Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
ivdrag
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Dec 2020, 08:38

Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Post od ivdrag »

Dragi prijatelji hitno mi je potreban vas savet u vezi ove Rolandove harmonike, obe su oko 3.400 CHF posto sam u CH. Jako malo se razumem u ove harmonike, ali jedan od najvecih razloga je sto moja Dallape ima veoma tvrdu klavijaturu inace je dugmetara, i ne bih zeleo da me ispod stanari reklamiraju vise. Hvala unapred svakome ko izdvoji malo vremena za savet.
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Re: Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Post od Pile77 »

Pozdrav,
imao sam roland fr4x donedavno. ali pređite na normalnu harmoniku.
Ako hoces v-akkordeon, onda mogu vam preporučiti samo roland fr8x.
1. postoji specijalni model za roland za 8x
(klavirske tipke) MODEL DALLAPE (500 komada - ograničeno izdanje).
2. Ne morate izvlačiti baterije iz harmonike da biste se napunili. može se napuniti preko jedinice napajanja.
3.ovde neko proda neki SET za fr8x https://www.njuskalo.hr/harmonike/rolan ... s-25925192
4. Na YouTube ukucaj : Emir Prijedor , mozda ako ga pita ,more ti ispričajte svoje iskustvo
P.s. da bih ja opet preso na v-akkordeon ,uzeo bih roland 8 ili MOžDA bugari evo
ivdrag
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 14 Dec 2020, 08:38

Re: Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Post od ivdrag »

Hvala drugar, nisam se nadao da ce se neko tako brzo javiti. Jos uvek ne mogu da se odlucim posto je Roland FR-4XB V sa 6 god. Garancije po istoj ceni kao i koriscena Roland FR 8XB BK, a ako sam dobro razumeo po pitanju Software su totalno identicne, pa u cemu je onda tolika razlika u ceni. Pozdrav
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Re: Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Post od Pile77 »

Roland fr 4x je mali brat od roland fr 8x.
Kao sto je Klaviaturu korg pa600 mali brat od pa3x.
Ja sam za moj fr4x imao, dva Batterie-Pack.to ti preporucio ako hoces sa Batterie da sviras.
Jer nisam hteo da sviram za kablom za struju.
Meni je smetalo na fr4x : kontra
1.da kada se isprazni Batterie ,da uvek izvaditi staru i novi pack staviti.batterie oko 3-4 sati mogu.
2. ako prelako podesite točak mijeha, začućete zvuk zraka.
Pro za v-akkordeon'S :
1.a kada hocu svirati ,da to mogu učiniti tihim ili se igrati sa slušalicama.nitkom ne smetati .
2. Nisi težki
3. mnoge opcije podešavanja
Ja pricam o sebi.
Koji ti sebi kupiti, tesko odluciti.
Ja ako bih onda 8x ili bugari evo.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Post od alek »

У ком ценовном рангу су БугариЕво хармонике?
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Re: Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Post od Pile77 »

Polovno od 4000€ a novo i koju Model od 5500€
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Post od dugmetarac78 »

Srećna nova godina svima!!!!
Ljudi tema je Ok. Poštujem, ali nemojte molim vas te generatore zvuka zvati Harmonika.... Bez ljutnje, ali ponižavajuće je za pravu harmoniku. Onda je i sirena od kamiona, "truba"
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Post od alek »

Срећна Нова година и теби.
И немој да ми рушиш снешка. :) :) :)
Нисам још пробао такву хармонику али имам јаку вољу да видим шта нуди.
Наравно да није за уживање али ни људи више не слушају музику као пре, све се свело на тамба ламба.
Предности ове хармонике су што је лакша за држање, што си решио проблем безобразног клавијатуристе који се појачава и направљена је за тезгарење, буквално да заврши посао а да се мање ознојиш. Технички сигурно не може да приђе акустичној хармоници. Тако мислим али када је пробам, јавићу се са утисцима.
:svirac:
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Polovna Roland FR 8X BK ili nova Roland FR-4XB V

Post od zex »

Nisam ni ja obozavalac elektronske harmonike, za te stvari postoji sintisajzer a ne razvlaci se :lol:
Inace, samo da vam skrenem paznju da dugmetarska elektronska harmonika Roland se naknadno preradjuje. Nisam siguran, ali mislim da je fabricka klavijatura membranska, a svakako treba dodati i 6 red ja mislim. Znam da je cesto preradjuju na mehanicku kod Arsenijevica i drugih majstora za preradu klavijature. Trebalo bi da obratite paznju na ovo ukoliko trazite elektronsku dugmetaru. Nisam suguran za BugariEVO i nove Rolandove modele.
Samo da dodam, ranije su bile jako popularne elektronske harmonike: elkavox, itd koje su zapravo akusticne u osnovi sa dodatkom midi sistema. Na jednoj takvoj je svirao i Mija Krnjevac.
Odgovori