Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
ihtis333
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Jul 2013, 14:09

Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od ihtis333 »

Guerrini superior 2 sa dvije kabine 2+2. Izrađena po narudžbi od najkvalitetnijih italijanskih djelova prve klase tonova Bugari. Izrada poznatog majstora Vekića. Harmonika ima topao zvuk 100% dihtacija bez ulaganja. Uz harmoniku ide aktivna profesionalna letva sa resiverom T bone pt. 600
ihtis333
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Jul 2013, 14:09

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od ihtis333 »

https://www.olx.ba/artikal/39740980/pro ... ve-kabine/

Našla sam link, ako može savjet.
Htjela bih da kupim nešto kvalitetno i da ima lijep zvuk. Sviram iz hobija.
Kod nas u CG nije neki izbor, ili ja ne umijem da pronađem.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od Koca »

Tesko pitanje, moras probati sa jos nekim. Na oko je sve uredno. 1. Klasu Bugari imas i u Supiti za duplo manje para, no ova vuce na izgled i cenu.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od Koca »

Taj link je zastareo. :D
dref06
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 18 Jul 2019, 07:11

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od dref06 »

Da ne otvaram novu temu.
Dali neko moze da mi objasni sta tacno znaci oznaka "Cabletone" na Guerrini Superior 2 harmonici?

Hvala!!
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od sampionce »

Колико је мени познато (а, мислим да ме сећање не вара), реч је о Гверини хармоникама које су биле озвучене с обе стране (бас и прим) и израђиване су у (чини ми се искључиво) дугметарској, 5-редној варијанти. Такве хармонике се налазе најчешће по Скандинавским земљама.
Тако да, уколико наиђеш на клавирску верзију таквог инструмента са ”Cabletone" натписом на највећем бас регистру (мастеру) реч је о тзв. ”преради”, а са тим у вези и цена би требало да буде адекватна. О томе је већ било подоста речи на овом форуму...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od Koca »

Nesto u vezi struje jeste ali ne isto kao sto je Shampionka ozvucena, imao sam na servisu jednu takvu dughmetaru a obzirom da dekla nije original nego prepravka covek mi rece da je bila elektronka pa moguce da je sa midijem ili slicno, nisam nikad drzao original nego u prepravljenu Champion, registri su bili neki od Paolo Soprani crni, znaci naknadno ugradjeni.
dref06
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 18 Jul 2019, 07:11

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od dref06 »

Hvala na svim informacijama!!
notactix
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 23 Apr 2022, 03:41

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od notactix »

ihtis333 napisao: 13 Dec 2021, 15:38 https://www.olx.ba/artikal/39740980/pro ... ve-kabine/

Našla sam link, ako može savjet.
Htjela bih da kupim nešto kvalitetno i da ima lijep zvuk. Sviram iz hobija.
Kod nas u CG nije neki izbor, ili ja ne umijem da pronađem.
Pozdrav svima na forumu, nekoliko puta naleteh i ispratih neke interesantne i jako korisne teme ovde, pa s toga i reših da vam se pridružim. Ne znam da li ste kupili ovu hamoniku ''Guerrini'', jasno je da ovo nije Guerrini Superior 2, čak i sam prodavac to kaže, čak se ne može nazvati ni kopijom jer ima previše odstupanja od tog legendarnog modela, ko se imalo razume već na prvi pogled mu je to jasno, što bi rekli, vidi se iz aviona... Naravno, to ni u kom slučaju ne znači da je ova harmonika loša jer svaka harmonika je priča za sebe, ali ovo jednostavno nije to što piše da jeste a meni to mnogo para oči i baš mi smeta kad vidim takve stvari, ne znam čemu to služi osim da bi se neko naivan prevario? Ako je taj majstor Vekić toliko dobar i ugrađuje kvalitetne komponente zašto ne napravi lepo svoj brend i pobedi kvalitetom a ne tuđim perjem? Svako ko zna šta je dobra harmonika najmanji mu je problem šta na njoj piše spolja, taman ne pisalo ništa. Pozdrav.
AcikaKG
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 22 Apr 2022, 17:27

Re: Da li vrijedi 4000 ova Guerrini?

Post od AcikaKG »

@notactix
Slazem se u potpunosti ,od reci do reci. Takvi oglasi/naslovi su samo za one neupucene.
Ljudi,otvorite oci kada planirate da date pare za nesto.Ako niste sigurni,nije sramota pitati ili povesti nekog strucnijeg sa sobom.
Odgovori