Bojan Jovanovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
cantus4
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 26 Mar 2012, 01:32

Bojan Jovanovic

Post od cantus4 »

Evo jos jednog umetnika koji mislim da zaista zasluzuje da ima svoj kutak,pokusacu da istrazim i dodam nesto podataka za sada znam samo da je gospodin jovanovic magistar harmonike ruskog konzervatorijuma,naravno molim i ostale kolege da se prikljuce.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8aoT2tlNNP4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VnYbM-eDheE[/youtube]
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Bojan Jovanovic

Post od Worgosiwa »

Za Bojana kao instrumentalistu znam već jako dugo a upoznao sam ga u Kragujevcu na jednoj od naših prezentacija Roland harmonike i jedan je od ljudi koji je VRHUNSKI UMETNIK bez lažnih ili sumnjivih titula već PRAVIH!
Čovek specifičnog sviračkog stila na klavirnoj harmonici.
Bravurozan,atraktivan virtuozan i pre svega MUZIKALAN.Ovo poslednje je velikim slovima iz razloga što više od 50% harmonikaša danas su "kompjuterizovane siledžije" a ne umetnici.
Bojan je mnogo puta dokazao da se "granice " na klavirnoj harmonici uvek mogu pomerati.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Bojan Jovanovic

Post od cupavac »

Worgosiwa napisao:Ovo poslednje je velikim slovima iz razloga što više od 50% harmonikaša danas su "kompjuterizovane siledžije" a ne umetnici.
Nažalost..., ne razumijem te ljude, kao da na sebi drže vibracionu bušilicu ili puškomitraljez, pa udri...,brže, jače, žešće.., a ljepota ode u nepovrat... A tu pojavu primjećujem i kod drugih instrumentalista, ne samo harmonikaša.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Bojan Jovanovic

Post od Worgosiwa »

E to ti se dragi prijatelju zove SVIRAČKA NEKULTURA ili ti nedostatak "kućnog vaspitanja" u muzici.
Sve manje svirača se bavi muzikom a sve je više siledžija i kojekakvih drugih "zalutalih" zanimanja prisutno na estradi!
Ko je kriv?
Pa svi smo malo krivi...
Bojan je van svih tih priča i pravi je umetnik. :svirac:
cantus4
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 26 Mar 2012, 01:32

Re: Bojan Jovanovic

Post od cantus4 »

Bogu hvala,sto tih MUZICKIH SILEDZIJA nema na javnoj sceni,vec samo po niskobudzetnim tezgama,to je dokaz da je za muziku ipak potrebno neko kvalitetno obrazovanje,a Bojan Jovanovic predstavlja sam vrh muzicke pismenosti.Samo probajte tamo da zamislite neke od nazovi VELIKIH harmonikasa,kako bi to izgledalo?
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Bojan Jovanovic

Post od Dallape 1960 »

Postovane kolege upravo sam saznao da nas je zauvek napustio maesrto i profesor Bojan Jovanovic. Neka pociva u miru.
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Bojan Jovanovic

Post od Bokic »

Neka mu je laka zemlja.
Slava mu.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Bojan Jovanovic

Post od paponja »

Pocivao u miru,laka mu zamlja
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Bojan Jovanovic

Post od sampionce »

Auuu, strasno! U 49. godini... :shock:

Vjecnaja pamjat!
Trag u beskraju
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 12 Mar 2023, 13:45

Re: Bojan Jovanovic

Post od Trag u beskraju »

Jovanović je rođen 1970.godine u Kragujevcu. Nižu i srednju muzičku školu završio je u Kragujevcu u klasi čuvenog profesora Radomira Tomića, Posle toga završio je prestižnu Akademiju „Gnjenesih“, a 2001.godine završio je izvođačku magistraturu na istoj akademiji u Moskvi. U biografiji kojom malo koji Srbin može da se pohvali jedini je sa ovih prostora nastupao sa Simfonijskim i narodim „Ruskim orkestrom“, učestovao na velikom koncertu u Kremlju kao gost legendarne ruske pevačice Valerije na njenom jubileju- proslavi 20.godina rada.Snimio je poemu autorsku poemu „Izvor“, po oceni muzičkih znalaca i briljatno „Srpsko kolo“.
Preminuo je 5.2.2019 (dal je datum tj dan tacan ne znam ,podatak je sa net kao i sve ostalo .)

I za kraj kopiracu citati velikog coveka Pedje Medenice koji je toliko realan i istinit !
Napustio nas je Bojan Jovanović, magistar muzike. Čovek kome se divio ceo svet, a u Srbiji 80 posto ljudi i ne zna za njega. Čovek koji je svirao sa osmehom, i koji je plenio svojom skromnošću. Čovek kome su aplaudirali svetski poznati muzičari...”, ovim rečima pevač Peđa Medenica među prvima se oprostio od Bojana Jovanovića, preminulog “genija na harmonici”.


Vecna slava izuzetnom vanserijskom talentu koja je ova Srbija imala !
Odgovori