Sve teme našeg člana harmonika732

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od sampionce »

Врло једноставно...

По потреби, прво грубљи, па финији шмиргл у руке док не постигнеш жељену грамажу. По потреби може да ради и длето!

Дакле стружеш све, равномерно, мало пластику, мало дрво, а богме помало и виљушке, злу не требало!! Ако ни тад није задовољавајуће, откинеш кабинску клапну, или барем половину исте...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od Koca »

Odakle ti tolika inspiracija.😄
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od harmonika732 »

a ako se napravi na primer da su dirke plice tj da ranije reaguju da li moze da se desi da onaj ventil ne dolazi do kraja ako sam se lepo izrazio
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

ova improvizacija

Post od harmonika732 »

zna li neko otprilike kako se improvizacija sa pocetka ovog videa izvodi

https://www.youtube.com/watch?v=1ed7Dthy9GA

mozda ima note ili nesto? jako bi mi znacilo za stani stani ibar vodo i jos neke pesme a ne mogu da ukapiram po sluhu ovu improvizaciju
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od Koca »

Ako si mislio na klapnu ona uvek dolazi do kraja samo sto joj je kraj blizi, manje zine, no to sto tebe muci ne treba da resavas poplicavanjem. Smanjenje gramaze moze biti adekvatno samo ako je dirka prohodna tj. nigde ne struze ili receno tacnije bez trenja a ako to ne resis onda ne vredi ni manja gramaza jer ce biti lenja tj sporo ce se vracati. Ako se dirka previse oslobodi onda klapara, tako da to moras dati nekom iskusnom da ti resi najbolje ko ujedno i dobro svira. :svirac:
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od sampionce »

Koca napisao: 01 Dec 2021, 17:32 Odakle ti tolika inspiracija.😄
Како одакле брате??!
Па, као да си ушао у одељење за децу ометену у развоју...
само што је овде у питању спрдња, а видим неки се и пецају на исту!
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od harmonika732 »

sampionce napisao: 01 Dec 2021, 21:15
Koca napisao: 01 Dec 2021, 17:32 Odakle ti tolika inspiracija.😄
Како одакле брате??!
Па, као да си ушао у одељење за децу ометену у развоју...
само што је овде у питању спрдња, а видим неки се и пецају на исту!
dobro covece slatki nisam lepo procitao da je pisalo da otkinem klapnu a ovo drugo sta ja znam nikad nisam ni skinuo dirku pa da znam odmah nije svako ucen od nekog majstora
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od Koca »

Pa do sad si mogao kod bilo kog majstora da nastelujes klavijaturu i resis problem koliko se ovde informises, osim ako mislis da je sam sredis. Sva dalja pitanje oko klavijature gube smisao jer po tom pitanju nisi nista uradio, cak si krenuo u razmisljanje za kupovinu druge, a i nju kad kupis imaces neke druge stvari da stelujes...ljudi kupuju nove brendirane harmonike od 6000e i vise, pa im ne odgovara mnogo toga pa onda nose kod majstora ili traze neku polovnu Guerrini u zamenu. Lepo ti to u kofer pa kod majstora i skrati muke i sebi i drugima. Dovoljno je da znas da se problem moze uspesno resiti i nista vise.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 02 Dec 2021, 07:21 Pa do sad si mogao kod bilo kog majstora da nastelujes klavijaturu i resis problem koliko se ovde informises, osim ako mislis da je sam sredis. Sva dalja pitanje oko klavijature gube smisao jer po tom pitanju nisi nista uradio, cak si krenuo u razmisljanje za kupovinu druge, a i nju kad kupis imaces neke druge stvari da stelujes...ljudi kupuju nove brendirane harmonike od 6000e i vise, pa im ne odgovara mnogo toga pa onda nose kod majstora ili traze neku polovnu Guerrini u zamenu. Lepo ti to u kofer pa kod majstora i skrati muke i sebi i drugima. Dovoljno je da znas da se problem moze uspesno resiti i nista vise.
Dečko se očigledno ludo zabavlja dok postavlja ove tebe, dileme i pitanja. A mi se šatro primamo k'o fleka na bluzu. Neka postavi nekoliko slika harmonike (svoje a ne sa interneta) da vidimo kakvu mašinu ima.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od Koca »

Pa svrha foruma i nije da se neko obuci da servisira harmonike, prvo sto nece niko o tome da govori a drugo sto ovaj drugi nece znati to da odradi sam, ali moze se porazgovarati o problemu i uputiti kod majstora. Ali na pitanje kako se skida gramaza imamo samo jedan duhovit odgovor.
Odgovori