Pomoć oko registra

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
kruki
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Pomoć oko registra

Post od kruki »

Poštovani,
zanima me na kojem je registru Sofra odsvirao uvod i upadice na početku pjesme "Volela me jedna zena" koju pjeva Radoslav Rodic Roki u emisiji Nikad Nije Kasno? Pretpostavljam da je mala kabina ili violin. Baš mi nekako slatko zvuči, ali vjerojatno je to više zbog maestralne izvedbe nego same harmonike.

link: https://www.youtube.com/watch?v=sRCBtUFlMhY

Lijepi pozdrav
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pomoć oko registra

Post od Bokic »

Mala kabina.
:svirac:
kruki
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pomoć oko registra

Post od kruki »

Bokic napisao: 02 Mar 2021, 23:27 Mala kabina.
:svirac:
Ok, hvala
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Pomoć oko registra

Post od mali harmonikas »

kruki napisao: 02 Mar 2021, 23:11 Poštovani,
zanima me na kojem je registru Sofra odsvirao uvod i upadice na početku pjesme "Volela me jedna zena" koju pjeva Radoslav Rodic Roki u emisiji Nikad Nije Kasno? Pretpostavljam da je mala kabina ili violin. Baš mi nekako slatko zvuči, ali vjerojatno je to više zbog maestralne izvedbe nego same harmonike.

link: https://www.youtube.com/watch?v=sRCBtUFlMhY

Lijepi pozdrav
ako je on maestro onda sta s drugima
chik
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 20 Mar 2011, 16:17

Re: Pomoć oko registra

Post od chik »

Siguran sam da imaš svojih favorita, ali ne možeš poreći da je Sofro izvanredan harmonikaš. Činjenica je da je više reproduktivac nego kompozitor, ali svakako sjajno svira.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Pomoć oko registra

Post od sampionce »

Нити сам Софрин адвокат нити портпарол, али се познајемо...

Одговорно тврдим да је он јединствен врхунски хармоникаш који са пуном посвећеношћу, школски, темељно, са уважавањем оригинала и духа/стила/манира истог изводи композиције у којима би највећи број (такође врхунских) врхунских хармоникаша импровизовао/одрађивао.

Кад му се укаже прилика, зналачки, достојанствено ("аристократски" рекао бих, у музичком смислу) оплемени композицију импровизацијом на тему. Говорим о познатој нам емисији, где су његов оркестар и он са њим на челу одсвирали неке композиције које далеко премашују квалитет оригинала.

Да ли има бољих од њега??
Вероватно, али.. потребно би било дефинисати (бесмислене) критеријуме компарације.
Odgovori