Bubnjar ubrzava ritam

Sa odredjenom i neodredjenom visinom tona: bubnjevi, vibrafon, daire...
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Bubnjar ubrzava ritam

Post od harmonika732 »

i ja ubrzavam ritam to nmg da popravim jednostavno
Korisnikov avatar
milosh_
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 22 Mar 2021, 23:01

Re: Bubnjar ubrzava ritam

Post od milosh_ »

milosh_ napisao: 27 Sep 2021, 11:06 Za sta se stavlja ona "ograda" od pleksiglasa oko bubnjara? Vidjao sam to kod orkestar RTSa.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Bubnjar ubrzava ritam

Post od dugmetarac78 »

Zbog ozvučavanja akustičnog bubnja. Bolje rečeno, da se ne "seku" zvuk bubnja iz kutija (sa miksete)i direktan zvuk iz bubnja.
Korisnikov avatar
milosh_
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 22 Mar 2021, 23:01

Re: Bubnjar ubrzava ritam

Post od milosh_ »

Hvala dugmetarac, pretpostavljao sam da je nesto vezano za ozvucavanje al nisam znao tacno sta :shock:
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Bubnjar ubrzava ritam

Post od mali harmonikas »

micha56 napisao: 07 Okt 2011, 20:59 E, moj druze - taj problem izgleda ide kod ljudi sa rodjenjem i skoro da se nikad ne oslobode toga.
Tog tvog bubnjara ne mozes da usporis i istovremeno utisas (posto predpostavljam da ima i taj problem) pa da si Bog otac. Moja preporuka - menjaj ga, jer on to ne moze da ispravi. Bar je to moje iskustvo sa bubnjarima. Odavno sam naucio da bubnjare delim na one koji lupaju i one koji sviraju bubnjeve. Tebi treba ovaj drugi - da svira bubnjeve.

A sto se tice harmonikasa - znam jednog koji nikada to ubrzavanje nije ispravio - Mirko Kodic. Sa njim sam svirao bas gitaru na nekoliko svirki - pa to je katastrofa. Pa nekoliko puta mi doslo da udarim onu gitaru o patos i da je polomim u parcice. I svadjali smo se - ne samo ja, nego cela ritam sekcija - i ne vredi i gotovo. A sta da mu radis kad kolo ubrza za vise od duplo od njegove stvarne brzine.
A pratio sam nekoliko puta i pevaca Bobana Zdravkovica. Ljudi da znate kao on ubrzava dok peva. Cak stalno imas utisak da ce da ispadne iz ritma i stalno tezi da ubrza.

@qwert - ovo je samo moje misljenje i iskustvo. Mozda drugi imaju drugacije...

Pozdrav.
Ovako iz mog mog iskustva i onih iskusnijih ..ubrzavanja i nemogućnost ostajanje u ritmu znaci samo jedno ,koliko grubo zvucalo da takav nije za muziku..ako ne možes nauciti ritam onda za muziku nisi..sve drugo se može nauciti netko prije netko kasnije akordi pjesme kola ali ubrzava to nema pomoći..
Možes nauciti svirati i da nemas sluha ali ako nemas ritma zaboravi..za muzicare koji imaju ritam sekciju i sviraju je drugi i da ju cuje i da opet ubrzava nista od njega..
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Bubnjar ubrzava ritam

Post od mali harmonikas »

qwert napisao: 15 Okt 2011, 21:05 @micha56, u pravu si. Kao da mu je brzina neraskidivo povezana sa dinamikom pa svaki put kad hoce da odradi crescendo istovremeno i ubrza i niko ga vise ne vrati na pravi tempo. E zato elektronika i ritam masine imaju i svojih prednosti pored mnogobrojnih mana :?
Ako se odnosi na Kodića ,onda mi je nije jasno kako je dosao tako daleko uz takvu ogromnu manu?Da je imao profesora sto puta bi ga vratio jer to su ogromne greske kao da u sportu npr košarci imate kosarkasa koji šepa ili ne može upamtiti korake
Ima još takvih nije Kodić jedini ima pjevaca koji nemaju sluha..ili ne razlikuju gdje je terca gdje je prvi glas..
Odgovori