Srdjan Savic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Srdjan Savic

Post od chemist »

Mislim da je ovde vredno pomenuti i mog sugradjanina, Nisliju, Srdjana Savica, nekada je bio prva harmonika (1993 godine) u Soko Banji. Poslednjih godina se uglavnom bavio rumunskom muzikom tako da je 2008 godine i snimio CD obradjenih rumunskih kompozicija. Poznajem ga licno....kaze, da je sve to sto je postigao, uspeo na osnovu svog velikog rada, talenta i i bez pomoci ucitelja. Poslusaje kako zvuci:

http://www.youtube.com/watch?v=inG9Q4HtTfo

http://www.youtube.com/watch?v=0nKq9Ufx7sE

http://www.youtube.com/watch?v=5-TOuu9jsaQ

Dopunjena biografija:

Evo, sa manjim zakasnjenjem, jos nesto do biografije Srdjana Savica (podatke sam dobio od njega):
Apsolutni samouk. Intenzivno se zainteresovao za harmoniku od svoje 13-e godine.Talentovan porodično.
- 1993 u Sokobanji , apsolutni pobednik na festivalu Prva harmonika Jugoslavije
- 2002 snimio trajne snimke rumunske muzike za arhivu Radio Novi Sad
- 2005 svirao u Nišu i Skoplju sa Balkanikom Sanja Ilić
- 2008 izdao CD za PGP RTS , Pod nazivom " Srdjan Savić, Kad duša priča harmonikom" Odabrana kola i igre iz Rumunije uz pratnju Narodnog orkestra Radio Televizije Novi Sad
- Kao kompozitor učestvovao dva puta na Šumadijskom Saboru u Aranđelovcu i nekoliko puta na festivalu nove gradske pesme Vojvođanska Zlatna Žica
- Pratio brojne poznate pevace, Snezana Đurisic, Lepa Lukić, Gordana Stojićević... Pozivao ga i Toma Zdravković u poslednjim mesecima svoga života 1990, 1991...
- 2009 posredstvom interneta i zahvaljujući svojoj originalnoj interpretaciji rum. muzike, dobio izuzetne kritike iz Rumunije, a specijalno od sina čuvenog harmonikaša Vasile Pandelescu cimbaliste Costela Pandelescua, koji je za lokalne rumunske novine izjavio da je Srđan Savić "jedini harmonikaš koji je dotakao perfekciju muzike njegovog oca i da mu je veliki peh što ranije nije znao za njega da ga pozove na memorijalni koncert u spomen na njegovog oca"
Pored narodne muzike Balkana (što mu je najuža specijalnost), počev od Srbije, preko Rumunije, Bugarske do Makedonije itd, Srđan se veoma dobro snalazi i interesuje u oblasti svetske muzike kao npr. evergreen, filmska, popularna klasika, francuski mussete, Piazzolla, jazz itd.
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Srdjan Savic

Post od skylionM »

http://www.youtube.com/watch?v=QzWJrkqjh5M

Mnogi od nas znaju za tvog zemljaka, sa snimaka se vidi da je dobar čovek (pored toga što se čuje da je odličan harmonikaš :-) )

S obzirom da ga poznaješ lično, napiši ovde njegovu kratku biografiju, pa da zamolimo administratora da temu prebaci u podforum "harmonikaši svetski i naši", jer Srđan Savić zaslužuje da se nađe tamo...

I privatno, s obzirom da poznaješ Srđana prenesi mu pozdrave i reci mu da je odlično odsvirao Peričino kolo Novice Negovanovića, to je inače moje omiljeno, pre svega jer je neverovatno teško izvesti na klavirnoj onako "masne" dugmetarske trilere koje je majstor Novica prepleo :-)

Pozdrav "dupli" kolega ;)
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Srdjan Savic

Post od Webmaestro »

Svaka čast za temu, jedan od vanserijskih harmonikaša koji na uspešan naćin izvodi kompoziicije Vasila Pandeleskua. Što se mene tiče, ova tema zaslužuje da se nadje medju harmonikašima svetskim i našima, tako da ide tamo :svirac:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Srdjan Savic

Post od chemist »

Evo, sa manjim zakasnjenjem, jos nesto do biografije Srdjana Savica (podatke sam dobio od njega):
Apsolutni samouk. Intenzivno se zainteresovao za harmoniku od svoje 13-e godine.Talentovan porodično.
- 1993 u Sokobanji , apsolutni pobednik na festivalu Prva harmonika Jugoslavije
- 2002 snimio trajne snimke rumunske muzike za arhivu Radio Novi Sad
- 2005 svirao u Nišu i Skoplju sa Balkanikom Sanja Ilić
- 2008 izdao CD za PGP RTS , Pod nazivom " Srdjan Savić, Kad duša priča harmonikom" Odabrana kola i igre iz Rumunije uz pratnju Narodnog orkestra Radio Televizije Novi Sad
- Kao kompozitor učestvovao dva puta na Šumadijskom Saboru u Aranđelovcu i nekoliko puta na festivalu nove gradske pesme Vojvođanska Zlatna Žica
- Pratio brojne poznate pevace, Snezana Đurisic, Lepa Lukić, Gordana Stojićević... Pozivao ga i Toma Zdravković u poslednjim mesecima svoga života 1990, 1991...
- 2009 posredstvom interneta i zahvaljujući svojoj originalnoj interpretaciji rum. muzike, dobio izuzetne kritike iz Rumunije, a specijalno od sina čuvenog harmonikaša Vasile Pandelescu cimbaliste Costela Pandelescua, koji je za lokalne rumunske novine izjavio da je Srđan Savić "jedini harmonikaš koji je dotakao perfekciju muzike njegovog oca i da mu je veliki peh što ranije nije znao za njega da ga pozove na memorijalni koncert u spomen na njegovog oca"
Pored narodne muzike Balkana (što mu je najuža specijalnost), počev od Srbije, preko Rumunije, Bugarske do Makedonije itd, Srđan se veoma dobro snalazi i interesuje u oblasti svetske muzike kao npr. evergreen, filmska, popularna klasika, francuski mussete, Piazzolla, jazz itd.
Zamolio bih Webmaestra da upotpuni post o Srdjanu Savicu sa ovom biografijom...da stavi na pocetak, da se dobije celina
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Srdjan Savic

Post od Webmaestro »

Hvala za kompletnu biografiju, ubacio sam je i u tvoj prvi post.
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Srdjan Savic

Post od chemist »

Nema na cemu :pozdrav:
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Srdjan Savic

Post od Dimitrije Ivkovic »

ja sam bio pre dva meseca kod njega da probam njegovu dalapu supermaestro sa midijem.Ta harmonika je prva klasa.Srdjan dok je meni licno u nisu svirao sa rumunskog kola presao na sumadiju.Tu se vidi ada je virtuoz.I svako kolo od dragana matica zna.Sem maatice niko ne svira blizu maticeva kola kao srdajn.POZDRAV
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Srdjan Savic

Post od chemist »

Evo jos jedne dopune biografije, slika, koju mi je prosledio Srdjan Savic. Primerak iz rumunskih novina, "Cronica Gaestiului" iz 19 jula 2009 godine,kada su pisali o njemu i kada ga je kontaktirao sin Vasile Pandelescua, Costel Pandelescu.

Slika
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Srdjan Savic

Post od alek »

Браво за тему друже а и за твог суграђанина. :D :svirac:
Odgovori