Aca Nikolic Cergar

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Bata Kanda 73 »

Ovako.nesumnjivo ODLICAN harmonikas,ako je bio jedan (posle S.Tufegdzica) od najboljih ucenika cika Jovice P.ne moze da bude los.Medjutim,tu je kraj price sve ostalo bi bilo ovako:repertoar jednolican,forsiranje ciganije i de treba i de ne treba-nikako da shvate da posle VEELIKOG GULE ne mogu da izmisle nista novo niti da budu bolji,cak su svojim preterivanjem iskvarili taj tzv.stil sviranja,forsiranje etno-dzeza (ali ne onog pravog) vec uveliko zalazi u monotoniju i sund-konkretno je ovde Aca u drugom spotu uveliko kopirao raniji rad Martina Ljubenova (i u odsviravanju i u izradi spota), i opet SVE jedno te isto a o raznovrsnosti u stilovima i zanrovima ( a ima ih oho-hooo!) ni traga.Ali dobro svako ima nesto svoje i neki svoj svet.Moramo jedne stvari da budemo svesni:Srbija (iako mala) je od davnina najveci rasadnik vrsnih harmonikasa na svetu,jos kad bi svako od njih bio Pavkovic,J.Petkovic,Krnjevac,Radojka.......itd.to stvarno ne bi bilo normalno ;) .Pozdrav! :svirac:
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od The Accordeon Player »

Bata Kanda 73 napisao:Ovako.nesumnjivo ODLICAN harmonikas,ako je bio jedan (posle S.Tufegdzica) od najboljih ucenika cika Jovice P.ne moze da bude los.Medjutim,tu je kraj price sve ostalo bi bilo ovako:repertoar jednolican,forsiranje ciganije i de treba i de ne treba-nikako da shvate da posle VEELIKOG GULE ne mogu da izmisle nista novo niti da budu bolji,cak su svojim preterivanjem iskvarili taj tzv.stil sviranja,forsiranje etno-dzeza (ali ne onog pravog) vec uveliko zalazi u monotoniju i sund-konkretno je ovde Aca u drugom spotu uveliko kopirao raniji rad Martina Ljubenova (i u odsviravanju i u izradi spota), i opet SVE jedno te isto a o raznovrsnosti u stilovima i zanrovima ( a ima ih oho-hooo!) ni traga.Ali dobro svako ima nesto svoje i neki svoj svet.Moramo jedne stvari da budemo svesni:Srbija (iako mala) je od davnina najveci rasadnik vrsnih harmonikasa na svetu,jos kad bi svako od njih bio Pavkovic,J.Petkovic,Krnjevac,Radojka.......itd.to stvarno ne bi bilo normalno ;) .Pozdrav! :svirac:
Sinisa Tufegdžić nije učenik Jovice Petkovića on je učenik Ace Krnjevca
viewtopic.php?f=4&t=8
Korisnikov avatar
NemanjaDallape
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 23 Jun 2012, 11:16
Lokacija: Bor/Bg

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od NemanjaDallape »

Ah, opet taj Aca Nikolic... Po meni harmonikas prosecnih tehnickih mogucnosti, dosta brljavi u svirci i pokusava da to prikrije brzinom ( nesto kao Cortan ), forsira jednu vrstu muzike, cesto svira neke za mene cudne improvizacije. Dakle, sve u svemu, jedan najobicniji prosek, tezgaros. Porediti ga sa Sinisom Tufegdzicem, Mirkom Kodicem, Misom Mijatovicem, Branom Djokicem, Borkom Radivojevicem, Srdjanom Demirovicem, a tek sa Ljubisom Pavkovicem, Slobodanom Bozinovicem i Jovicom Petkovicem - pa dajte ljudi, nemojte da smo neozbiljni. Acu vade 2 stvari: veoma dobar orkestar i to sto svira bogate romske svadbe po inostranstvu, pa je tako dospeo u zenit popularnosti, tj. postao je pitanje prestiza i statusni simbol.
yumuzicardalape
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 01 Jan 2013, 17:50

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od yumuzicardalape »

Dallape 1960 napisao:I dakje sve isto..samo da se sto brze odsvira..sto vise prikaze tehnika, sto vise puta projuri klavijaturom.. Ako neko postavi jedno jedino kolo, ali celo da je Aca odsvirao u originalu, vodim ga u kafanu 5 dana evo javno obecavam pred svim forumasima :-) Stvarno bih voleo da cujem, ili jedan jedini fospil pesme..
Brate mislim da si tu malo pogresio Aca je naj moderniji harmonikas milion ljudi pokusavaju da skinu njegov stil ali su samo blede kopije
Korisnikov avatar
Goran-prcin
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 07 Apr 2011, 19:29

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Goran-prcin »

NemanjaDallape napisao:Ah, opet taj Aca Nikolic... Po meni harmonikas prosecnih tehnickih mogucnosti, dosta brljavi u svirci i pokusava da to prikrije brzinom ( nesto kao Cortan ), forsira jednu vrstu muzike, cesto svira neke za mene cudne improvizacije. Dakle, sve u svemu, jedan najobicniji prosek, tezgaros. Porediti ga sa Sinisom Tufegdzicem, Mirkom Kodicem, Misom Mijatovicem, Branom Djokicem, Borkom Radivojevicem, Srdjanom Demirovicem, a tek sa Ljubisom Pavkovicem, Slobodanom Bozinovicem i Jovicom Petkovicem - pa dajte ljudi, nemojte da smo neozbiljni. Acu vade 2 stvari: veoma dobar orkestar i to sto svira bogate romske svadbe po inostranstvu, pa je tako dospeo u zenit popularnosti, tj. postao je pitanje prestiza i statusni simbol.
Brate mnogo ruzno pises za acu mozda ga i mrzis covek zabolega svira svaki dan tezgari a de ces ti njega da poredis za sinisom tufegdzic to nece i nikad bit a de si jos naso borka da poredis za acom brate a de si sad naso i na petkovic bozeee to mu je nastavnik a de jos nadjes pavkovica :lol:
sa cu ja nesto da kazem Pavkovica branom djokicem misa mijatovic o njih necemo pisati to je nesto posebno to su najjaci poznati muzicari Srbije
naravno i kodic i petkovic i bozinovic samo ruzno sto poredis borka sinisu za acom.a jos jednom aca ne svira samo na ciganski bogatske svadbe covek svira kod svakoga svi ga vole ali ne trebaju da ga kopiraju ali vidi se i cuje se sve
Pozdrav
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Fado »

Goran-prcin napisao:
NemanjaDallape napisao:Ah, opet taj Aca Nikolic... Po meni harmonikas prosecnih tehnickih mogucnosti, dosta brljavi u svirci i pokusava da to prikrije brzinom ( nesto kao Cortan ), forsira jednu vrstu muzike, cesto svira neke za mene cudne improvizacije. Dakle, sve u svemu, jedan najobicniji prosek, tezgaros. Porediti ga sa Sinisom Tufegdzicem, Mirkom Kodicem, Misom Mijatovicem, Branom Djokicem, Borkom Radivojevicem, Srdjanom Demirovicem, a tek sa Ljubisom Pavkovicem, Slobodanom Bozinovicem i Jovicom Petkovicem - pa dajte ljudi, nemojte da smo neozbiljni. Acu vade 2 stvari: veoma dobar orkestar i to sto svira bogate romske svadbe po inostranstvu, pa je tako dospeo u zenit popularnosti, tj. postao je pitanje prestiza i statusni simbol.
Brate mnogo ruzno pises za acu mozda ga i mrzis covek zabolega svira svaki dan tezgari a de ces ti njega da poredis za sinisom tufegdzic to nece i nikad bit a de si jos naso borka da poredis za acom brate a de si sad naso i na petkovic bozeee to mu je nastavnik a de jos nadjes pavkovica :lol:
sa cu ja nesto da kazem Pavkovica branom djokicem misa mijatovic o njih necemo pisati to je nesto posebno to su najjaci poznati muzicari Srbije
naravno i kodic i petkovic i bozinovic samo ruzno sto poredis borka sinisu za acom.a jos jednom aca ne svira samo na ciganski bogatske svadbe covek svira kod svakoga svi ga vole ali ne trebaju da ga kopiraju ali vidi se i cuje se sve
Pozdrav
Sd mi nista nije jasno - mozete li to prostijim recima objasniti da vas ceo svet razume ;)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Bata Kanda 73 »

Ma ko jos kopira Čergar...šta tu ima da se kopira. :pudc8: Da se ne ponavljam,već sam dosta toga reko u ranijem postu.Tehničar je odličan ali....samo to kao i mnoogi drugi na ovim prostorima,i ništa više.Treba razlikovati (a to sam ranije negde na forumu pomenuo) muzikanta od muzičara,harmonikaša od umetnika na harmonici.Treba uzeti u obzir i ukuse,o kojima ne treba raspravljati.Harmonikaši kao što su Čergar,Mocart i njima slični su preferirani među pripadnicima romske populacije među kojima su i postigli "ime".Da ne dužim,zna se odlično ko je ko u svetu harmonike na ovim prostorima i tu je svaka dalja diskusija suvišna.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Dallape 1960 »

Bata Kanda 73 napisao:Ma ko jos kopira Čergar...šta tu ima da se kopira. :pudc8: Da se ne ponavljam,već sam dosta toga reko u ranijem postu.Tehničar je odličan ali....samo to kao i mnoogi drugi na ovim prostorima,i ništa više.Treba razlikovati (a to sam ranije negde na forumu pomenuo) muzikanta od muzičara,harmonikaša od umetnika na harmonici.Treba uzeti u obzir i ukuse,o kojima ne treba raspravljati.Harmonikaši kao što su Čergar,Mocart i njima slični su preferirani među pripadnicima romske populacije među kojima su i postigli "ime".Da ne dužim,zna se odlično ko je ko u svetu harmonike na ovim prostorima i tu je svaka dalja diskusija suvišna.
Potpisao Dallape 1960 :jdishddf:
Umetnik
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 16 Dec 2012, 19:26

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Umetnik »

Aca Cergar,vrhunski harmonikas,mislim da je jedan od najboljih.Samo,u zadnje vreme izgubio je tehniku i preciznost,verujem da je prolazno.Slusao sam na forumu klavirasa Lukica,rekao bih da jos brze,preciznije i tehnicki mocnije od Ace,ali Aca je Aca :D
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od dugmetarac78 »

Aca čergar opasan tehničar, al po mome ukusu, naglašavam po mome ukusu, previše "suvoparno" i bezdušno sviranje, ne zelim ga porediti sa nikim, al zasigurno ima i boljih tehničara i još uz to da sviraju sa dušom i merakom. On je jednostavno trend, a da se povuče iz sveta muzike, jako brzo bi se ljudi pitali ko je uopšte taj Aca
Odgovori