Da li vredi kupovina 2+2 duple kabine Delicia

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Jovan_15
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 22 Jan 2022, 23:13

Re: Da li vredi kupovina 2+2 duple kabine Delicia

Post od Jovan_15 »

Koca napisao: 24 Jan 2022, 08:07 Vec sam ti gore napisao ali nisi lepo procitao. Da stimuje i dihtuje.
procitao sam ali mislim pored toga jer treba jos nesto sto je bitno
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li vredi kupovina 2+2 duple kabine Delicia

Post od Koca »

Ako stimuje i dihtuje kupuj ostalo su sitnice.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Da li vredi kupovina 2+2 duple kabine Delicia

Post od dugmetarac78 »

Jovan_15 napisao: 24 Jan 2022, 18:23
procitao sam ali mislim pored toga jer treba jos nesto sto je bitno
Naravno, pogotovo kada je reč o harmonici koja nije (realno rečeno) nekog vrhunskog kvaliteta izrade, veoma je bitno kakva je sama klavijatura u smislu, dali je "razlokana" tj. da li ima lufta, to se može proveriti ako ovlaž pređeš rukom gore dole preko tipki, bez nekog pritiska, (bukvalno kao da protrljaš klavijaturu) tad pokaže da li ji koliko ima lufta levo-desno, ili na pola stisnuta dirka pa pod prsto,.....(teško je objasniti teoretski)
Takođe i bas mehanizam je bitan, dali zaglavljuje, jer kod delicia su bukvalno taozvani bass-roštilji od neke žice, dosta mekan materijal. Registre, proveriti kako otvaraju i zatvaraju, ima xxx stvari, ali bi predugo trajalo da pišem. Pozz
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li vredi kupovina 2+2 duple kabine Delicia

Post od Koca »

Dugmetarac pa od klavijature Delicije nemozes ocekivati cuda kao sto znas, jeste to tako kako kazes ali decku je prva ozbiljna harmonika znaci svirao je na nekoj skromnijoj pa sad sa luftom ili bez lufta ona ce malo zveckati na zustrije sviranje, ako neki bas glavi nije skupa popravka. Delicija je kompromisno resenje pa sa nekim stvarima mora da se pomiri jer nije to kvalitet izrade za dugotrajnu i ozbiljnu svirku nego za ucenje. Najskuplje je sredjivanje tonova sa stimovanjem pa na tonove treba obratiti paznju jer kad je sredjena lepo zvuci. Svakako druze povedi jos nekoga jer nemozes sam proceniti stanje koliko god da dobijes saveta na forumu, treba ti iskustvo. Trebas znati i sta su skupe a sta jeftinije popravke, pa neces recimo odustati ako je 1-2 tona pikolice zapuseno od prasine, jer se to resava za 10 minuta, cak i 1 klapna ako malo pusta resava se bez skidanja klavijature jer su viljuske savitljive ( uradio sam pre neki dan jednome). Da ne duzim sto rece Dugmetarac mozemo pisati puno...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Da li vredi kupovina 2+2 duple kabine Delicia

Post od dugmetarac78 »

Kočo kontamo se, ali realno za tu lovu ipak bi morala da bude malo "utegnuta" i tonski i tehnički, inače ne vredi toliko, džabe lepa dekla znaš i sam.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li vredi kupovina 2+2 duple kabine Delicia

Post od alek »

Када је пробаш, јави пошто слично нешто планирам да купујем за сина. Видим да је сада спустио са 750 на 700. Истина је што Коча каже да је улагано у њу, типа мех и декла али опет мислим да је можда мнго 700е. Пробај хармонику па нам јави утиске.
Odgovori