Početak i odabir

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Početak i odabir

Post od IgorSb »

Lijepi pozdrav svima,

Inače Igor iz Slavosnkog Broda,37 godina i konačno odlučio si kupiti harmoniku sebi za dušu,što se tiče instrumenta,početnik sam i imam volje učiti ju i vježbati,što se tiče nota nekad davno sam svirao klavijature,početnički. Nikad nisam imao priliku ići u glazbenu školu,ali kako se veli nikad nije kasno.
Pregledao i planiram nabaviti i Fakinove knjige,te uplatiti si tečaj.

Malo sam istraživao na ovom forumu,i detaljno pregledao.
https://www.njuskalo.hr/harmonike/harmo ... s-32896484

ovu sam našao na njuškalu,pa molim vaš savjet. Planiram uložiti svoje vrijeme i trud za razvijanje sebe u glazbenom pravdu ali sebi za dušu.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Početak i odabir

Post od mali harmonikas »

IgorSb napisao: 14 Nov 2020, 15:49 Lijepi pozdrav svima,

Inače Igor iz Slavosnkog Broda,37 godina i konačno odlučio si kupiti harmoniku sebi za dušu,što se tiče instrumenta,početnik sam i imam volje učiti ju i vježbati,što se tiče nota nekad davno sam svirao klavijature,početnički. Nikad nisam imao priliku ići u glazbenu školu,ali kako se veli nikad nije kasno.
Pregledao i planiram nabaviti i Fakinove knjige,te uplatiti si tečaj.

Malo sam istraživao na ovom forumu,i detaljno pregledao.
https://www.njuskalo.hr/harmonike/harmo ... s-32896484

ovu sam našao na njuškalu,pa molim vaš savjet. Planiram uložiti svoje vrijeme i trud za razvijanje sebe u glazbenom pravdu ali sebi za dušu.
Ovo kao da ja pisem..svirao sam svasta giratu bas gitaru prije,pjevao ima bendove ali harmoniku nikad ni u ludilu,..sve dok nisam cuo jednog kako svira i tad je u glavnom pocelu..ozbiljno sam poceo svirati s 37 godina.. isao na privatne satove i tako je sve pocelo i nije prestalo ni dan danas..prvu harmoniku sam nabavio od mog pokojnog dede koja je ostala kao uspomena,medutim ona nije bila ispravna trebalo je promijeniti mijeh..pa sam savjetovan da kupim nesto bolju mislio sam necu nesto skupo,proci ce me volja za sviranje i kupio sam beskabinsku paolo soprani..savrsena harmonika za pocetak medutim kako sam redovno svirao i vjezbao postao sam sve bolji,htio sam svirati s nekim,i trebao sam bolju harmoniku kabinsku i kupio supitu..ja kazem gurerrini za sirotinju..ja bih ti preporucio da ne kupujes njemacke harmonike probao sam hohner i ne svida mi se..ako možes si priustiti onda svako talijanska..da si blize ja bih ti pokazao osnove harmonike
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Početak i odabir

Post od IgorSb »

Hvala ti na odgovoru,pa ova je jedna od rijetkih da je nova i očuvana,imam frenda koji svira klavijature i harmoniku,pa imat ću mali vjetar u leđa :)
A od kud si prijatelju?
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Početak i odabir

Post od IgorSb »

mali harmonikas napisao: 17 Nov 2020, 08:17
IgorSb napisao: 14 Nov 2020, 15:49 Lijepi pozdrav svima,

Inače Igor iz Slavosnkog Broda,37 godina i konačno odlučio si kupiti harmoniku sebi za dušu,što se tiče instrumenta,početnik sam i imam volje učiti ju i vježbati,što se tiče nota nekad davno sam svirao klavijature,početnički. Nikad nisam imao priliku ići u glazbenu školu,ali kako se veli nikad nije kasno.
Pregledao i planiram nabaviti i Fakinove knjige,te uplatiti si tečaj.

Malo sam istraživao na ovom forumu,i detaljno pregledao.
https://www.njuskalo.hr/harmonike/harmo ... s-32896484

ovu sam našao na njuškalu,pa molim vaš savjet. Planiram uložiti svoje vrijeme i trud za razvijanje sebe u glazbenom pravdu ali sebi za dušu.
Ovo kao da ja pisem..svirao sam svasta giratu bas gitaru prije,pjevao ima bendove ali harmoniku nikad ni u ludilu,..sve dok nisam cuo jednog kako svira i tad je u glavnom pocelu..ozbiljno sam poceo svirati s 37 godina.. isao na privatne satove i tako je sve pocelo i nije prestalo ni dan danas..prvu harmoniku sam nabavio od mog pokojnog dede koja je ostala kao uspomena,medutim ona nije bila ispravna trebalo je promijeniti mijeh..pa sam savjetovan da kupim nesto bolju mislio sam necu nesto skupo,proci ce me volja za sviranje i kupio sam beskabinsku paolo soprani..savrsena harmonika za pocetak medutim kako sam redovno svirao i vjezbao postao sam sve bolji,htio sam svirati s nekim,i trebao sam bolju harmoniku kabinsku i kupio supitu..ja kazem gurerrini za sirotinju..ja bih ti preporucio da ne kupujes njemacke harmonike probao sam hohner i ne svida mi se..ako možes si priustiti onda svako talijanska..da si blize ja bih ti pokazao osnove harmonike
Znači po tvom mišljenju nešto kao

https://www.njuskalo.hr/harmonike/setti ... s-32740616
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Početak i odabir

Post od IgorSb »

I naravno svaki savijet mi je dobrodošao,nekad sam bio DJ i uvijek sam bio spreman pomoći svima kako početnicima tako i kolegama :)
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Početak i odabir

Post od mali harmonikas »

Sto se tice harmonike s linka,ja ju ne bih uzeo..prvo crvena je i ako ces ju htjeti prodati nitko ju nece kupiti..ili ces ju morati gotovo dati..možda ima jos koja pa sacekaj..
A sto se tice savjeta,ono sto znam rado cu podijeliti
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Početak i odabir

Post od IgorSb »

Pozdrav kolega,

Ne mogu ti u po odgovoriti još sam u fazi kupovine,ima dobrih modela,pa čekam da kompletiram financije :)
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Početak i odabir

Post od IgorSb »

Da li bi ova za mene došla u obzir,te mišljenje molim?

https://www.njuskalo.hr/harmonike/harmo ... s-32526193
IgorSb
16 basova
16 basova
Postovi: 47
Pridružio se: 14 Nov 2020, 15:39

Re: Početak i odabir

Post od IgorSb »

Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Početak i odabir

Post od Koca »

Hohner, jer ima fantasticnu klavijaturu.
Odgovori