Biljana Pavković

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
cincin25
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 05 Nov 2012, 11:46

Biljana Pavković

Post od cincin25 »

Pozdrav svima na forumu.
Evo pošto vidim da nema teme o harmonikašici Biljani Pavković.
Kod koga je učila svirati?
Po njezinim videima na Youtubu vidi se da ima odličnu tehniku sviranja.
https://youtu.be/eFvZqES9dyA
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Biljana Pavković

Post od Koca »

Ovo svira Dejan Kostic, no ne verujem da je on ucio jer svira dugmetaru, ucila zenska kao i ja po sluhu. :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Biljana Pavković

Post od Koca »

To je cuveno slavlje u Rumuiji zaboravio sam povod valjda rodjendan cerke ovog Rumuna koji je pozvao na duel Dejana Kostica i Marijana Mexicanu gde je gazda kao pobedniku Dejanu Kosticu poklonio zlatni krst. Evo dela snimka:

https://www.youtube.com/watch?v=t6VOCIIiI2s
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Biljana Pavković

Post od dugmetarac78 »

Biljana je od Aranjđelovca, žena svira godinama, ima iza sebe baš bogatu muzičku karijeru (nije samouk) . negde 2000-te je izdala i album, ali se zbog nekih životnih problema tad i povlači sa scene i uopšte iz javnost i skoro 20god. je nema nigde. Sad vidim da je pokrenuta tema o njoj i baš mi je drago da se neko setio takve umetnice. Da dodam i to. Pokojni Zoran Jovanović inače legenda naše narodne muzike je njen ujak.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Biljana Pavković

Post od Koca »

Mislio sam na konkretnu stvar koja je na 1. linku da je verovatno sama skidala jer Dejan se ne drzi nekih pravila, ne znam da je pisao notalno, i svaki put jednu stvar koju ponovi odsvira drugacija pa samim tim se i razlikuju ta 2 linka u nekim frazama sto sam odmah primetio, tako da sam video da nisam dao odgovor na pitanje ko je ucio jer ne znam. Ne znam ni nju pa sam juce malo proguglao po internetu i nasao jos snimaka sa svojim orkestrom. Sve u svemu nisam ocekivao od jedne zene da se uhvati u kostac sa Dejanovim stiom sviranja, na mikrofonu sa orkestrom bas dobro zvuci. Svaka cast za Biljanu.

Ima ko hoce moze pronaci i ostale delove svirke iz Rumunije, to nije 1. deo kako pise, kasnije se pridruzuje i Minune.
Veoma interesantno je da rumunski velikani ne pucaju na Guerrini i slicne zvucne marke, eto Supita i Cantora ako su dobro podesene klavijature izbacuju svasta. Kod nas kao da je sramota da sviras Supitu, jer vise vredis ako imas Guerinku, kao da odmah i bolje sviras pa makar i samo da pise Guerrini, moze biti i rucni rad.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Biljana Pavković

Post od sampionce »

"Veoma interesantno je da rumunski velikani ne pucaju na Guerrini i slicne zvucne marke, eto Supita i Cantora ako su dobro podesene klavijature izbacuju svasta."

Odavno je poznato da Rumuni koriste 1 ipo registar (majstorski, naravno!), a s klarinetom lezu i bude se! :D
Prema tome... ukoliko klarinet zvuci dobro, i klavijatura je odgovarajuca... mozes komotno da im povadis ostale fasene, da se ne muce ljudi.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Biljana Pavković

Post od dugmetarac78 »

Ljudi budimo realni, ko kako svira, ne želim ulaziti u to, svako podneblje ima svoj stil. Ali moramo se osvrnuti i na to da je (pored toga što je kolega Šampionče rekao, i slažem se potpuno) Mala kabina Alfa i Omega kod Rumuna, još jedna bitna činjenica... Bez namere da uvredim bilo koga, ali svi dobro znamo kakav je standard bio u Rumuniji u odnosu na EX YU, a i danas nije sjajno, i za njih je i Supita bila "Misaona imenica" U kakva crna Dallape ili Guerrini,. I kroz vreme je Weltmeister pustio korenje kod njih, i to je to.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Biljana Pavković

Post od Koca »

Ali sad imaju novca, narocito poznati muzucari ali nece da izdvoje, imam utisak da im je harmonika samo sredstvo zarade, kao sto taksista moze da vozi i Ladu.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Biljana Pavković

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 19 Dec 2020, 18:38 Ali sad imaju novca, narocito poznati muzucari ali nece da izdvoje, imam utisak da im je harmonika samo sredstvo zarade, kao sto taksista moze da vozi i Ladu.
Upravo, al ako si mušterija i plaćaš taxi, tražit ćeš onog sa Bmw-om da te vozi, tako da pravi zanat, zahteva i alat, jebaji ga druže učitelju, nisi ni ti znao ka si bio mali hehehe! Niko nema dušu kao mi balkanci. Za harmoniku se i ćošak kuće prodaje.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Biljana Pavković

Post od Koca »

Tako je zato i Rumuni cesto traže da im neko odavde svira na veseljima, ali zato sto gotive nasu muziku ne verujem da se neko zanosi markom instrumenta, izmesano je i stanovnistvo, mesoviti brakovi i sl.
Odgovori