Tomica Miljić

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Tomica Miljić

Post od skylionM »

Šta čovek propusti za samo jedno veče odsutnosti sa foruma :D
naravoučenije: pustite facebokove i tvitere i šitere, visite na muzikaharmonike.com svake večeri, nama je ovde super! :ijuju:

E sada, kada sam već propustio da dam svoj odgovor u "najživljoj" temi na forumu o tamo nekom nazovi maestru :roll: , želim da vratim na prvo mesto podforuma ovu temu o jednom od najvećih muzičkih maestara koji je ikada držao Dallapu, našem Tomici!!

Evo kolca laganog, verovatno komponovanog "sabajle" ujutru posle neke tezge, da poslušamo kako se komponuje poezija na harmonici

KOLO U ŠEST UJUTRU

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4bKN6QPFfKc[/youtube]
Njonja81
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 03 Nov 2013, 00:47

Re: Tomica Miljić

Post od Njonja81 »

Tomica Miljić je rođen 1948. god. u Lapovu. Uporedno sa osnovnom učio je i muzičku školu. Pravo iskustvo je stekao u kulturno umetničkim društvima. Od 1965. god. svirao je u ansamblu "Urošević". 1972. god. osniva svoj ansambl sa kojim je snimio veliki broj svojih, i kompozicija svojih kolega...kasnije se seli iz svog rodnog mesta u Beograd kod Karaburme,gde je posedovao i svoj mali studio.Tomica se uglavnom posvetio pre svega orkestarskom sviranju i snimanju mnogih narodnih pesama,ne samo kola. Naš dragi veliki majstor(po meni najveci) Tomica Miljic preminuo je 2000 godine u Beogradu...neka mu je vecna slava!


P.S.
Ako su moji podaci netocni,molim vas ispravite me,hvala lepo.
Njonja81
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 03 Nov 2013, 00:47

Re: Tomica Miljić

Post od Njonja81 »

...Evo jedna meni lepa pesma od takodje pokojnog Srecka Jovovica,harmonike odsvirao Tomica...koji sladki trilercici!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1vgQrtgXwD0[/youtube]
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Tomica Miljić

Post od DervenD »

Miki Peric,

Vidite kako je svet mali!Vidim da znate Petra(Peru) Rangelova.Pera je iz Strezimirovce, cca 15-tak km od Vlasinskog Jezera,bas na granici- Caribrod(Dimitrovgrad) je malo dalje,ali je u toj okolini.Moja malekost ga licno zna,videli smo se otprilike pre godinu dana,posle 25 godina.Jos uvek svira u Tesli "stari" entuzijasta.KUD "Nikola Tesla"nije vise u Zmaj Jovinoj,vec u Pancicevoj.Sada Zoki iz ansambla "Kolo" vodi muzicku sekciju,a drugi Zoki takodje iz "Kolo" folklornu sekciju.Inace je i Marinko Rokvic iz nase Tesle.Ja sam bio clan kada je Dobrica Vasic (Vaske iz orkestra RTB) vodio muzicku sekciju,a kasnije sada pok.cika Pera Milic(nekada clan Narodnog Orkestra,svirao zajedno sa Zarkom Milanovicem).Zoki je bio prva harmonika,a Batica druga.Dolazilo je tu puno muzicara.Bata bi zamolio kada bi dolazio Laza Pabajotovic(harmonika),Verisa Miloradovic(klarinetista),Mile Paunovic (truba) svi iz orkestra "Tri drugara",da Laza nesto odsvira,jer kaze da svira slatko kao Tomica,sladje od Dragana Aleksandrica.Nekada bivsa Draganova supruga Slavica igrala je u nasoj folklornoj sekciji.Tomicine orgulje su dugo bile kod nas.Da Tomica je poceo da svira kod Mileta Urosevica u ansamblu "Urosevic" (izmedju ostalog ansambl "Urosevic" pratio je Kanarinca na ploci "Lazu te draga svi").Pera je sa Tomicom cini mi se snimio i "Vasilovo oro",a bilo je u planu da svira sa njim i na ploci "Kosacko kolo".Mislim da Pera ima nagradu nekog festivala koga su nekada organizovale "Vecernje Novosti".Tada je kruzila anegdota kako su dobijeni prvi tonovi za Vragolanku kolo.Tacno je i to da je Tomica bas rodjen u Lapovu,ali su njegovi iz Novog Sela,odmah kod Lapova.Neko je pitao od cega je umro.Ne bih pisao zbog njegove porodice,smatram da nije humano.Sahranjen je u Beogradu 2000god. na groblju Lesce.

Neka mu je vecita hvala i slava
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Tomica Miljić

Post od skylionM »

DervenD napisao:Miki Peric,

Vidite kako je svet mali!Vidim da znate Petra(Peru) Rangelova.Pera je iz Strezimirovce, cca 15-tak km od Vlasinskog Jezera,bas na granici- Caribrod(Dimitrovgrad) je malo dalje,ali je u toj okolini.Moja malekost ga licno zna,videli smo se otprilike pre godinu dana,posle 25 godina.Jos uvek svira u Tesli "stari" entuzijasta.KUD "Nikola Tesla"nije vise u Zmaj Jovinoj,vec u Pancicevoj.Sada Zoki iz ansambla "Kolo" vodi muzicku sekciju,a drugi Zoki takodje iz "Kolo" folklornu sekciju.Inace je i Marinko Rokvic iz nase Tesle.Ja sam bio clan kada je Dobrica Vasic (Vaske iz orkestra RTB) vodio muzicku sekciju,a kasnije sada pok.cika Pera Milic(nekada clan Narodnog Orkestra,svirao zajedno sa Zarkom Milanovicem).Zoki je bio prva harmonika,a Batica druga.Dolazilo je tu puno muzicara.Bata bi zamolio kada bi dolazio Laza Pabajotovic(harmonika),Verisa Miloradovic(klarinetista),Mile Paunovic (truba) svi iz orkestra "Tri drugara",da Laza nesto odsvira,jer kaze da svira slatko kao Tomica,sladje od Dragana Aleksandrica.Nekada bivsa Draganova supruga Slavica igrala je u nasoj folklornoj sekciji.Tomicine orgulje su dugo bile kod nas.Da Tomica je poceo da svira kod Mileta Urosevica u ansamblu "Urosevic" (izmedju ostalog ansambl "Urosevic" pratio je Kanarinca na ploci "Lazu te draga svi").Pera je sa Tomicom cini mi se snimio i "Vasilovo oro",a bilo je u planu da svira sa njim i na ploci "Kosacko kolo".Mislim da Pera ima nagradu nekog festivala koga su nekada organizovale "Vecernje Novosti".Tada je kruzila anegdota kako su dobijeni prvi tonovi za Vragolanku kolo.Tacno je i to da je Tomica bas rodjen u Lapovu,ali su njegovi iz Novog Sela,odmah kod Lapova.Neko je pitao od cega je umro.Ne bih pisao zbog njegove porodice,smatram da nije humano.Sahranjen je u Beogradu 2000god. na groblju Lesce.

Neka mu je vecita hvala i slava
Neka mu je slava, Tomica jeste jedan od samo nekolicine najvećih!!

Poštovani gospodine DervenD,
ne samo da poznajem Petra Rangelova, nego ga obožavam i respektujem kao muzičara i čoveka, svirali smo zajedno 4 godine u Tesli, od 1998 do 2002!
(izvinjavam se ako je ovo o Petru offtopic tema, ali s obzirom da je on svirao zajedno sa Tomicom, molim moderatore da uvaže)
Pera me je bezbroj puta nasmejao, njegov srpsko-bugarsko-beogradski naglasak je neizmerno simpatičan, a kao muzičar zaslužuje respekt do zemlje! On je samouk na klarinetu, to je nešto prosto nemoguće za tako težak instrument, a on ga svira kao da je završio bar srednju muzičku.
Ni jednu notu ne zna, a naučio me je mnogo bugarskih i južnih trilera, i uz njega sam dosta napredovao.
Ukoliko želite da čujete kako to zvuči, poslušajte moju autorsku numeru Ognjeno oro ovde na forumu, gde mi veoma fali Perin klarinet, a prepoznaćete Perine trilere, samo odsvirane harmonikom:
viewtopic.php?f=24&t=1768

Da, Pera jeste iz Strezimirovaca, iako mi je nekoliko puta to rekao, zaboravio sam jer ime nije baš lako za pamćenje :-)
Mislim da mi je pričao i da je to selo posle rata podeljeno, pa je jedan deo ostao u Bugarskoj, a drugi u Srbiji...nisam siguran, davno smo o tome pričali

Ja sam bio šef orkestra u Tesli, ali dušu mu je davao Petar, bez njega smo zvučali 50% slabije....
(kud je bio u Pančićevoj i kada sam ja svirao, to je zgrada gspa. Veliki prijatelj sam i sa Zoranom Pilipovićem Žućom, fantastičnim igračem i profesionalcem koji je u moje vreme bio kondicioni instruktor:-) )

Setili ste me na lepe dane u Beogradu, hvala Vam na tome, i na lepim zanimljivostima.
Pozdravljam Vas puno, Miki Perić
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Tomica Miljić

Post od DervenD »

Konkurencija radja kvalitet.Konkurencija medju ljudima.E, sada zamislite kada sami sebe konkurisete.

Danas slusate Sumadijski povoz autora T.Miljica i V.Antonijevica i kazetae fenomenalno,nema "boljeg" kola?!

http://www.youtube.com/watch?v=MjkTntjoGPA

Sutra slusate Sumadijsko lagano,opet isto kazete.

Prekosutra slusate Mladenovacko kolo,a naksutra probudite se u Sest i pustite Kolo u sest,opet kazeta :e ovo je najbolje

I tako redom,danima,nocima...
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Tomica Miljić

Post od DervenD »

Da ne dodje do zabune kada sam pomenuo autore Sumadijskog povoza T.Miljica i V.Antonijevica mislio sam na one koji su ga stvarali i stvorili,kao kompozitori.Izvedba je orkestar Dragana Ganeta Aleksandrica.Ja ne znam dali je ovde(na "kaseti") drugu harmoniku svirao Tomica,sto je vrlo moguce,jer kako sam ranije vec ranije pisao,Gane i Tomica su vrlo cesto pomagali jedan drugom kod snimanja(kao kompozitori,izvodjaci,i jedno i drugo...).Da ne govorim koliko su zajedno uzivo svirali!
DervenD
48 basova
48 basova
Postovi: 57
Pridružio se: 08 Mar 2011, 22:39

Re: Tomica Miljić

Post od DervenD »

DervenD napisao:Konkurencija radja kvalitet.Konkurencija medju ljudima.E, sada zamislite kada sami sebe konkurisete.

Danas slusate Sumadijski povoz autora T.Miljica i V.Antonijevica i kazetae fenomenalno,nema "boljeg" kola?!

http://www.youtube.com/watch?v=MjkTntjoGPA

Sutra slusate Sumadijsko lagano,opet isto kazete.

Prekosutra slusate Mladenovacko kolo,a naksutra probudite se u Sest i pustite Kolo u sest,opet kazeta :e ovo je najbolje

I tako redom,danima,nocima...

http://www.youtube.com/watch?v=KWI1Kfs07Lk
CROharmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 37
Pridružio se: 04 Apr 2012, 17:26

Re: Tomica Miljić

Post od CROharmonika »

Evo 4 sata ujutro a ja ne mogu spavati, samo mislim kako je umrla ovakva legenda i cime je to zaslusila, ako bi netko htio reci bio bih mu zahvalan, nemojte pogresno shvatiti moj komentar nisam imao nikakvu losu namjeru, ispricavam se zbog radoznalosti, lijep pozdrav svima i drago mi je sto ova tema postoji
Njonja81
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 03 Nov 2013, 00:47

Re: Tomica Miljić

Post od Njonja81 »

CROharmonika napisao:Evo 4 sata ujutro a ja ne mogu spavati, samo mislim kako je umrla ovakva legenda i cime je to zaslusila, ako bi netko htio reci bio bih mu zahvalan, nemojte pogresno shvatiti moj komentar nisam imao nikakvu losu namjeru, ispricavam se zbog radoznalosti, lijep pozdrav svima i drago mi je sto ova tema postoji
...mislim da kao sto je i DervenD rekao,nebi bilo humano prema Tomicinoj porodici pricati o uzroku njegove smrti...kako god da bilo,umro je te 2000-te
godine,nažalost prerano, svi mi imamo svoj zivotni put i taj jedan jedini dan u zivotu kada cemo nestat s ovog sveta...mislim da ovo nije zdravstveni forum ili forum školske medicine. :depkvk:

Ova tema je posvecena Tomici i za sve koji vole Tomicu Miljica i zato neka se lepo svi prisecamo i za sva vremena uzivamo slusajuci Tomicina kola.
Vecna mu slava!
Odgovori