Guerrini Symphoni 2

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
kruki
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Guerrini Symphoni 2

Post od kruki »

Poštovani,
znam da su Guerrini Symphoni modeli rađeni za skandinavsko tržište, ali me zanima da li su to isključivo dugmetare ili ima i klavirskih? Pitam jer svi koji prodaju Symphoni klavirske modele su prerade sa dugmetare. Konkretno zanima me model Gierrini Symphony 2 klavirska u usporedbi sa Superior 2. Da li se radi o istoj harmonici ili ipak ima razlike u mehanici, ugradbenim materijalima, štimu i sl.?
Lijepi pozdrav
Superior_2
16 basova
16 basova
Postovi: 26
Pridružio se: 07 Sep 2020, 01:31

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od Superior_2 »

Symphony 2 je dugmetarski model superior 2, tako nekako, superior 2 president je klavirka , a champio oresident dugmetara, molio bih strucnije clanove da isprave ako je nesto neispravmo
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od Koca »

Trebas je probati ako kupujes, sve zavisi ko je i kako posao uradio, da se ne ponavljaju tekstovi da se svaka harmonika razlikuje pa makar malo od primerka do primerka istog modela. Obzirom da se ovde menja klavijatura koja utice preko dihtacije i na tonove onda mozes zamisliti da moze biti svakako odradjeno a i ne mora biti lose, zavisi sa koliko je paznje to odradjeno u detaljima.
kruki
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od kruki »

Hvala na savjetima.
Znači definitivno je prerada u pitanju, s obzirom da su svi Symphony 2 modeli u originalu dugmetare.
Lijepi pozdrav
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od Džoga »

Vidim da se pricalo ovde o Symphony modelima, zanima me da li neko zna nesto o Symphony 5 modelu ima ravnu petorednu klavijaturu 3+2 je u pitanju.... Jeli to neki pandan Superioru 5 klavirnom??? Da li neko zna tezinu instrumenta?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od dugmetarac78 »

Džoga napisao: 16 Jan 2024, 02:40 Vidim da se pricalo ovde o Symphony modelima, zanima me da li neko zna nesto o Symphony 5 modelu ima ravnu petorednu klavijaturu 3+2 je u pitanju.... Jeli to neki pandan Superioru 5 klavirnom??? Da li neko zna tezinu instrumenta?
5 redi, pet glasova, 50 cm, 15 kg, (doduše koji gram manje, ali oko 15 kg, i nisam baš siguran da je 100% ravan griff. nije stepenasta, ali nije baš ni ravna kao naše balkanke. (mislim na harmonike balkanke naravno, naše balkanke su zgodne :lol: )
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od Džoga »

dugmetarac78 napisao: 16 Jan 2024, 03:04
Džoga napisao: 16 Jan 2024, 02:40 Vidim da se pricalo ovde o Symphony modelima, zanima me da li neko zna nesto o Symphony 5 modelu ima ravnu petorednu klavijaturu 3+2 je u pitanju.... Jeli to neki pandan Superioru 5 klavirnom??? Da li neko zna tezinu instrumenta?
5 redi, pet glasova, 50 cm, 15 kg, (doduše koji gram manje, ali oko 15 kg, i nisam baš siguran da je 100% ravan griff. nije stepenasta, ali nije baš ni ravna kao naše balkanke. (mislim na harmonike balkanke naravno, naše balkanke su zgodne :lol: )
Imadoh neku ponudu jeftino al kad cujem 50cm i 15kg odustadoh :)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od dugmetarac78 »

Džoga napisao: 16 Jan 2024, 16:33 Imadoh neku ponudu jeftino al kad cujem 50cm i 15kg odustadoh :)
Brate to je ormar od skoro 24 cm. doduše 49 tonova je ali grdosija, Zar u cvetu mladosti da lutaš svetom savijen k'o kifla od harmonike :svirac: :svirac: :svirac: . Što bi rekao Ljuba Aličić "Harmonika od pedeset kila, teška mi je majko uvek bila....."
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od Džoga »

dugmetarac78 napisao: 16 Jan 2024, 18:02
Džoga napisao: 16 Jan 2024, 16:33 Imadoh neku ponudu jeftino al kad cujem 50cm i 15kg odustadoh :)
Brate to je ormar od skoro 24 cm. doduše 49 tonova je ali grdosija, Zar u cvetu mladosti da lutaš svetom savijen k'o kifla od harmonike :svirac: :svirac: :svirac: . Što bi rekao Ljuba Aličić "Harmonika od pedeset kila, teška mi je majko uvek bila....."
Veruj mi, dalapica (kaze u deminutivu a ono Razarač :D ) ona moja 1958 kako kaze prodavac, 1956 kako sam ja gledao po brojevima jelte. 11.9kg teska merena preciznom vagom sa kaisevima a ima 48cm... Meni sviracki mnogo leze kad mi je desna jednaka sa levom kad je puna velicina da je stavim na grudi da me drmne. Ja kad sviram negde sam kako me protrese njen ton to je neverovatno, to nisam osetio ni na jednoj harmonici. Jeste Guerrini precizniji stimom i ostriji nekako i ima tu malu kabinu al i ja verujem da se dalapin mizet moze slicno nastelovati sa dobrim majstorom tako...
Ja jesam tek deceniju manje vise u ovim vodama ali probao sam veoma puno harmonika, i na jednoj nisam osetio ton kao sto sam na ovoj. Mozda je stvar mog ukusa ne znam... Probao sam i svirao koncertni pigini sirius od 23000e iz fabrike to jeste zver za klasicnu muziku ali za ovde nije nes specijalno.
Probao sam Champione Presidente nove stare Profesionale 1 trojku četvorku, sonolu aristokrat, settimija legendarnog dugmetarskog, scandallija dugmetarskog isto doduse preradjenog, hohner golu, excelsiora... Ja nisam majstor ali imam dobro uvo i znam sta mi se svidja i sta ne... Mozda nemamo svi isti ukus ali uvek se trudim da jasno kazem nesto oko cega se svi slazemo.
To su sve vrhunske harmonike velikih majstora i neprevazidjene su, ja zalim sto je dalapi na pravdi boga smanjena cena toliko da neke harmonike koje su toliko losije izradjene za ovo podnevlje (necu da imenujem koje a znate dobro svi) i zasto se ne vrati ovo sve u normalu President nov kostao 6000DM, Dallapu je neko placao u ono vreme do 10000DM.... Da ne vucem sad pricu mogo bi do jutra pricati da skuvam kaficu....
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini Symphoni 2

Post od dugmetarac78 »

Ako ti se da pročešljaj po forumu pa ćeš videti kad sam ja o tome pisao, baš konkrevetno o nepravedno podcenjenim Dallapama, i o tome kako je na nekim navikanim harmonikama koje su se kupovale u robnim kućama na rate, šper-ploča dok je na Dallapama na tim mestima mahagonij. Ali pomodarstvo je čudo. Što se tiče štima, nema tu druže preciznijeg štima, štimaš je kako 'oćeš. ja sam jednu Supermaestro (čisto da probam) naštimao po novoj modi, ravan štim, (guerrinski) i opet je ujedala, znači Dallapina žilet varijanta, aguerriniski štim. opasno je radila, mada meni se taj violin ne dopada, ni mizet takođe, ja sam Dallapista u duši, dok su mi drugi govorili da je harmonika topčina. Jednu sam (bilo ih je nije da sad nešto pričam ali mnogo zaista) štimao sa padajućim tremolom od početna neka cca 3+Hz pa sve manje, ....E to je već nešto, prva oktava i po recimo. violin i mizet med medeni.
Odgovori