Mast za klavijature

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Mast za klavijature

Post od mladen-marija1 »

Jedno pitanje za kolege servisere...cesto rastavljam klavijature harmonika koje imaju aluminijski cesalj,tipa beskabinski skandali modeli,hohnerice,weltmeisterice itd...i vidim da je fabrika pri proizvodnji stavljala specificnu mast,narocito na aluminijske izdanke na pocetku dirki koje ulaze u aluminijski cesalj,takodje na aluminijske podnice u utore u koje se smjestaju krajevi opruga dirki,pa cak i na osovinu klavijature koja prolazi kroz metalne usice na dirkama gde je klavijatura resena na taj nacin..pretpostavljam da se to radi u funkciji smanjivanja trenja izmedju delova...zanima me koji je to tip masti..dal grafitna ili koja vec ? Unaprijed se zahvaljujem ...Mladen
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Mast za klavijature

Post od dugmetarac78 »

prijatelju fabrički se ne podmazuje klavijatura, niti bilo koji delovi harmonike. To je verovatno neko pre tebe radio i podmazivao. Nailazio sam na takve slučajeve, ali ponavljam, neko ko je prije mene već raskopavao harmoniku. Sa podmazivanjem dobijaš kontra efekat, jer se na mast (koja god da je u pitanju) tek onda lepi sva prašina i prljavština. Tako da se to ne radi ni pod razno.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Mast za klavijature

Post od Koca »

Tako je.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: Mast za klavijature

Post od mladen-marija1 »

Zahvaljujem na vasim cijenjenim misljenjima...rezon je logican...no buduci da cesto nailazim na tu situaciju pomislio sam da je to tvornicki uradak,pa me to zaintrigiralo da pitam iskusnije od sebe..lijep pozdrav
Odgovori