Da li kretati u srednju muzičku školu?

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Toša_
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 28 Jan 2022, 23:01

Da li kretati u srednju muzičku školu?

Post od Toša_ »

Zdravo, šesti sam razred u nižoj muzičkoj i sada razmišljam da li krenuti u srednju muzičku. Tokom niže muzičke išao sam na razna takmičenja, koncerte... U poslednje vreme sve imam veće i veće interesovanje za narodnu muziku, išao sam kod jednog profesora proslih godina povremeno i on me je učio kola, ali u poslednje vreme počeo sam sam da učim i za sada mi ide dobro. Počeo sam da učim osnovu teorije muzike, i počeo sam polako i da skidam na sluh pesme, mogu da skinem forspil i melodiju pesme lagano, ali ne mogu da skidam neka kola, npr. ne mogu da sviram Pavketove kompozicije(ne znam one njegove trilere), pokušavao sam i preko nota, ali nije to to. U svojoj budućnosti bih želeo da se bavim narodnom muzikom. Da li bih trebao upisati srednju muzičku školu ili otići kod nekog profesora na privatne časove? Hvala! :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li kretati u srednju muzičku školu?

Post od Koca »

Druze, ovo je vec bilo u nekoj od predhodnih tema ali ukratko za narodnu muziku ako trebas da se opredelis izmedju te 2 opcije, casovi narodne muzike su obavezni jer to sto hoces da sviras kola od Pavkovioca i drugih harmonikasa neces uciti u skoli.

Isto tako mozes njegova kola da radis notalno i sam a note imas na internetu (bar neke) pa istovremeno i slusas kako on svira a mozes jos da nadjes neki tutorijal na netu. E pun pogodak ti je da zavrsis i srednju i akademiju pa mozes biti i profesor u skoli i svirati narodnjake i drazati casove i biti vrh vrhova ali za to treba neograniceno puno vremena. Tako zavisi sta si isplanirao u glavi da li hoces da zivis od muzike ili eto da se relaksiras u slobodnom vremenu.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Da li kretati u srednju muzičku školu?

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju srednja muzička (kako ti je Koča već rekao) je super stvar ako misliš ići do kraja..... Ako planiraš stati posle srednje muzičke, ništa nisi napravio u smislu da sa srednjom muzičkom ne možeš ništa u smislu zaposlenja, osim stečenog znanja ti nemaš nikakvi konkretnu kvalifikaciju, a kako je vreme došlo, teško će se od muzike živeti, moj savet ti je da završiš neku školu da imaš neku KV. a uz to neki dobar profa harmonike, da ispečeš 'armunikaški zanat, i ideš na siguricu. Pozz
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li kretati u srednju muzičku školu?

Post od Koca »

Ukratko nije neophodna srednja muzicka da bi svirao narodnu muziku. Sa druge strane sramota je zavrsiti i akademiju a da se ne uci i narodna muzika a mislim na sam program nastave. Secam se prve kasete Kemisa na kojoj je pisalo Kemo, gde je po zavrsenoj akademiji svirao samo klasiku, jednu kinesku polku i jedno kolo valjda Zikicino, prosto i jednostavno, tek druga kaseta mu je bila sa narodnim kolima (Prstolomka, Kemisovo kolo, Zmija kolo itd...). Znaci posle akademije se tek bacio ozbiljno na narodnu muziku pa poceo i da komponuje.
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Da li kretati u srednju muzičku školu?

Post od harmonika732 »

dugmetarac78 napisao: 31 Jan 2022, 13:42 Prijatelju srednja muzička (kako ti je Koča već rekao) je super stvar ako misliš ići do kraja..... Ako planiraš stati posle srednje muzičke, ništa nisi napravio u smislu da sa srednjom muzičkom ne možeš ništa u smislu zaposlenja, osim stečenog znanja ti nemaš nikakvi konkretnu kvalifikaciju, a kako je vreme došlo, teško će se od muzike živeti, moj savet ti je da završiš neku školu da imaš neku KV. a uz to neki dobar profa harmonike, da ispečeš 'armunikaški zanat, i ideš na siguricu. Pozz
zasto mislis da ce se tesko ziveti od muzike?
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Da li kretati u srednju muzičku školu?

Post od mali harmonikas »

harmonika732 napisao: 01 Feb 2022, 09:06 [
zasto mislis da ce se tesko ziveti od muzike?
[/quote]

Zato sto je to posao koji godinama propada tj svaki put kada se nesto desi globalno uvijek se osjeti to na muzici..e sad ovisi sto se misli zivjeti od muzike..muzika je vrlo nepouzdan posao iz perspektive zivjeti od svirke..bio sam sto put u prilici gdje otkazu svirku ,ili samo gledaju da ne plate..a opet bilo je ok situacija..da imam love da ne ovisim o love od sviranja zasto ne..ali to si može priustiti mali broj ljudi..
Odgovori