Brzina,trileri i tehnika sviranja

O tehnici sviranja.
Bladest
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Feb 2023, 01:08

Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od Bladest »

Pozdrav,jel moze neko da mi pojasni vise nacin o tehnici vjezbanja i brzini koja naravno dolazi sa vremenom.Sviram harmoniku nekih skoro 2 god al fali mi dosta trilera i brzine pogotovo kad se pjesma svira jednim tonom a ne u terci ili seksti.ako ima kakav video na youtube jer sve sto sam vidio na ovom forumu je davno objavljivano i dosta toga se nemoze prikazati videa ne otvaraju🙈🙈.Vjezbam ljestvice stalno zo jedino sta radim za sad al fali mi toga jos🙈Unaprijed hvala🙈☺️
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od mali harmonikas »

Drugar ti si tek na početku ono o čemu ti pises će doci mnogo kasnije..i kao svaki početnik kao što sam i ja odmah pucaš na najteže..
Ja sam krenuo ispočetka možda sam malo bio stariji od tebe pa sam shvatio da nece to bas biti tako kao sto sam zamislio
Savjetovao bih ti da si napraviš plan rada tj vježbanja,i ono sto je najvaznije trebao bi naci profesora,nekoga tko zna kako sta i kada..
Postoji načini vjezbe na osnovu kojih ćeš vrlo brzo napredovati..ja sam koliko se sjecam prvo kolo svirao s 6 mjeseci ili manje,naravno prvo sam
učio note..i već tada nije zvucalo loše puno bolje nego da sam učio sam
Jedini način da napreduješ je sustavno vjezanje znaci ne da sad krenes raditi npr Mercedes kolo a ne znas odsvirati nesto vrlo jednostavno..
Također radi na vjezbama za prste to je vaznije nego ljestvice, sviraj s dvije ruke prvo dobro izvježbaj desnu pa onda lijevu pa obje..
Bladest
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Feb 2023, 01:08

Re: Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od Bladest »

Ma ja vec sviram i sviram za novce ali volio bi se usavrsit..imam profesora kod kojeg idem.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od mali harmonikas »

Sviras 2 godine i sviras za lovu?ja sam poceo svirati za lovu tek nakon 5,6 godina i to je bilo tako tako više loše nego dobro..
Tek sad mogu reći da sam blizu nečega ali jos mi nedostaje
Šta se tice usavršavanja to je vrlo širok pojam ..zavisi šta bi usavršio da li je to repertoar tehnika sviranja
Ono što sam usavršavao je bio repetoar a njim sam vjezžbao (i još vježbam) akordi koji su mi jako puno pomogli
da mogu odraditi svirku..
E sad što se tiče trilera postoje osnovne vježbe za njih ,to vjerovatno i sam znaš,i trebati ce dosta vremena da to zvuči kako treba
što se tice metrike trilera pogotovo postoji koji sviraju 10-12 godina pa ne znaju kako treba zvučati triler...
Ja sam imao sreće da sam to naucio (nadam se)
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od mali harmonikas »

Bladest napisao: 14 Feb 2023, 13:55 Ma ja vec sviram i sviram za novce ali volio bi se usavrsit..imam profesora kod kojeg idem.
Pa jel ti profesor pokazao kako idu trileri
Bladest
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Feb 2023, 01:08

Re: Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od Bladest »

mali harmonikas napisao: 14 Feb 2023, 14:56
Bladest napisao: 14 Feb 2023, 13:55 Ma ja vec sviram i sviram za novce ali volio bi se usavrsit..imam profesora kod kojeg idem.
Pa jel ti profesor pokazao kako idu trileri
Je,ali tija bi jos vidit ima li kakvih vjezbi sve me zanima😉
Bladest
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Feb 2023, 01:08

Re: Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od Bladest »

Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od Koca »

Ako ces biti svirac- pevac onda se ne brini za tehniku nije presudna, a ako hoces rad u orkestru kao harmonikas onda se usredsredi na tehniku. Kola, forspili i desetine godina rada i slusanja muzike. Naj pre se opredeli kako ces nastupati.
Bladest
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Feb 2023, 01:08

Re: Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od Bladest »

Koca napisao: 15 Feb 2023, 10:20 Ako ces biti svirac- pevac onda se ne brini za tehniku nije presudna, a ako hoces rad u orkestru kao harmonikas onda se usredsredi na tehniku. Kola, forspili i desetine godina rada i slusanja muzike. Naj pre se opredeli kako ces nastupati.
Svirac,pjevac to..al volim usavrsit da to lici na nesto
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Brzina,trileri i tehnika sviranja

Post od mali harmonikas »

Ja se vise ne trudim biti pjevač imam pjevaca gitaristu ja samo derem svirku..i lakse mi je tako ubije pjevati i svirati odjednom
Odgovori