Perica Zdravkovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Perica Zdravkovic

Post od BaneVasic »

Harmonikas koji je dosta vremena proveo u juznom vetru i po tome se proslavio.u juznom vetru je bio od 1980-1991.Imao je svoj prepoznatljiv stil sviranja na harmonici i klvijaturama.Njegov zvuk na klavijaturama je bio prepoznatljiv po zvuku casia cz-230s.Danas je jedan od najboljih kompozitora i aranzera u Srbiji.
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

Perica Zdravkovic je poceo da svira jos u detinjstvu u Abrasevicu.Tu su bili njegovi poceci.Kasnije je sa svojim rodjakom Miletom Basom ili Miodragom Mladenom Ilicem poceo da svira u Juznom Vetru,ali je bio druga harmonika.Na jednom nastupu upoznaje Milicu Zdravkovic koja ce mu kasnije biti zena.1982 preuzima inicijativu i postaje glavni harmonikas Juznig Vetra i Juzni Vetar dobija na popularnosti.Od 1984 pocinje da svira klavijature Roland Juno 60 i Juzni Vetar prvi u svet narodne muzike ubacuju analogne i organ zvukove.1986 svira na turneji Juznog Vetra i na albumu Kockar Mileta Kitica pocinje da koristi Casio CZ230s i ujedno je prvi digitalni sintisajzer Juznog Vetra.1987 se na svakoj pesmi cuje CZ230s i raste popularnost jos vise.1988 podjednako koristi i Casio i Roland.1989 nabavlja Korg M3ex i u toj godini i 1990 vecinom je koristio Korg T3ex koji se vidi u spotu Ne pitaj za mene-Mile Kitic.1991 snima neke albume,ali posvadja se sa Miletom Basom i zauvek ode iz JuVe-a i onaj prepoznatljivi melos se zauvek gubi.Sa Savom Bojicem i Draganom Mirkovic osniva ansambl Zar koji nije dugo potrajao.Posle radi sa Draganom i sa Ninom Resicem.Od tada je postao jedan od najboljih kompozitora i aranzera.I u JV ako se pogleda videce se da su svi najbolji aranzmani odradjeni od strane njega.Ostace upamcen po tome sto najbolje svira juznjake.Svira trilere,melodije,sve sa dusom.I zaboravih nabrajao sam silne klavijature,ali u JV je njegova harmonika zakon i u dusu gadja.Koristio je jos od sintova Elka Twin orgulje i Oberheim Matrix 12.Danas ima svoj studio itd... Mogu milion detalja da napisem :D
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

Guerrini Superior 3 i Dallape Organtone su njegove cuvene harmonike.Cuvene boje sa klavijatura su mu CZ Flute (ima u dosta pesama od 1987 pa nadalje) , CZ Koto iz Casa zuci casa meda i Snadji se sam,CZ Double reed koji zvuci kao gajde i ima ga u Ej otkad sam se rodio i tako dalje,Roland popcorn kojeg ima u svim pesmama dok je Juno 60 bio popularan a najvise 1985,godina,Pipe Organ 2 sa Casio CZ klavijature iz pesme Mogao sam biti car i ostali organ zvukovi,Korg T3ex one oboe,trube i tako dalje.Kazu da je covek sa dusom :D
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

Rodjen je 1965.Poreklom je iiz Leskovca,a zena Milica mu je iz Bosne.Ima dvoje dece i od bivsih JV saaradnika jedino je sa Draganom Mirkovic ostao u kontaktu.Zena Milica mu je u JV posvetila pesmu E moj Pero,Pperice
JEDNOM RECJU LEGENDA JUZNJACKE MUZIKE!!! PERICA ZDRAVKOVIC <3
TaoShan
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 29 Jan 2015, 19:13

Re: Perica Zdravkovic

Post od TaoShan »

Cane mozes li jos nesto da napises
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

A pa ne znam sta te interesuje.I zaboravih.Perica Zdravkovic i Sava Bojic su zajedno u Americi stekli svoja muzicka znanja :D
TaoShan
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 29 Jan 2015, 19:13

Re: Perica Zdravkovic

Post od TaoShan »

Pa pricaj sta sve znas o njega i interesuje me kako se zove njegovo studio.
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

Ne bih znao da ti kazem kako mu se zove studio,ali pretpostavljam da znas da je radio u Studio MMI od Juznog Vetra
TaoShan
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 29 Jan 2015, 19:13

Re: Perica Zdravkovic

Post od TaoShan »

Za studio MMI znam. Dali je to Perica na ovoj slici
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZFhxr90hE5Y[/youtube]
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Perica Zdravkovic

Post od Lepi Cane »

Da to je taj brkica :D
Odgovori