Zatezanje dirki

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zatezanje dirki

Post od Koca »

Pa vidis i sam kakva je klavijatura. Za zahtevnije harmonikase nije, probao sam jednu samo a ti si potvrdio za drugu, kakve su ostale ne znam. Da je vise detaljisana bila bi bolja ali i skuplja, verovatno covek ima svoju klijantelu, ko nije puno zahtevan a hoce lepu Guerrini President da sljasti i to jos za manje novca eto kupice takvu pa i ti ne znam sto si kupio ako ti ne odgovara? Za ozbiljiju muziku gledaju se detalji. No sta je tu je i ja sam gresio kada sam kupovao kao srednjoskolac, mucio se sa majstorima koji nisu uradili ono sto sam ocekivao pa se zainatio i uhvatio stvar u svoje ruke. Radivoj ima preneto iskustvo svog oca koji je vazio za dobrog majstora. Pretpostavljam da je nasao racunicu da izbalansira manje rada za manju cenu sto ocigledno pije vodu jer u suprotnom radio bi drugacije. Hermonike koje sviraju Borko, Aca itd neces moci da kupis u radnji to su sve posebne porudzbine sa mnogo vise detalja odradjene a ti detalji mnogo oduzimaju vremena. Probao sam jednu trojku koja je kupljena od Bate iz Nisa bila je kod mene za neku sitnicu da doteram i video sam da i on radi perfektno i detaljno klavijaturu a znam i da nece da radi rucne radove tj nece da ti sredi tu klavijaturu jer nije original harmonika. Koliko si platio ako nije tajna?
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Zatezanje dirki

Post od harmonika732 »

Platio sam 2900e sa koferom, inace meni je Bane Vasic rekao da harmonika moze da se doradi jos i da bude uredu
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Zatezanje dirki

Post od harmonika732 »

tj mali ispravak on je mislio da sam harmoniku platio oko 3500e i rekao je da cu uvek moci da dobijem 2800-2900e za nju
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zatezanje dirki

Post od Koca »

Naravno da se moze doterati i sviraces duplo manje za isti efekat a na tebi je da odaberes kome ces da das na servis.
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Zatezanje dirki

Post od harmonika732 »

koliko bi kostalo kod tebe to da dovedes u red
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zatezanje dirki

Post od Koca »

Radim druze za 100e da dirke budu brze, tj prohodne (sa smanjenim trenjem) sa podesavanjem jacine opruge sa ili bez poplicavanja, za detalje nazovi. Na licu mesta probas prvih 5-6 komada na stolu da li odgovaraju pa ako je OK radim ostatak pa dodjes za kad bude gotovo. Pozdrav.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Zatezanje dirki

Post od sampionce »

За 100€ тај и ТОЛИКИ посао??! :o
Друже, искрено, ти си потпуно луд!
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zatezanje dirki

Post od Koca »

Za 200e ima covek i u Beogradu sto bi dolazio 95 km? Veci grad, visa cena to je jasno. No salu na stranu toliko uzimam. Decko nije u startu rekao odakle je i ja sam mu odgovorio da radim posto me je pitao.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Zatezanje dirki

Post od alek »

guerini napisao: 15 Sep 2021, 17:01
harmonika732 napisao: 15 Sep 2021, 14:50
guerini napisao: 15 Sep 2021, 13:05 Tamoti je Gile Vasic Dragisa. ja licno nisam nikad nosio harmoniku kod njega ali svi ga komentarisu kao najboljeg majstora
jel imaš njegov broj telefona?
Nemam ali potrazi ga na fejsu
sampionce napisao: 15 Sep 2021, 15:57 Нер бих препоручио Гилета, али бих УВЕК препоручио члана форума овде (уосталом први ти је и одговорио) Кочу!
То што тај човек уради... то је ремек-дело!
Zasto ne? Svi ga hvale a popravlja i harmonike poznatim harmonikasima, sto onda da ne?
Највећа заблуда/грешка почетника и анонимних хармоникаша је када им замаже очи маркетинг познатих мајстора за хармонике и сви се залете код њих јер наводно раде хармонике познатим хармоникашима. Ако ти је радио неко од тих мајстора препоручи га. Или ако је радио неком твом познанику па си ти пробао ту хармонику и то је ок али батали приче типа "Ради познатим хармоникашима" или "Рекламира се на фејсбуку" или тамо некој друштвеној мрежи. Јако мали број тих мајстора ће ти одрадити хармонику исто као и познатим хармоникашима, нити ће толико времена да потроши на тебе, а наплатиће ти добро.

Могу само да вам препоручим, из личног искуства, са мајсторима велики опрез али ВЕЛИКИ. Овде на форуму има јако добрих људи који хоће да помогну, који хоће да дају добар савет.

Што се тиче тог конкретног проблема за клавијатуру, препоручујем ти да послушаш Кочин савет јер је човек искрен и мени је много помогао а и Шампионче гарантује за њега као за мајстора. Ако ти је далеко, ево ти га Гиле у Реснику па кад завршиш подели са нама искуство. Не сумњам да ће лоше да ти уради, и њега лично познајем. Знам само да је презаузет и да ћеш подоста да чекаш а и нећеш баш јефтино да прођеш као што ћеш код Коче који ће подједнако добро да ти уради клавијатуру.
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Zatezanje dirki

Post od harmonika732 »

hvala, razmislicu
Odgovori