registri i glasovi

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

registri i glasovi

Post od harmonika732 »

pozdrav, da li neko moze da mi objasni kako to da troglasna harmonika ima 11 registara? video sam da postoji melodija sa 11 registara.
meni je dosta ljudi reklo da 3glasna harmonika moze da ima maksimum 7 registara, i to aj da je sa kabinom ali ovo je skolska troglasna bez kabine i nije mi jasno kako?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: registri i glasovi

Post od dugmetarac78 »

Broj registara nema veze sa tim da li je kabinska harmonika ili je bez kabine, a što se tiče troglasne harmonike sa 11reg. to se ponavljaju registri.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: registri i glasovi

Post od Koca »

De Dugmetarac vidi taj prvi deo recenice malo dopuni necete neki razumeti. Uzmi primer troglasnu sa i bez kabine pa sa i bez pikolo npr. Weltmeister Stela i Fratelli Crosio.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: registri i glasovi

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 17 Sep 2021, 21:59 De Dugmetarac vidi taj prvi deo recenice malo dopuni necete neki razumeti. Uzmi primer troglasnu sa i bez kabine pa sa i bez pikolo npr. Weltmeister Stela i Fratelli Crosio.
Evo..... troglasna sa kabinom ima kabinu, a bez kabine, nema kabinu. isti slučaj je sa pikolom. :lol: :lol: :lol: :lol: :svirac: Ajd nastavi da me provociraš pa ću ti doći tamo da skačem u bazen. :roll:
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: registri i glasovi

Post od harmonika732 »

aha, hvala vam obojci na objasnjenu!
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: registri i glasovi

Post od harmonika732 »

e da setio sam se, jos jedno pitanje, jel tacno moje misljenje da harmonika moze da ima organ bez kabine ako ima pikolo, vidim kada razvlacim tiho na organu da se cuju pikolo, basson i jos nekoliko registara ali klarinet i basson postoje i bez kabine samo sto je mnogo losiji zvuk pa razmisljam da li je to moguce?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: registri i glasovi

Post od Koca »

Pa jeste harmonika bez kabine stvarno nema kabinu lepo kazes :lol:
A sto se tice dolazaka 100 godina obecavas da ces da navratis i uvek izmislis neki razlog kao da je Hrvatska preko sveta. Bazen sam urolao u kutiju jedino ako ces da plivas na suvo ili da sacekas leto. :D
Odgovori