Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Post od CoberJR »

Pozdrav Pile77,

brate moj malo pucas na visoko a tek si poceo da sviras.. mislim svakom svoje..

Guerrini Superior 2 ili Scandalli super 6 neces da nadjes original za te pare, jer je cjena daleko veca od 6000€..
ako ima neki Rucni rad - onda moze da se nadje..

Pozdrav
Cjr
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Post od dugmetarac78 »

CoberJR napisao: 24 Dec 2020, 09:11 Pozdrav Pile77,

brate moj malo pucas na visoko a tek si poceo da sviras.. mislim svakom svoje..

Guerrini Superior 2 ili Scandalli super 6 neces da nadjes original za te pare, jer je cjena daleko veca od 6000€..
ako ima neki Rucni rad - onda moze da se nadje..

Pozdrav
Cjr
Vidi druže Guerrini za 1850 eura, da ti pamet stane heheheheh! https://www.kupujemprodajem.com/muzika- ... =650718272 :lol: :lol: :lol: :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Post od Koca »

Da nije Delicia Choral V prerusena u Guerrini ? Vidi bas stranu.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 24 Dec 2020, 14:35 Da nije Delicia Choral V prerusena u Guerrini ? Vidi bas stranu.
Brate pa zato sam i stavio oglas, od štosa.
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Post od CoberJR »

dugmetarac78 napisao: 24 Dec 2020, 14:09
CoberJR napisao: 24 Dec 2020, 09:11 Pozdrav Pile77,

brate moj malo pucas na visoko a tek si poceo da sviras.. mislim svakom svoje..

Guerrini Superior 2 ili Scandalli super 6 neces da nadjes original za te pare, jer je cjena daleko veca od 6000€..
ako ima neki Rucni rad - onda moze da se nadje..

Pozdrav
Cjr
Vidi druže Guerrini za 1850 eura, da ti pamet stane heheheheh! https://www.kupujemprodajem.com/muzika- ... =650718272 :lol: :lol: :lol: :svirac:

Hahaha dobar si :D :D :D :D
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Post od alek »

Pile77 napisao: 22 Dec 2020, 06:14 Pozdrav svima,

Ja pocetnik, Klaviaturu harmonike.
Znam da harmonika, Mora da ima picolo stim. Za Narodne muziku.
Imam dva pitanja:

1. Harmonika Guerrini Berkeley Četveroglasna sa piccolom,vrhunska kao nova.Potpisani Cagnoni tonovi.
Sta znaci Potpisani Cagnoni tonovi ?

2. Ako bi kupio harmoniku, medju 3000-6000€ , do kraj moga zivota i za dalje.
Ove sam izabrao
-Guerrini superior 2,
-Kaurini,
-Serenelli balkan,
-Siwa figli
Jeli ima razlike u ove harmonike!
Neznam se u harmonike , znam sta znaci Mercedes, BMW, VW ili KIA .

Hvala na odgovor
Слаб ти је буџет, за те паре што си припремио можда купиш само Каурини, само провери да и оне нису поскупеле.
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

koju da kupim

Post od Pile77 »

Ne znam baš ništa o harmonikama.
Postoji li razlika od, na primjer, Guerrini Superior 2 -1970, 1990 ili 20xx godine? za sviranje narodne muzike?
Reknemo da su harmonika u top stanje.

Znam da, na primjer Mercedes Auto od 19xx je gore nek od 20xx godine

Pozdrav
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Post od Koca »

Vidi, postoje razlike izmedju na primer 10 harmonika istog godista i svaka je drugacija, prvo sto su razlicito izasle iz fabrike a drugo kako su odrzavane, koriscene i sta je tu sve FINO podesavano. Kod polovnih svuda su razlike da zanemarimo sto su do 80 g. imale oble dirke, pa onda neke imaju neke starije nemaju G fasen u basu , metalni ili plasticni bas registri znaci pricam o sustini a ne o kozmetici. Ne moj kupovati po godistu jet te starije su imale srecu da ih neko od dobrih majstora dobro nasteluje i savet da ne duzim je da moras imati znanje sviranja kako bi te finese uocio ili da povedes nekog ko je isprobao dosta harmonika. Najvece razlike pravi klavijatura sa klapnama, ja sam moju ne znam ni sam koliko puta stelovao po dubini, gramazi, prohodnosti dirki, centriranja dirki kako ne bi nista kacila i bila sto brza. Tvrdja klavijatura pravi stakato triler, meka mlitav, dublja pravi masniji ton, podesene klapne uticu na dobru dihtaciju i snagu pa sa malim zamahom meha ima jak ton. Registri kao ne bitni na 1. pogled isto mogu otvarati 100% ili 80% pa je i tu protok vazduha uslovljen stanjem automata, kozice na tonovima isto treba da su ravne ali razradjene (ne krute) a da neklaparaju kao i optimalni zazori perca tonova. I tu sada kad sve to izkombinujes ima bezbroj varijanti... Znaci ako mislis da ces servisom samo tonova postici najbolju harmoniku, da ali ako je sve ostalo optimalo podeseno. Narazradjena ili slabo svirana harmonika ima tesku klavijaturu obicno drvo nabubri i stegne osovinu pa ih jedva povadis koliko je to stegnuto pa se mora vestacki rucno fino razraditi do odredjene grtanice kako ne bi setale klapne a da se dobije na brzini. E to je obrazlozenje da godista su jako relativna stvar nego FINA i precizna podesenost celog instrumenta kako bi bio vrh. Zvuk ne zavisi samo od tona. A jos da dodam kad recimo sviras u punoj sobi sa stvarima (mebliranim) nije isto kao kad izbacis krevete i ostale meke stvari iz ormana koje upijaju zvuk pa u praznoj sobi sve odjekuje kao na zvucniku sto ne znaci da je harmonika jaka kao grom. To sto vazi za razlike u okviru jedne marke isto vazi i kada bi uporedio 2 marke razlicitih firmi pa neko donese zakljucak olako da je recimo Guerrini bolja od Dalape, znaci moze biti i nemora. Zakljucak je da mora svaka da se proba bez ikakvih predubedjenja.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Post od sampionce »

@Koca

Честитам на утрошеном труду и времену.
Ценим (и надам се...) да је елаборација, пре свега, била намењена ширем ”пућанству”...

Пуно здравља и среће у новој години свим члановима форума желим! :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pocetnik, sta znaci i koju da kupim

Post od Koca »

Hvala Sampionce, takodje sve najbolje u Novoj godini tebi, forumasima i administratoru zelim.
Odgovori