Aca Nikolic Cergar

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 27 Feb 2022, 22:28 Aca je izdao studijski album. E sad ono sto mi se odmah dopalo je sto je Meraklijsko kolo u zadnjem delu izmenio zavrsetak jer mi se u startu nije svideo sto bi se reklo ostao skarabudzen ili nedorecen, cak sam i ja poceo da komponujem na drugaciji nacin da izbegnem monotoniju. Aca ga je majstorski doradio.

https://www.youtube.com/watch?v=4rrHOSwMd7c
Ajmo to ovako usporedti ..sta bi rekao da za da li strucnjak za popravak harmonike koji zna napraviti najtezi popravak, a ne zna napraviti nesto vrlo jednostavno..slusao sam puno harmonikasa koji ne mogu odsvirati na planinci sunce sija a može odsvirati virtuzone dijelo necega..svirao sam s ciganom koji ubija u improvizacijama a ne zna sta je D dur !!to su neupotrebljivi muzicari..po meni muzicari mora znati svirati gotovo sve zanrove muzike..a to se postize temeljitim ucenjem koje krecu iz osnova ..note ritam akordi sluh i godine vjezbanja ..naravno da je to vrlo tesko postici..Sto se tice ace cergara svira ciganiju izvrsno a ne može odsvirati pjesmu od 3 dura da zvuci orginal..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Koca »

Nece on tako kapiras.
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Administrator »

O ukusima se ne raspravlja. Kraj.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Dallape 1960 »

Sviranje harmonike danas je otislo predaleko u tehnickom smislu i ima lom harmonikasa koji sviraju brutalno. Moc improvizacije je nesto drugo, pakovanje, harmonija, i za to neko ima vise a neko manje smisla, kao i za komponovanje. Dragan Aleksandric nije virtuoz Ali je stvorio 80% estrade. Ono sto je Kemis napravio pre 40 godina sa Savom Radusinovicem, Zoricom itd je misaona imenica i danas i stavljati ga u istu recenicu sa 99% harmonikasa je u najmanju ruku uvreda. Bane Vasic.. voleo bi da stane neko pored njega da pokusa da ga prati kad se rassvira 😂 Ljudi zaboravljaju jednog Jovicu Djordjevica, Bojana Jovanovica, Lelo Niku itd.. olako se pominju imena koja ne moze 99% da dostigne za 7 zivota. Tako da manje rasprave, vise vezbanja. 🍻🙂
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Koca »

"Ono sto je Kemis napravio pre 40 godina sa Savom Radusinovicem, Zoricom itd je misaona imenica i danas" - Tako je, slazem se sa ovim, Kemis je vrhunski majstor za studijske kompozicije koji takodje pravi varijacuje i improvizacije kako u forspilu a isto tako i dok prati pevaca. U sustini njih dvojica imaju razlicit pristup muzici.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od sampionce »

Од првог "С" па до смајлија, потписујем са све зарезима!
Dallape 1960 napisao: 06 Mar 2022, 21:22 Sviranje harmonike danas je otislo predaleko u tehnickom smislu i ima lom harmonikasa koji sviraju brutalno. Moc improvizacije je nesto drugo, pakovanje, harmonija, i za to neko ima vise a neko manje smisla, kao i za komponovanje. Dragan Aleksandric nije virtuoz Ali je stvorio 80% estrade. Ono sto je Kemis napravio pre 40 godina sa Savom Radusinovicem, Zoricom itd je misaona imenica i danas i stavljati ga u istu recenicu sa 99% harmonikasa je u najmanju ruku uvreda. Bane Vasic.. voleo bi da stane neko pored njega da pokusa da ga prati kad se rassvira 😂 Ljudi zaboravljaju jednog Jovicu Djordjevica, Bojana Jovanovica, Lelo Niku itd.. olako se pominju imena koja ne moze 99% da dostigne za 7 zivota. Tako da manje rasprave, vise vezbanja. 🍻🙂
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Koca »

Slazem se, ali bih se sa posebnom paznjom osvrnuo na album Save Radusinovica iz 1984.g. kada ste ga predhodno vec pomenuli koji je po mom ukusu jedan od najvrednijih a radi se o pesmama: Kome li se sreca smeje, Zbog cega pijes neznani druze, Mnogo sam te zavoleo, Ako zelis da me vidis itd...
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 387
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Aca Nikolic Cergar

Post od Džoga »

Da li je neko slusao Cergara skoro uzivo, da li se primeti nepreciznost i umor nakon toliko svirki prvo je moje pitanje. Drugo moje pitanje je sta mislite o njegovom albumu od 2021 za PGP?
Odgovori