Prerada klavijatura u dugmetarske klavijature

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Odgovori
milan_mico
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 13 Jul 2021, 11:23

Prerada klavijatura u dugmetarske klavijature

Post od milan_mico »

Postovani forumasi, kolege (i kolezi :D),

da li neko od vas zna, ko u Srbiji (ili cak u BiH, RS) preradjuje klavijature u dugmetarske klavijatur? Kakvo iskustvo imate?

Ako imate od nekog majstora kontakt telefon ili mejl bio bih vam veoma zahvalan.

Hvala u napred i pozdrav :)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Prerada klavijatura u dugmetarske klavijature

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju mislim da ti je mnogo jeftinije da uzmeš neki dugmetarski sint nego da radiš novu preradu, mnogo gule za prerade, al tvoj izbor. Imaš recima Arsenijević u srbiji dobro ljudi rade. Koja klavijatura je u pitanju, čisto me zanima, i bitno ti je dali će biri na MIDI kontakte ili povezivanje direktno na skener klavijature.
milan_mico
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 13 Jul 2021, 11:23

Re: Prerada klavijatura u dugmetarske klavijature

Post od milan_mico »

dugmetarac78 napisao: 13 Jul 2021, 16:41 Prijatelju mislim da ti je mnogo jeftinije da uzmeš neki dugmetarski sint nego da radiš novu preradu, mnogo gule za prerade, al tvoj izbor. Imaš recima Arsenijević u srbiji dobro ljudi rade. Koja klavijatura je u pitanju, čisto me zanima, i bitno ti je dali će biri na MIDI kontakte ili povezivanje direktno na skener klavijature.
Hvala ti dugmetarac78 na odgovoru. Znas kako, ja imam Korg PA 700, ali ga nebih voleo preradjivati u dugmetaru (makar sad u ovom trenutku razmisljanja :D ), nego sam mislio da uzmem jos jednu midi ili master klavijaturu (ne znam jos ni od koje firme da uzmem), koju bih preradio u dugmetaru i onda jednostavno mogao da prikljucom na PA700 putem midi ili USB kabla. Meni prakticno svega treba dobra dugmetarska tastatura koja se moze prikljuciti kao midi/master-klavijatura na Korg PA700.

Da li tako nesto postoji uopste (iskreno ne razumem se u ovu temu i laik sam po tom pitanju nacisto :D ) Svako misljenje i iskustvo meni pomazi u odluci.

U kom gradu se nalaze Arsenijevici, trazio sam na google i nisam mogao nikakav kontakt telefon ili neki web sajt da nadjem

Hvala na pomoci i odgovoru u napred, pozdrav :)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Prerada klavijatura u dugmetarske klavijature

Post od dugmetarac78 »

Kapiram te. To ti je dobra opcija, još ako ti nije problem da levu ruku "voziš" na klavirske tipke, uzmeš midi master (dugm) 3.5 oktave i bog da te vidi. Tako i ja radim. Ja Imam Pa1x pro koji sam skraćivao, i midi dugmetarac mehanika kao na harmonici, 40 tonova i extra je, ne skrnaviš ništa na klavijaturi. Sad bitno ti je jel hoćeš preradu mehaničku ili ti odgovara i ona na kontakte (kompjuterska).
Ugl da skratim. bolje da kupiš gotovu ko prodaje, ima mnogo jeftinije, nego da radiš novu, deru cenama veruj mi.
Mogu se raspitati ako hoćeš.
Odgovori