Prerada Guerrini Champion u klavirku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od sampionce »

Nekada davno sam, "u prolazu", procitao nesto u vezi sa naslovom teme...

Povod za otvaranje iste je sto sam sinoc cuo STRAAAASNU sampionku!!
Ona ima drukcije dimenzije korpusa, sto po svoj prilici doprinosi toj rezonantnosti i boji zvuka.

Da li ste ikada culi da je neko prepravljao sampionku u klavirku?
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od sampionce »

Да ли је могуће да нико нема мишљење у вези с овим? :?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od Koca »

Sto se tice misljenja i ako je mozda moguce Championka je prekratka za 41 dirku, tako ne znam nasta ce da lici.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od Koca »

Ti u Shampionku nemozes ubaciti jos po 1 bas dugme iznad najviseg i ispod najnizeg basa, a kod klavirke imas po 2 prsta gore i dole do ruba. Pricam o dimenzijama vizuelno.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od sampionce »

Да... Корпус је свакако значајно краћи... 46,5 х 20,5 цм ако ме сећање не вара?

Поставићу свесно питање о ком смо већ писали овде... Да ли је могуће да се та резонанција постиже са "само" тих 1цм више у ширини корпуса (дефинитивно боља резонанција него код било које Двојке) или пак неки други параметри "пију воду"? :roll:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od Koca »

Mislim da je tako, ali opet ima x faktora.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od Koca »

Secam se jednog decka koji je pricao o nekom G.
Champion sa sirim korpusom o fantasticnim tonovima.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od Dallape 1960 »

Ma nema sanse da je u pitanju dimenzija korpusa. Znas i sam, nisi pocetnik, il svira il ne svira. Sastav drveta, tonovi, podesenost, znas li koje je godiste? Za mene je S. Specijal tata i mama tonski, ali one su manjeg korpusa. Sto se tice prerada Milanko stanic iz Kraljeva se bas specijalizovao za to, i treba ga kontaktirati.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od Koca »

Ima jedna reklo bi se vec postala narodna izreka " Nema zvuka bez sanduka" koja je vec prihvacena u svetu harmonikasa. Na basove se sirina korpusa sigurno oseti a u primu aj da se slozim sa tobom nisam primetio jace vezu izmedju sirine korpusa i tonova i ima svakakvih kombinacija. Uporedjivao sam Guerrini dvojke, trojke i cetvorke. Znaci ne radi se o jacini jer i pistaljka ima veoma jak zvuk, nego o dubini i punoci tonova.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Prerada Guerrini Champion u klavirku

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 29 Jul 2021, 07:24 Ima jedna reklo bi se vec postala narodna izreka " Nema zvuka bez sanduka" koja je vec prihvacena u svetu harmonikasa. Na basove se sirina korpusa sigurno oseti a u primu aj da se slozim sa tobom nisam primetio jace vezu izmedju sirine korpusa i tonova i ima svakakvih kombinacija. Uporedjivao sam Guerrini dvojke, trojke i cetvorke. Znaci ne radi se o jacini jer i pistaljka ima veoma jak zvuk, nego o dubini i punoci tonova.
Tako je . Ali tu su u prednosti harmonike sa većim korpusom. Professional 4 ima bolji zvuk od šampionke, ali je jeftinija jer je glomazna, (širina je ista 20,5 cm) a o 3+1 modelima i da ne govorim. Mnogi elementi su u pitanju, pored samog korpusa, drveta, zakošenja fasena, tonova naravno, veličini rupa na patosu i xyz faktora. A kad bi se samo bazirali na litražu harmonlke, ona je bukvalno promenjiva, razvlačenjem i skupljanjem meha, menja se i zapremina.
Odgovori