Kolko harmonika imate?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
blueblues
16 basova
16 basova
Postovi: 34
Pridružio se: 24 Nov 2015, 02:23

Kolko harmonika imate?

Post od blueblues »

Pitanje je u naslovu :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kolko harmonika imate?

Post od Dallape 1960 »

Trenutno jednu Dallape organtonku iz 1960 godine najmanji format 1 fasen u kabini. Stanje 70 od 100% treba da se radne oko nje malo ali nemam vremena od svirki. Planiram da je zadrzim za akustiku a da kupim jos jednu 2+2 original za ozvucenje tako da cu nadam se uskoro imati 2 😁 taman sam bio resio da uzmem sampionku, onda se pojavio ovaj projekat s. Sporani grand, tako da cekam da vidim sta ce od toga ispasti, posto majstor Dragisa Vasic obecava revolucionarnu i vrhunsku harmoniku.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Kolko harmonika imate?

Post od DzoksySp »

Trenutno tri komada 😂
Prva je Elka Cassotto, izuzetna 2+2 harmonika prosto nemam zamerke na nju, ekstra ton i lagana relativno tako da na svirkama ne pravi velike mučnine, ona je glavna 😂... druga je Hohner Verdi III 96 troglasna crvena, to mi služi kao druga harmonika za pijane svirke, za poneku akusticnu svirku ono što se kaže iz sprdnje, ništa specijalno čisto da elku ne mučimo
I Delicija Carmen IV moja prva harmonika malte ne nova, ona ima neku sentimentalnu vrednost baš što je prva pa je i ne bi prodao nikada, ona već neko vreme se ne svira ono stoji u svom koferu tek s vremena na vreme se razvuče eto reda radi malo... u planu mi je ako naiđem na jednu doobru dallapu supermaestro iz 70ih, da to uzmem i da više nikada ne menjam harmoniku, uvek mi je bila želja taj supermaestro ima i boljih ali.. ukus jbga... taj retro zvuk...
Neven Radanovic
16 basova
16 basova
Postovi: 28
Pridružio se: 25 Sep 2019, 01:12

Re: Kolko harmonika imate?

Post od Neven Radanovic »

Jednu, Dallape Supermaestro 1961 god, poklon od badže.. Nebih je dao i prodao nema tih para... Neke stvari nemaju cijenu
Odgovori