Ljubisa Pavkovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od boki80 »

Ionika napisao:Kralj. Neponovljiv.
Najdraze mi je bilo gledati emisiju "Svet uspesnih" koju je vodila pjevacica Nada Obric, u okviru Novogodisnjeg programa (mislim 2008), kada je Kemis dosao sa Zoricom Brunclik, bio je Pavke sa narodnim orkestrom i 20-30 najjacih pjevaca. Kad je trebao da prati svoju suprugu Zoricu, Kemis je rekao da je zaboravio harmoniku !!! Messi zaboravio obuci kopacke. Zna Kemis da se ne bi naigrao pored Pavketa, jer tu drndanje Seve ne prolazi, sve je na nivou filharmonije kad Ljubisa Pavkovic svira sa orkestrom RTS-a. Pavkovic je po meni jedini virtuozni harmonikas iz Ex-Yu kojega je uvijek lijepo i umilno slusati. Svi ostali su ponekad opori za uho. Zato je Pavke Nr1.
Imam celu tu emisiju gde je Ljubisa svirao uzivo. Ako zelite mogu da je postavim, nije problem.
Umetnik
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 16 Dec 2012, 19:26

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Umetnik »

Pavka je Car!Pogledajte i poslusajte kako mu svira ucenik ,Milan Lukic!Bolje i ostrije svira od svih Vesketovih ucenika-po meni. . .
Miki82
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 07 Dec 2012, 16:24

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Miki82 »

Ljubisa je Car Harmonike!
Umetnik
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 16 Dec 2012, 19:26

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Umetnik »

Ljubisa Pavkovic je CAR izvorne muzike i lepote u stilskom izvodjenju na harmonici.Sve je savrseno stilski postavio!!!
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Goran-prcin »

neznam o njega sta da kazem naljutio me pavkovic :D
Miki82
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 07 Dec 2012, 16:24

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Miki82 »

Pavke...Jako muzikalan!Mislim da mu zbog toliko lepe muzike koju je iza sebe ostavio,treba oprostiti sve ostalo...
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od accordionist »

Ljubisa Pavkovic na TV snimku iz 1971. godine, znaci po racunici tu je imao 24 godina i to je samo godinu dana nakon sto je postao clan Narodnog orkestra RTB-a ciji je rukovodilac u to vreme bio Miodrag Jasarevic.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tdK3l5IoZjk[/youtube]
Korisnikov avatar
Ivica 1972
16 basova
16 basova
Postovi: 26
Pridružio se: 23 Jun 2013, 16:02
Lokacija: Oslo, Norway

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Ivica 1972 »

boki80 napisao:
Ionika napisao:Kralj. Neponovljiv.
Najdraze mi je bilo gledati emisiju "Svet uspesnih" koju je vodila pjevacica Nada Obric, u okviru Novogodisnjeg programa (mislim 2008), kada je Kemis dosao sa Zoricom Brunclik, bio je Pavke sa narodnim orkestrom i 20-30 najjacih pjevaca. Kad je trebao da prati svoju suprugu Zoricu, Kemis je rekao da je zaboravio harmoniku !!! Messi zaboravio obuci kopacke. Zna Kemis da se ne bi naigrao pored Pavketa, jer tu drndanje Seve ne prolazi, sve je na nivou filharmonije kad Ljubisa Pavkovic svira sa orkestrom RTS-a. Pavkovic je po meni jedini virtuozni harmonikas iz Ex-Yu kojega je uvijek lijepo i umilno slusati. Svi ostali su ponekad opori za uho. Zato je Pavke Nr1.
Imam celu tu emisiju gde je Ljubisa svirao uzivo. Ako zelite mogu da je postavim, nije problem.

Bio bih ti jako zahvalan kad bi postavio:), pozz
Harmonika2
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Avg 2011, 19:24

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Harmonika2 »

Molim vas da li neko ima note za Mikijevo garavo kolo? Hvala.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Webmaestro »

Ja sam notirao "Mikijevo garavo kolo", ali čika Pavketu nije pravo da to delim na Forum ili negde drugde. Uostalom, i sam si pisao nešto slično u ovoj temi: viewtopic.php?f=26&t=518&p=5812#p5812 sećaš se? ;)

Pozdrav.
Odgovori