Bane Vasić

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
harmonikasbgd
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 25 Avg 2013, 12:42

Re: Bane Vasić

Post od harmonikasbgd »

Mada zna i slatko da svira kad hoce.
Svidja mi se sto maksimalno zna da ispostuje pevaca, uvek je tih dok ne svira forspil.
Improvizacije su mu no.1
Mislim da je neprevazidjen.
Poredili su ga na temi o Vladi Panovicu.
SMESNO........
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Bane Vasić

Post od dugmetarac78 »

harmonikasbgd napisao:Mada zna i slatko da svira kad hoce.
Svidja mi se sto maksimalno zna da ispostuje pevaca, uvek je tih dok ne svira forspil.
Improvizacije su mu no.1
Mislim da je neprevazidjen.
Poredili su ga na temi o Vladi Panovicu.
SMESNO........
Potpisujem, nemam šta dodati. :svirac:
harmonikasbgd
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 25 Avg 2013, 12:42

Re: Bane Vasić

Post od harmonikasbgd »

Pazi, jedna je istina, niko danas ije glup i svi znamo sta smrdi a sta mirise.
Verujem da ovde ima nekih koji sami sebe hvale ili su to prijatelji od njih.
Bane je zasigurno tehnicki najbolji harmonikas na ovim prostorima. Mozda nema slatkocu svirke kao neki drugi ali tehnicki je vrh.
I na prvom mestu ima muzicku kulturu
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Bane Vasić

Post od dugmetarac78 »

Bane može da svira kako hoće, ili kako mu je kakvo mu je kad raspoloženje, e sad, malo je teže u isto vreme svirati neku extra bezu stvar da je pri tom tehnički besprekorno odsvirana, (kako to Bane inače radi) i još da je "zašećeri" nekako neide sve od jednom, al zato kad svira laganicu, onda je to melem za uši što se tiče lepote i slatkoće svirke. Jednostavno kompletan muzičar. :svirac:
harmonikasbgd
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 25 Avg 2013, 12:42

Re: Bane Vasić

Post od harmonikasbgd »

Malena
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 29 Okt 2013, 23:03

Re: Bane Vasić

Post od Malena »

Goran-prcin napisao:po klavirnoj je Bane najjaci :svirac: daj te mu guerrinku ili bilo koj krs za dva minuta bice rasdihtovana i rascepana :lol: :lol: :lol:
Bane na Guerrinki :)
https://www.youtube.com/watch?v=hr83BrispfQ
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Bane Vasić

Post od surbatovic.a »

Veliki sam ljubitelj i postovalac muzike koju stvara g-din maestro Bane, svojom tehnikom i virtuoznoscu. Da sam u mogucnosti da idem kod nekog harmonikasa na casove, kao sto nisam, bez imalo razmisljanja, to bi bio g-din Bane Vasic. A, zelio bih prije svega da napisem, da mi je od svega sto je vezano za njega, najsimpaticnije; nacin na koji svira trilere, i podatak koji kaze da nije bio primljen u muzicku skolu, zbog toga, sto je bio nemuzikalan, ponavljam, nemuzikalan. A volio bih samo znati cisto onako neobavezno, koji je to bio profesor koji je mogao da mu ne dozvoli da se upise u muzicku skolu, neshvatljivo, ali, eto, izgleda da je tako bas i bilo. To g-din Bane najbolje zna. Mozda su tada bili strogi kriterijumi za upis, a ne kao danas, uzelo nekog maha i pomodarstvo, ali da sad ne skrecem sa teme. Pozdrav svim harmonikasima. :svirac:
mitkenislija
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 09 Avg 2017, 04:16

Re: Bane Vasić

Post od mitkenislija »

Vidim mnogo gluposti napisanih ali necu da zamerim naime ovako vaske je jos uvek ziv on kaze a i po svirci njegov najbolji ucenik je mirko pokrajac bolji je od baneta vaske je polomio ruku do tada je imao normalan prstored od tad svirao onako sa tri prsta sa poluuvrnutim zglobom nakon povrede je tako svirao i tako ucio djake prednost tog prstoreda je brzo postizanje brzine i brz prelaz ali mana mu je velika taj raspored ima losu osobinu po harmoniku naime ne kazu na harmonici bane ore mnogo udara a nema dubinu dirke taj raspored pravi stetu na klavijaturi a ne dolazi se do dubine ni do ostrine da bi bane dobio ostrinu ne moze zbog prstoreda preko tona nego je postize cimanjem meha isto je to pogubno za harmoniku nema ostrinu samo jak udarac veliki je tehnicar i sve ucenike uci tim prstoredom kojii bas nije dobar u danasnje vreme pa tek ukratko los za harmoniku vec sam nabrojao zasto lose i za sviraca bane je dobar kao covek izuzetan zajebant saljivdzija i pedagog postujem ga zbog toga ali mu zameram isto zato sto ne postuje svoji instrument udaranjem po dirkama,prevelikim cimanjem meha zbog nemogucnosti da prstima postize ostrinu zbog rasporeda i to da ne koristi dugme za meh nego ga zatvara snagom ruke sto je pogubno za klapne a kad uzmemo da je danas stara legendarka jako skupa...
toliko od mitketa lep pozdrav za forumase
blbokeb
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 19 Mar 2018, 17:30
Kontakt:

Post od blbokeb »

Thank you
Marko021
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 30 Nov 2018, 12:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Bane Vasić

Post od Marko021 »

Da li neko zna koja je cena časa kod Baneta? Hvala
Odgovori