Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Učlanjen: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od dugmetarac78 » 25 Apr 2022, 20:15

notactix je napisao:
23 Apr 2022, 04:33
Ako je taj majstor Vekić toliko dobar i ugrađuje kvalitetne komponente zašto ne napravi lepo svoj brend i pobedi kvalitetom a ne tuđim perjem? Svako ko zna šta je dobra harmonika najmanji mu je problem šta na njoj piše spolja, taman ne pisalo ništa. Pozdrav.
Majstor Đorđe Vekić, je pokojan već dosta godina, čovek je radio odlične harmonike, nikada nije prodavao pod tuđim natpisom pod original, nego je izrađivao harmonike, u skladu sa dogovorom sa kupcem. Znači ....Hoću te i te tonove, raspolažem sa toliko novca, pa kako se dogovore, e to što su ljudi tražili da se nalepi Guerrini, dallape ili šta god, pa kasnije lagali da je original i tražili neku "žrtvu" to nije graditelj harmonike kriv. Ružno je što pominjem čoveka koji nije više sa nama, ali on je časno i pošteno radio svoj posao, poznavao sam tog čobveka godinama.

AcikaKG
Nema harmoniku
Učlanjen: 22 Apr 2022, 17:27

Post od AcikaKG » 26 Apr 2022, 11:11

I to oko izbora tonova i delova i kakav zelis da ti bude instrument je tacno!
Ja nisam zeleo niti zelim, a nemam ni pravo da ulazim ili ocenjujem rad nekog pogotovo nekog ciji rad nisam licno video ili probao; daleko od toga... Trebao sam malo drugacije da se izrazim/ogradim mojim prethodnim postom i razgranicim na sta mislim, ali sam u sustini to i napisao- a ticalo se oglasa i naslova u oglasima i ljudi koji takve oglase postavljaju.

dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Učlanjen: 31 Maj 2012, 20:31

Post od dugmetarac78 » 26 Apr 2022, 11:46

AcikaKG je napisao:
26 Apr 2022, 11:11
I to oko izbora tonova i delova i kakav zelis da ti bude instrument je tacno!
Ja nisam zeleo niti zelim, a nemam ni pravo da ulazim ili ocenjujem rad nekog pogotovo nekog ciji rad nisam licno video ili probao; daleko od toga... Trebao sam malo drugacije da se izrazim/ogradim mojim prethodnim postom i razgranicim na sta mislim, ali sam u sustini to i napisao- a ticalo se oglasa i naslova u oglasima i ljudi koji takve oglase postavljaju.
Ništa loše nisi rekao, nije graditelj harmonike kriv, ako onaj ko je kupi, tu istu pokuša da proda pod original ili slaže bilo šta u vezi sa njom. Ja poznajem dosta ljudi koji sklapaju harmonike u Srbiji konkretno, i nikad mi se nije desilo da je i jedan rekao ( a bio sam kod mnogo njih) da je to original npr. Guerrini, a u stvari to je njegov rad. Ako se dobro sećam (neka mi ne zameri, i neka me ispravi ako grešim) čak je oi gosp. Petrović imao narudžbu za svoju Petromaestro harmoniku, ali je mušterija htela natpis GUERRINI. A mušterija je uvek u pravu hehe.

Odgovori