"ideja za izmjenu boje harmonike"

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

"ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od magicyzy »

Pozdrav svima!
nisam imao pojma kako bih nazvao ovaj topic a da najbolje opise ono sto sam napravio...
naime, imam jednu staru Hohner Atlantic koja je imala puno mjesta na kojima je opala farba te je s vanjske strane bila u za mene ne tako dobrom stanju.
nakon dugo razmisljanja, odlucio sam se probati sam preko cijele harmonike "navuci" crnu karbon autofoliju.
kako nikada to nisam radio, dobro sam se namucio, ali sam na kraju uspio.
Sada sam u fazi ponovnog sklapanja harmonike, a kada bude gotova, budem stavio i neki link sa slikama.

Neznam kakva su vasa razmisljanja o ovom podhvatu, ali kad se folija moze stavljati na automobile gdje je podlegnuta svakojakim vremenskim uvjetima (kisa, snijeg,sol,sunce)
ne vidim razlog zasto ne bi mogla biti dobar nacin da se obnovi harmonika.

Eto mozda ova ideja se nekome svidi tko ima problem s vanjskim ostecenjima harmonike pa se odluci za takav jedan podhvat.
(foliju sam platio 12 Eur i jos mi je ostalo viska) :cool:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: "ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od Koca »

Interesantno! Kako si navlacio na one krivine recimo blizu bas nozica i sl. ima li nabora ? Koji je postupak sa tim auto folijama i ne znam. Svaka nova kreacija je za pohvalu! Jedino sto verujem da ima nastavaka koje si sigurno stavio pozadi da se nevide??? :cool:
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: "ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od magicyzy »

hehehe

naravno da ima par nabora :D
tehnicki sam mogao to puno bolje izvesti, ali sam se kasno sjetio pa mi se nije dalo sve jos jednom odljepljivati i nanositi novu foliju.
sto se tice "krivina" , odnosno svakojakih zaobljenja, tu sam zagrijavao foliju i pokusao je sto vise "izvuci" kako bi je uspio lijepo prevuci preko povrsine.
mislim da bi pravi majstori kojima je navlacenje autofolije profesija nju navukli bez nabora, prijelaza i slicno i izgledalo bi odlicno.
ja zivim u njemackoj i da sam odnio majstoru da zalijepi foliju, (lijepljenje preko prednje autohaube kosta cca 50-100Eur) izaslo bi me mozda 100Eur zbog tih neravnina (moje misljenje).
e sad, ako me pitas da li je 100 Eur puno za takvo nesto, mislim da nije.
suma sumarum: ovo je ideja za one cije su harmonike u losem vanjskom stanju a zele bez nekih velikih ulaganja "popraviti" taj izgled, a svatko to moze sam uraditi.
ako mu se na kraju ne svidja, uvijek moze foliju odlijepiti i imati izgled od prije foliranja. :cool:
amircic
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 07 Nov 2013, 11:34

Re: "ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od amircic »

samo dobar "top"sa toplim zrakom i malo strpljenja ma bude ko staklo
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: "ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od magicyzy »

ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: "ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od ssokac »

Da neko ne shvati krivo meni to dosta spenglerski djeluje.
Izgleda mozda urednije ali ti nabori po coskovima jako odudaraju od onog kako bi trebalo bit.
Bar je ta harmonika limena i bez celuloida pa se moze zastitit i pospricat kao auto.
Nekom nesto valja ali meni ovo nije bas nesto.
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: "ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od bpodnar »

magicyzy napisao:evo par slikica sa mog oglasa
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... ref=search

Trebao si uzeti crnu sjajnu foliju i s njom prelijepiti sve, onda bi bila kao iz dućana, ovaj karbon uzorak joj nikako ne stoji (za moj ukus).
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: "ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od alibaba40 »

Gledao sam takvu Dellapu iz Amerike , isto tako sa karbon folijom upropastio je svu njenu ljepotu.Ako joj je celuloid otisao po mom misljenju ako ne mozes novi uraditi onda lakiranje.Tu negdje na postu ima moja Dellapa sto je izlakirana ispala je super.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: "ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od ssokac »

Nema ona celuloid nego je samo farba,zato sam i napiso da ju nije problem ponovo prefarbat.
Nema acetona u sebi kao one s celuloidom i izgleda kao nova ako se to dobro napravi a ne kao da je krpana.
Doduse,nekom se nesta svidja i to postujem.
Korisnikov avatar
magicyzy
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 30 Apr 2013, 23:30
Lokacija: Duisburg, Deutschland

Re: "ideja za izmjenu boje harmonike"

Post od magicyzy »

Sad je meni sve jasnije i drugacije bih ja to napravio, ali iskreno, nemam volje jos jednom sve lijepiti... Neka ostane za sad tako kako jest.
Inace, istina da se harmonika moze samo ofarbati i isprobao sam, ali nije mi se dopalo.
Harmonika je na oglasu samo zato da sacuvam mir u kuci, i nadam se da se nitko nece javiti :ijuju:

zivjeli
Odgovori