Kolo matrice,midi??

Predložite i opišite softvere korisne za muzičare. Zabranjeno je postavljanje linkova za besplatan download programa koji se inače plaćaju!
Odgovori
old_school
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 20 Dec 2012, 00:06

Kolo matrice,midi??

Post od old_school »

Pozdrav!

imam pitanje...

Da li postoje matrice,midi fajlovi ili kako se to vec zove,nekog kola,ali samo podloga tog kola,znaci ritam,akordi i bas gitara eventualno...Htio bih kod kuce pokusati recimo tu matricu pustit preko kompjutera,spojiti mikrofon i tako svirati(naravno uz pojacalo i zvucnike).Nikada nisam svirao u bendu,pa bi htio stec malo iskustva prije nego sto danas sutra dođem u neki band,ja mislim da bi to bilo dobro,sta vi mislite??...,a i radi vlastite zabave...

pa vas pitam da li je moguca takva kombinacija...ne samo s kolima neko i s pjesmama????
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Kolo matrice,midi??

Post od Webmaestro »

To je jednostavno. Uzmeš midi fajl nekog kompletnog kola i pustiš ga preko nekog programa za midi. Midi fajlovi su inače snimljeni po kanalima (jedan kanal bubnjevi, drugi bas, treći solo itd), tako da uključivanjem i isključivanjem odredjenih kanala možeš da kontrolišeš šta će od toga da se čuje. Kod kola isključiš solo instrument i dobiješ matricu. Ako još ima i terca nju ostaviš i imaš kompletan bend iza sebe :jdishddf:
old_school
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 20 Dec 2012, 00:06

Re: Kolo matrice,midi??

Post od old_school »

sry evo sad sam skuzio da je neki lik temu ispod isto pitanje postavio...


hvala na odgovora...

imas li kakav program za preporucit i stranicu za te midi fajlove???
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Kolo matrice,midi??

Post od Webmaestro »

Za puštanje midi fajlova mogu da ti preporučim program "vanBasco's Karaoke Player"
Kada pustiš midi preko ovog programa postoji i opcija gde se na klavijaturi vidi koji tonovi se sviraju pa može da bude i edukativno ;)

Što se tiće midi fajlova, ovde je @ernes11 započeo da ih postavlja: Odlicna Midi kola i Pjesme pa biće toga sigurno još. Uostalom, verovatno nekih midi fajlova ima i još negde na netu, samo treba potražiti.
old_school
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 20 Dec 2012, 00:06

Re: Kolo matrice,midi??

Post od old_school »

Webmaesto hvala

evo sinoc sam guglao do koje doba u noci...naletio sam na jednu stranicu koja ima dosta lijepo obrađene midi fajlove sto se tice narodne muzike...

(Link uklonjen)
Poslednja izmena od Webmaestro u 16 Nov 2013, 16:38, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Link uklonjen
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Kolo matrice,midi??

Post od Webmaestro »

Hvala na linku, medjutim u Pravilima Foruma stoji:
Izbegavajte da ostavljate linkove ka drugim stranicama i forumima, jer članovi imaju mogućnost da i sami dodju do tih stranica Google pretragom.
:depkvk:
Odgovori