sviranje akorda i harmonskih tokova na klavijaturi harmonike. Pored ove veoma kompleksne teme, u knjizi je dat i osvrt na improvizacije u narodnoj muzici, a u dodatku se nalaze notni zapisi kola.

Sadržaj knjige je na linku: https://muzikaharmonike.com/note/skola- ... na-knjiga/
Toša_
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 28 Jan 2022, 23:01

Re: Knjiga "ŠKOLA NARODNE MUZIKE za harmoniku"

Post od Toša_ »

Da li ova knjiga može poslužiti i za duetarsku harmoniku?
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Knjiga "ŠKOLA NARODNE MUZIKE za harmoniku"

Post od mali harmonikas »

dugmetarsku mislis i može i ne može..ne može ako pratis prstored
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Knjiga "ŠKOLA NARODNE MUZIKE za harmoniku"

Post od Džoga »

Toša_ napisao: 31 Jan 2022, 12:02 Da li ova knjiga može poslužiti i za duetarsku harmoniku?
Moze po transkripciji tj zapisu, po prstoredu ne jer je to klavirski, savetujem da ukoliko si pocetnik zamolis nekog ili odes na neki cas pa uradite zajedno, a ukoliko si vec okej sa prstoredom mozes i sam. A ukoliko si mislio za tacnost zapisa, ja to ne bih dovodio u pitanje, imao sam prilika da radim slatki g-moll iz partitura istog autora, potom sam slusao Demirovicev snimak i bar ja nisam cuo nista drugacije u odnosu na zapis. Topla preporuka.
Odgovori