Prosirenje foruma

Gudački i trzalački instrumenti: violina, gitara, kontrabas, tamburica...
Odgovori
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Prosirenje foruma

Post od micha56 »

Evo da ja budem prvi sa temom i postom.

Zelja nam je da izvrsimo prosirenje ovog foruma i na muziku koju ne izvodi samo harmonika, vec ima i drugih instrumenata, bez kojih ne moze harmonika, a niti oni mogu bez harmonike.
Naravno da nikako ne zelimo da sad suprotstavimo neke druge instrumente harmonici po sistemu - sta je bolje. Svako ima svoj ukus, pa ce nekome lepo zvucati harmonika ili ce mozda lepse zvucati u odredjenom momentu truba ili violina ili mozda gitara.

Znaci - muzika je nesto sto svi mi u krajnjoj liniji volimo. Pa hajde da vidimo sta od te muzike volimo jos i sta nam u odredjenom momentu napravi dobar ugodjaj i oraspolozi nas - a da to npr. nije samo harmonika.

Ja licno, pored harmonike volim da cujem i dobar sax, kao sto je to muzika Jovana Milenkovica Rale ili Igora Zekutora iz Smekera, odnosno Sase Ilica iz Tigrova, volim "plac" violine koju izvode mnogi nasi violinisti kao sto je Moma Stanojevic, Aca Sisic i mnogi drugi.
Pa pored toga lepo je cuti i zvuk frule Bore Dugica, Tihomira Paunovica, Velje Kokorica, ili zvuk trube iz Guce, ali, Boga mi, i ono sto sviraju Matusici sa solo trubom u orkestru.
A, zasto da ne, sigurno je da zelim da cujem i dobru pesmu, lep glas ...

Konacno - u ovom delu foruma - predlazem da postavljate i kometarisete sve u vezi muzike, a da to nije harmonika, pa cemo u dogledno vreme videti - sta je to sto Vas jos interesuje i u tom pravcu ce se forum i razvijati.

Veliki pozdrav i ugodan boravak na forumu.
dragan.koja
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 03 Mar 2011, 08:05

Re: Prosirenje foruma

Post od dragan.koja »

Kolega ideja ti nije losa zapravo to je ono sto sam i ja mislio.Jedino ostaje da je ovo instumentalni forum tako da mesanje instrumenata i nije neki problem.Ovo sto se mog misljenja tice a za druge neznam,neka se izjasne.Pozdrav
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Prosirenje foruma

Post od Webmaestro »

U planu je otvaranje kategorija na forumu i za ostale instrumente, posebno za gitaru, klavir, violinu... Samo da prvo vidimo u kom pravcu ce da se razvija ova kategorija "Ostali instrumenti", pa da vidimo koji instrumenti imaju potencijala da budu ubaceni na forum.
Odgovori