Zero Sette ?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Zero Sette ?

Post od Pile77 »

Sta mislite, na ovu harmoniku?
Prodavac reko da :
Nema Piccolo, ni Musette stim .
A ima Ravni Tremolo
Rekao je da je dobra za balkansku muziku!
2000€ ?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... pp_android
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Zero Sette ?

Post od sampionce »

Одлична је то хармоника, а видиш по изради да је педантно и врхунски урађена. Њихов модел Б30 (стари) је у рангу најбољих "двојки".

Ако ти узак круг регистара ради посао, онда је ово добро решење. У принципу, нећеш имати орган и мизет регистар али остало што се најчешће користи је ту. Ужи корпус (ова не би требало да прелази 10 кг), један фасен мање, оригинална (одлична, дрво-у-дрво!) клавијатура... То све за испод 2000... Тешко да може боље!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Zero Sette ?

Post od dugmetarac78 »

Tu samo da se ubaci pikolo na mestu vanjskog klarineta (soprana) znači da se stave tonovi za oktavu više, i ima š harmoniku kao bombona. za malu lovu, vrh mašinu.
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Re: Zero Sette ?

Post od Pile77 »

Super , znaci .
Hvala .
Vidi cu dali ce malo cenu jos spusti
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Zero Sette ?

Post od sampionce »

Не бих саветовао промену тонова за октаву више, тј. уградњу пиколо тонова из следећих разлога:
- цена интервенције
- преправка фасена
- некомпатибилност нових комбинација са натписима на регистрима.

С једне стране се добија орган и обоа, као и хармонијум регистар, али се губи виолина, сакс, сопран (за октаву)... али, све је ствар потребе и укуса.

Ако је добијеш за 1700€ сматрај да си направио врхунску причу!
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zero Sette ?

Post od Koca »

Ja sam na moju dugmetaru to uradio, kupio 12 visokih pikolica i pomerio tonove soprana na gore, prestimovao sopran na osnovni stim, ali mene je to kostalo oko 40e samo tonovi, ostalo nisam sam sebi naplatio😄.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Zero Sette ?

Post od sampionce »

Дугметару???! :shock:
Кочо, бринеш ме... :P
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Zero Sette ?

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 24 Jul 2021, 20:49 Ja sam na moju dugmetaru to uradio, kupio 12 visokih pikolica i pomerio tonove soprana na gore, prestimovao sopran na osnovni stim, ali mene je to kostalo oko 40e samo tonovi, ostalo nisam sam sebi naplatio😄.
I koja verzija je bolja po tebi sa pikolom ili bez. (mislim da znam odgovor ali pitam da mi odgovotiš iz prve ruke)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zero Sette ?

Post od Koca »

I ti mene brines jer sam ti to vec rekao😃 ima 2 i po godine mozda si zaboravio. Stoji to sto si rekao ali organ je jako bitan registar, no ako nema kabinu onda je diskutabilna ta prepravka za harmoniku o kojoj se prica.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Zero Sette ?

Post od Koca »

Za kabinsku harmoniku je definitivno dobar potez sto je u mom slucaju bilo. E sad organ kod bezkabinske je "smuti pa prospi".
Odgovori