Bane Vasić

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Bane Vasić

Post od accordionist »

Slika

Rodjen 10.07.1969.god.u Beogradu. Otac stolar i majka domacica posle cetiri cerke konacno dobijaju sina.Sa cetiri godine dobija prvu harmoniku na poklon ali je veoma brzo pocepao i stavio na orman da bi posle godinu dana gledajuci neku tv-emisiju sa narodnjacima odlucio da ce kad poraste da bude kao i cike sa tv-a.Tata je vec sledeci dan kupio novu harmoniku i odmah se po kuci zaorila "Druze Tito,mi ti se kunemo". Bane je sa velikim zarom vezbao obavezan revolucionarno-patriotski repertoar do sedme godine kada pocinje da uci od rodjaka koji povremeno dolazi u Beograd iz Valjeva odakle je poreklom i Banetova porodica.Posto nije primljen u muzicku skolu jer je po oceni profesora na prijemnom bio potpuno nemuzikalan, upisuje vanrednu muzicku skolu "Bozidar Adzija''.Casove harmonike mu drzi omiljena profesorka Jagoda koja prepoznaje veliki talenat i cak insistira da joj Bane sto vise svira pesme tada vrlo popularnih Rokera s Moravu. Vise nije bilo sumnje da je u pitanju najbolji ucenik generacije koji je dobijao gromoglasne aplauze na svim javnim casovima i nastupima. A onda je sudbina ipak umesala prste....Profesorkin verenik je bio prijatelj najveceg pedagoga klavirne harmonike Dragana Vasovica i Bane ubrzo pocinje sa casovima na univerzitetu Braca Stamenkovic na odseku za harmoniku. Dolazeci na casove bez preciznog termina imao je priliku cekajuci po pet sati da dodje na red ,slusa izuzetne ucenike i vec velike majstore harmonike.

1983 ide sa KUD Frula na turneju po Evropi gde pored kompletnog programa ima i solisticku tacku "Hora Stacato". Vec tada od hladnih i za nasu muziku nezainteresovanih evropljana dobija salve aplauza za svoju bravuroznu tehniku i specifican izraz.

1991 pocinje rad sa Juznim Vetrom sa kojim snima veliki broj nezaboravnih hitova sa nasim najpopularnijim pevacima.

1993 osvaja titulu Prva harmonika Srbije

2000 otvara sopstveni studio i pocinje samostalnu diskografsku karijeru.

Bavi se i pedagoskim radom koji je iznedrio harmonikase najmladje generacije sa velikim potencijalom.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Bane Vasić

Post od micha56 »

Imam jedno pitanje.
Gde je Bane Vasic 1993. osvojio titulu Prva harmonika Srbije? Mislim na kom takmicenju?
Koliko znam u Sokobanji je 1993. prvu harmoniku osvojio Savić Srdjan iz Niša.

Pozzz.
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Bane Vasić

Post od accordionist »

Imate pravo, '93 nije mogao da bude pobednik u Sokobanji. Mozda je ono gore sto sam naveo pogresna informacija, a mozda se radi o nekom drugom takmicenju od te godine. Ako neko zna o cemu se radi nek nam pomogne da upotpunimo biografiju ovog harmonikasa.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Bane Vasić

Post od MladenIsakovic »

Pobedio je na Siwa takmičenju za prvu harmoniku Srbije, u Aranđelovcu, bio sam prisutan (tada je i dobio onu Siwa harmoniku, sa kojom smo ga do skoro često viđali). Bio je ubedljivo najbolji, ali se nakon proglašenja Vlada Panović pobunio, pa su izveli samo njih dvojicu - Vasića i Panovića, na ponovno ocenjivanje - da ne dužim, Vasić ga je razbio na svim poljima, svima je bilo jasno, i žiri je potvrdio svoju prethodnu ocenu, a svi prisutni su aplaudirali, na šta je Panović spakovao instrument i napustio salu, osvojivši drugo mesto.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Bane Vasić

Post od micha56 »

Webmaestro napisao:U to vreme (1993) takmicenje u Sokobanji se nazivalo Prva harmonika Jugoslavije, a ova titula Prve harmonike Srbije moguce da je Bane Vasic osvojio na nekom drugom takmicenju.
Postavio sam neke podatke o takmicenju u Soko Banji ovde:
viewtopic.php?f=4&t=68&p=4378#p4378
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Bane Vasić

Post od Dallape 1960 »

Jedan od najboljih klaviraca te "srednje generacije"..i mozda i najbolji ucenik profesora Dragana Vasovica..
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Bane Vasić

Post od qwert »

Ovaj covek je robot sa harmonikom. Da bar jednom pogresi, da mu se saplete prst i pritisne pogresnu dirku... al ne! :jdishddf:
svetabor030
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 26 Mar 2011, 00:37

Re: Bane Vasić

Post od svetabor030 »

IMAM CAST DA IMAM BANETA ZA PRIJATELJA I LICNO SE ZNAMO A I SVIRALI SMO 4 ILI 5 SVIRKE CAK STO VISE OSLOVLJAVAMO SE SA BRATE POSTO SE I JA PREZIVAM VASIC, A NISMO FAMILIJA SEM DA SMO DOBRI DRUGARI I PRIJATELJI KAZEM IMAO SAM CAST DA SVIRAM SA NJIM A DOK GA NISAM UPOZNAO LICNO JA SAM SE DIVIO KAO I SVAKI MUZICAR KOJI ZNA STA JE INSTRUMENTALISTA- SOLISTA NJEGOVOJ SVIRCI I VIRTUOZNOSCU DOK SVIRA ALI SVE JE TO NISTA DOK NE BUDETE SA NJIM I SLUSATE I GLEDATE SVE STO RADI I POKRETI I SVIRKA ...I KAD TO SVE VIDITE TEK SE ONDA IZGUBITE PROSTO ZANEMITE OD MAJSTORIJE KOJU IZVODI JA SAM GA SLUSAO I GLEDAO I JEDNOG MOMENTA KAD JE DOSO RED NA MENE DA SVIRAM JA SAM SE ZBUNIO NISAM ZNAO STA DA SVIRAM NEGO SVA SRECA PRIZNAJEM JA SAM BIO KAO VLASKI HARMONIKAS PA SAM TU MALO ODUDARAO OD NJEGOVOG STILA ,ZNACI COVEK SVIRA U DUPLIKATU KLAVIRNU HARMONIKU KAO KAD BI SVIRALE DVE HARMONIKE NI JEDNOG TRENUTKA NEMA DA PROMASI TON ILI NESTO PRLJAVO A I CINI MI SE AKO BI ODSVIRAO NESTO PRLJAVO DA BI I TO BILO LEPO ! INACE NEMA RAZLIKE IZMEDJU NEKOG DUGMETARCA KOJI SVIRA VIRTUOZNO I BANETA CAK STO VISE MISLIM DA JE BANE CAK I JACI OD POJEDINIH DUGMETARACA I PO PITANJU SLATKOCE I VIRTUOZNOSTI...ITD JEDNOM RECJU KOMPLETAN MAJSTOR !!! I OVOM PRILIKOM GA POZDRAVLJAM KAO I SVE VAS KOJI BUDETE OVO CITALI !!!
-- VRLO VAZNA ODLIKA JEDNOG VRHUNSKOG MAJSTORA KAO STO JE BANE JESTE NJEGOVA I SKROMNOST, NI JEDNOG MOMENTA NIJE OMALOVAZAO NI JEDNOG KOLEGU MUZUCARA MA KOLIKO ON BIO LOS ILI DOBAR MUZICAR.
INACE PRIJATAN MOMAK DOK SMO ZA STOLOM NA PAUZI ZEZA SE NORMALNO KA I SVI MI ....AL KAD UHVATI HARMONIKU COVEK SE TOLIKO IZTRANFOMISE DA GA JE MILINA GLEDATI I SLUSATI KAKO ON TO RADI VRLO SIMPATICNO I LEPO DA JEDNOG MOMENTA POMISLIS KAKO JE TO SVE LAKO I PROSTO.
POZZZ
harmonikasbgd
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 25 Avg 2013, 12:42

Re: Bane Vasić

Post od harmonikasbgd »

Takodje kao kolega u prethodnom postu, i meni je izuzetno drago sto imam Baneta za prijatelja.
Kao prvo izuzetno je dobar covek a kao drugo izuzetno dobar harmonikas.
Mislim da sto se tehnike tice da retko ko moze da mu parira, sta vise ja mislim da i ne moze niko
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: Bane Vasić

Post od Goran-prcin »

po klavirnoj je Bane najjaci :svirac: daj te mu guerrinku ili bilo koj krs za dva minuta bice rasdihtovana i rascepana :lol: :lol: :lol:
Odgovori