Jovica Petković

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Jovica Petković

Post od Dallape 1960 »

Sta reci o cika Jovici Petkovic..Legenda..jedan jedinstveni neponovljivi!!! eVO SADA PRVI PUT PROCITAH DA JE SVIRAO I KLAVIRNU HARMONIKU.. Kad se samo setim koliko sam muke video sa ''vlaskom narodnom igrom'' :asdfnjo: a koliko je jos neponovljivih umetnickih dela ostavio za sobom cika Jovica.. zaista velika tragedija sto vise nemoze svirati.. a sto se tice naslednika..Zapazio sam npr. Nenada Ivanovica sina pokopjnog Mice Ivanovica zaista decko za svoje godine prelepo svira sevdah..naravno MOJ NAKLON KRALJU JOVICI PETKOVICU :svirac:
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Jovica Petković

Post od Fado »

Nema reci kojima se ovaj VELIKAN moze opisati - uostalom mnogo je "rekao" sa svoje tri harmonike koliko ih je za vreme svoje izuzetno bogate karijere koristio.
A podatak koji nije jos naveden u prethodnim postovima je da je postovani, cenjeni, uvazeni gospodin cika Jovo je njegov datum rodjenja: 1 Septembra 1927 godine i neka pozivi bar 100.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Jovica Petković

Post od Dallape 1960 »

Eh gde ne znadoh da cestitam cika Jovici rodjendan.. :cry: Ma decna strana ajd ok..ima stvarno ljudi koji sviraju strahovito dobro danas..tu su i skole i literatura..pa i nije cudo..ali kako je taj covek svirao bas..Pa to je nedostizno za 100 godina..
arezina
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Niš

Re: Jovica Petković

Post od arezina »

Za mene ce cika Jovica ostati jedan od najboljih harmonikasa ikada na ovim prostorima, moje je misljenje je da je on, kao sto negde procitah, napisao najlepse stranice nase muzicke istorije, nek je ziv i zdrav jos mnogo godina.
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Jovica Petković

Post od BOBAN-POLJANA »

kad sam video u kakvom se stanju nalazi, plako sam
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Jovica Petković

Post od Webmaestro »

Razni majstorluci. Ima tu nesto sto recima ne moze da se objasni :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8_RDrgqI7Yw[/youtube]
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Jovica Petković

Post od Ukika »

@Dallape ne pominji mi Vlasku narodnu, ja jos klavirku sviram :D
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Jovica Petković

Post od Dallape 1960 »

Pa lakse tebi da pogodis tarabu, nego ja onolicno dugmence :-D
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Jovica Petković

Post od Ukika »

zajebavaj ti samo... a treba sve to stici po tarabari... na pasuljari ti sve tu :D

haha znam je celu, ali dzaba nikako da navezbam... kad sam imao vremena vise navezbam je da lici, a onda manjak vremena ne vezbam i onda propadne i tako u krug..
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Jovica Petković

Post od Dallape 1960 »

Ma ta "tehnicka kola" su cudo.. to svaki dan mora da se vezba.. :asdfnjo: E moj brale kako je to cika-Jovica svirao u 70 godina.. :jdishddf:
Odgovori