Zasto....?

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Zasto....?

Post od Pile77 »

Pozdrav,
Ja pocetnik
Imam pitanje oko harmonike.
1. jeli harmonika bolja sjedi u ruci ako teža(10kg ili 12,5kg)
2. Zasto na Bas-Stranu ima te tri dijamante , Jesu li toliko skupi ili samo Show
3. Zasto je uvijek Master za strane?a ne clarineta ili organ ili sag ili....

Hvala na odgovor
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Zasto....?

Post od sampionce »

Vidi ovako druze, koristiću alfabet koji ćes, nadam se, razumeti...

Pre svega, ovaj forum je mesto gde se okupljaju pismeni ljudi, tj. ljudi koji su zavrsili makar 4 razreda osnovne skole i znaju (skoro) sva slova. Tačka, zapeta, veliko-malo slovo, nemoj da obraćas paznju na to, to se uči u 5. razredu...
Dakle, da bi dobio odgovore na pitanja koje postavljas, trebalo bi pre svega da postavis na jeziku koji mozemo da razumemo (sto za sad nije slucaj), a to podrazumeva vladanje sa svih 30 slova alfabeta.

Prva tema koju si otvorio je bila, ne neki bizaran način, duhovita i originalna. Vise nije...

Ili se uozbilji (sta god to tebi značilo) ili ces veoma brzo ostati "kratkih rukava" i preći na ignore-listu većine članova foruma koji su utrosili godine da bi razmenjivali iskustva ovde.

Nadam se da moj tekst nije isuvise komplikovan za tvoju percepciju...
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zasto....?

Post od accordionist »

Mozda je covek stranac pa koristi google translator, ne moramo ga odmah napadati ;)
Evo da odgovorim na pitanja onako kako ja mislim da je:

1. jeli harmonika bolja sjedi u ruci ako teža(10kg ili 12,5kg)
Bolje je kad je harmonika sto laksa, zato sada svi proizvodjaci teze da naprave sto je moguce laksi instrument.

2. Zasto na Bas-Stranu ima te tri dijamante , Jesu li toliko skupi ili samo Show
To sto kazes da su dijamanti na bas strani su zapravo obelezivaci da bi se lakse orijentisali jer bas stranu ne vidimo dok sviramo harmoniku, nego te "dijamante" napipamo pod prstima. Srednji obelezivac je na basu C, gornji je na basu E a donji na basu As.

3. Zasto je uvijek Master za strane?a ne clarineta ili organ ili sag ili....
Ne znam. :D
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Zasto....?

Post od sampionce »

Нико никога не напада, већ треба ствари поставити на своје место, да не би отишло предалеко.
Искуство ми говори да је жешће троловање у питању...
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Zasto....?

Post od sampionce »

Још нешто...

Ни један online преводилац не "преводи" синтаксу на тај начин.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Zasto....?

Post od dugmetarac78 »

Zašto u jogurtu nema kostiju??? Pitanje je vezano za muziku jer pijem jogurt dok vežbam harmoniku?
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Re: Zasto....?

Post od Pile77 »

Hvala ti Accordionist na lepi odgovor.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Zasto....?

Post od alek »

sampionce napisao: 23 Dec 2020, 23:22 Нико никога не напада, већ треба ствари поставити на своје место, да не би отишло предалеко.
Искуство ми говори да је жешће троловање у питању...
Друже, апсолутно се слажем са тобом. До сада није било оволико неозбиљних чланова али ови клинци су се намножили. Досадиле им друштвене мреже, ФБ, ИГ па дошли овде да се забављају и да гуше форум.

"Зашто је мастер са стране?"

Није увек мастер са стране, са стране можеш да ставиш шта хоћеш. Бугари хармонике на неким својим моделима су са стране ставили да буде виолина. Старе Даллапе су поред мастера са стране имале као мастер и брадни, па су после Гуеррини хармонике почеле на брадном да стављају велику кабину.

А што се тиче дијаманата то је већ посебна прича. Шта мислиш зашто су хармонике толико скупе?
Не мислиш ваљда да је баш због дрвета, и тонова. Дијаманти су ти који праве цену хармоници. Замисли када би на сваком басу било дијаманата, па ту хармонику нико не би могао да купи. Зато су поставили дијамант на само три места да би могли људи да приуште себи тај инструмент. Иначе, ако нема ни један дијамант, хармоника не може да свира.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Zasto....?

Post od sampionce »

:lol: :lol:
Е краљ си, мајке ми!!
Odgovori