Majstori za servis harmonike

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Majstori za servis harmonike

Post od alibaba40 »

Ma ne moze ti pomoci niko ili ja nisam naletio na dobrog majstora ali ne ulaze mi se vise nijedan cent u nju.Rijesio sam da je se rijesim po svaku cijenu pa kako bude. :roll:
Jaric_T_Zivadin

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Jaric_T_Zivadin »

alibaba40 napisao:Ma ne moze ti pomoci niko ili ja nisam naletio na dobrog majstora ali ne ulaze mi se vise nijedan cent u nju.Rijesio sam da je se rijesim po svaku cijenu pa kako bude. :roll:
Milsim da ti je to najbolje resenje. Meni je svanulo kad sam se resio profesional 1

A pojavice se vec neka interesantna harmonika kad-tad. Samo se nemoj zaletati. :)
Bata_Amater
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 30 Sep 2016, 21:23

Re: Majstori za servis harmonike

Post od Bata_Amater »

Alibaba, kad si prvi put pomenuo da ti pucaju dirke, mislio sam da govori u prenesenom znacenju, tj da se nesto kvari, da si izguvio ton, ili da se stimung a onda sam, citajuci dalje video da tebi STVARNO pucaju dirke, sto je vrlo neobicno da aluminijum puca tek tako. Stvarno treba da se ratosiljas bede sto pre, pa cak i da sve sam radis i popravljas, sama pomisao da moze da se desi na nekoj sledecoj dirki u bilo kom trenutku, stvara nervozu.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Majstori za servis harmonike

Post od alibaba40 »

Ma sto se tice tonova,i svega ostalog drugog ne mogu da grijesim dusu harmonika je sasvim ok i jaka i meni osobno super ,ali ovo jbg najglavnije je katastrofa :affraid: pisao sam negdje da sam imao prije delapu rucni rad i kad vratim film unazad njene poluge su bile tako jake i lagane ,recimo za grifovanje sad pa sad je nastimas.A ovo nema sanse,mislio sam da je neko prije mene to mijenjao pa reko uvalio neke ko zna koje poluge medjutim kad sam gledao u italiji to jest na intertnetu mjere, one su originalne ali neka greska je u pitanju. :zbunjen: :zbunjen:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Majstori za servis harmonike

Post od alibaba40 »

Jos samo da napomenem,nisam neki profesionalni harmonikas koji od toga zivi ili ide po tezgama,ako neki rodjendan ili neko slavlje kad je dobro drustvo jedino sto puno vjezbam.Ne smijem ni pomisliti kad bi je neki profesionalac uhavtio u ruke to jest virtuoz kao naprimjer Nikola Zaric ili Kemis ja mislim u pet minuta da bi se sva tastatura sasula :harmonikas: :harmonikas: :harmonikas:
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Majstori za servis harmonike

Post od sampionce »

Znba li neko dobrog i pouzdanog servisera u Bijeljini (ili okolini)?
AcikaKG
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 22 Apr 2022, 17:27

Re: Majstori za servis harmonike

Post od AcikaKG »

Pozdrav drustvo ! Pratim ovaj forum vec neko vreme,pa posto nisam bas imao Bog zna sta pametno da napisem,nisam ni pisao nista.
E sad je momenat,pokusavam da sredim instrumenat :D
Planirao sam da na svojoj dugmetari Dallape ,zamenim filc sa kozicama na klapnama,kabinske nebih dirao ( 41 klapna,bez kabinskih )
Resio sam da uradim sam jer sam pre 8 godina prestao da se bavim tezgarenjem i uopste svirkom za novac, pa bih sada da ustedim neki dinar i usput koliko mogu doteram harmonicicu za neke buduce generacije.
Pokusao bih bez rasturanja poluga,tj samo skinuti klapne ,ocistiti sve i zalepiti na klapne novi filc sa kozicom .
Posto znam da ovde ima onih koji znaju solidno o tome,a ima i odlicnih majstora,zamolio bih za ukupan savet oko toga...
Najbitnija stvar je da li uopste menjati to a da kabinski ostanu ? Nekako mislim da su kabinski vec "legli" / stanjili , pa kad stavim ove nove ,oni ce biti deblji i,onda ce kabinski ostati otvoreni ??
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Majstori za servis harmonike

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju bez preteranog pametovanja, u nekoliko reči da ti kažem. To se ne radi tako, ili "tapaciraš" komplet ili ne diraš. moraš znati elementarne stvari u tom poslu ako hoćeš da to ispadne dobro, dirke se ne skidaju, samo klapne, (i kabinske i vanjske) ako nisi siguran, mnoooogo jeftinije ti je da platiš majstora nego da se učiš na Dallapi, pa naknadno plaćaš čoveku da ispravlja ono što si zabrljao.
PS. Bez ljutnje, ovo je samo moj iskreni i dobronamerni savet. :svirac:
AcikaKG
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 22 Apr 2022, 17:27

Re: Majstori za servis harmonike

Post od AcikaKG »

Nema ljutnje,ja sam i pitao ovde da nebih napravio pizdariju :)
Ipak ce to da odradi neko ko je kompetentan ! Hvala na savetu !
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Majstori za servis harmonike

Post od dugmetarac78 »

Ništa, zato smo tu, nego samo još jedna sitnica o kojoj moraš voditi računa, baš iz razloga što je dugmetara u pitanju.. Pošto ima tri osnovna i tri "pomoćna" reda... brate to kad ti "pobegne" žargonski rečeno, ima da pop*z*diš, dok ig vratiš u ravninu.
Odgovori