Registri na harmonici

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Registri na harmonici

Post od micha56 »

Ma da.
Pored clarineta, preporucujem povremeno upotrebu nekog ostrijeg registra (kao sto su Bandoneon, Organ ili Harmonium) - cisto da bi osetio razliku izmedju mekog sviranja na Clarinetu i kad "cepnes" meh da bi napravio dinamiku.

Pozzz.
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Registri na harmonici

Post od harmonikaš_ivan »

ja sam vjezbe sviram na clarinetu, a pjesme i sve sotalno normalno kak se i treba... i kad pjesmu ucim svirati neku novu po notama na clarinetu znam prvo pa kad ju naucim ona kak treba..
Korisnikov avatar
Racya
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Registri na harmonici

Post od Racya »

Znam da ova poruka nije vezana za temu ali je vezana za poruku malo iznad gde je korisnik pod nickom accordion napisao da je kupio knjigu Albin Fakin pa zelim da postavim i linkove sa kojih mozete skinuti sve 4 knjige (sjajne knjige, licno sam ih presao, svaku vezbu)

Kod: Obeleži sve

http://rapidshare.com/#!download|209l3|170197962|ALBIN_FAKIN_-_Skola_za_klavirsku_harmoniku_1.pdf|6594

http://rapidshare.com/#!download|209tl3|170197964|ALBIN_FAKIN_-_Skola_za_klavirsku_harmoniku_2.pdf|7290

http://rapidshare.com/#!download|209l33|170197965|ALBIN_FAKIN_-_Skola_za_klavirsku_harmoniku_3.pdf|8292

http://rapidshare.com/#!download|209tl|170197966|ALBIN_FAKIN_-_Skola_za_klavirsku_harmoniku_4.pdf|9631
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Registri na harmonici

Post od micha56 »

Te knjige su vec postavljene na ovom forumu:

viewtopic.php?f=22&t=60

Tek toliko da se ne ponavljamo.
... i potvrdjujem - stvarno su dobre Slika
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Registri na harmonici

Post od harmonistak »

ja sam ovdje novi djak pa reko da probijem led prvim postom Slika

kada sam ja isao u muzicku skolu davne 1987 iskljucivo se sviralo na osnovnom registru to jest klarinetu. ne daj boze da je neko mijenjao registre! camil ikic je udarao lenjirom po prstima za takav prekrsaj. mijenjanje registra je doslo tek u 3 razredu.

sada je vjerovatno sve drugacije...
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Registri na harmonici

Post od The Accordeon Player »

Ja uglavnom sviram na harmonijum, jer on za mene ima najbolji zvuk. :ijuju: :ijuju: :ijuju:
08.nono
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Maj 2012, 19:33

Re: Registri na harmonici

Post od 08.nono »

Pozdrav svima

Pa da se i ja uključim malu u temu.
Na kojim registrima se sviraju koje pjesme? Na primjer narodno pa zatim i ostale. Početnik sam pa me malo to zbunjuje, ali uglavnom sam počeo svirat neke jednostavnije pjesme. Kod mene je harmonika troglasna sa 9 registara tj. pet + ponavljanja :svirac:
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Registri na harmonici

Post od The Accordeon Player »

08.nono napisao:Pozdrav svima

Pa da se i ja uključim malu u temu.
Na kojim registrima se sviraju koje pjesme? Na primjer narodno pa zatim i ostale. Početnik sam pa me malo to zbunjuje, ali uglavnom sam počeo svirat neke jednostavnije pjesme. Kod mene je harmonika troglasna sa 9 registara tj. pet + ponavljanja :svirac:
pa to ćeš da otkriješ tako što nađeš pesmu u originalu pa sam odrediš koji je to registar
Korisnikov avatar
salele
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 12 Okt 2012, 22:06

Re: Registri na harmonici

Post od salele »

ok ali sta je sa harmonikama sto imaju vise registra nego uobicajeno kao na primer one sa 15 registra,koja su to plus 3 registra i koriste li se gde?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Registri na harmonici

Post od petar3petar »

Kod svake 4. glasne harmonike s duplom kabinom može se, kombinacijom tonova pomoću registar mehanike, dobiti maksimalno 15. različitih boja tonova.
Dakle svaka takva harmonika može imati maksimalno 15. različitih registara.
4. glasna harmonika sa jednim fasenom u kabini i 4. glasna harmonika bez kabine maksimalno mogu imati 11. različitih registara.
Odgovori