Izrada dekla u kucnoj radinosti

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Arter
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 08 Apr 2012, 10:13

Re: Izrada dekla u kucnoj radinosti

Post od Arter »

Koca napisao: 26 Mar 2019, 13:27 Pa ako si dotle stigao ne odustaj, pa neke stvari vidis tek kroz eksperiment. U tome je i draz i zadovoljstvo da nesto uradis sam a svako moze kupiti. Svakako uporedi tvoju deklu koju si odradio (i ako je malo neravna jer je probna verzija) sa starom pa kombinuj razne mrezice i tkanine pa ces videti. Bar ces imati cime da se pohvalis kolegama a mozda i jednog dana pocnes da proizvodis dekle. :svirac:
Hvala ti na lipim ricima :) ;) :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Izrada dekla u kucnoj radinosti

Post od Dallape 1960 »

Postovanje Koco, veruj mi da ne znam koje su mrezice bile u pitanju.. pa dobro orjentaciono sam bubnuo, ali je razlika mene iskreno iznenadila.. moja dekla em promeni ton da se tako izrazim smiri harmoniku, em je stisa, a alu deklo mogu da ti kazem maltene kao sa njim, kao bez njega, ajd 10% da oblikuje ton i to je to.. moguce da je mrezica, ne kazem da nije..
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Izrada dekla u kucnoj radinosti

Post od DzoksySp »

Nema sad odustajanja, mislim da ces uspeti, sto se tice onoga sto ide ispod dekle ja mislim da je dobar izbor ona aluminijumska mrezica, ona ima uticaja na zvuk, harm. dobije neku ostrinu, uglavnom jako lepa ideja i samo nastavi
xho
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 26 Apr 2020, 17:16
Lokacija: Ulcinj,Crna Gora

Re: Izrada dekla u kucnoj radinosti

Post od xho »

poydrav, posto se krecu nove dekle ,od-do
Odgovori