Treba mi savet koliko basova?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Pocetnik_Harmonikas
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 19 Feb 2022, 12:20

Treba mi savet koliko basova?

Post od Pocetnik_Harmonikas »

Imam dvadeset godina i zelim da pocnem da sviram harmoniku. Sta mi preporucujete sa koliko basova da uzmem harmoniku za pocetak? Da li je 80 u redu?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Treba mi savet koliko basova?

Post od Koca »

Minimum 96, zbog durskih terci.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Treba mi savet koliko basova?

Post od sampionce »

80 басова има дурску терцу. ”Фали” дим.
Koca napisao: 19 Feb 2022, 13:17 Minimum 96, zbog durskih terci.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Treba mi savet koliko basova?

Post od Koca »

Napravio sam lapsus u brzini, a sto se tice pitanja da li je dovoljno 80 basova za pocetak odgovor je i da i ne. U osnovnoj oskoli imao sam Scandalli 96 basova i nastupao sam na nekoj priredbi i secam se da je publika bila nasmejana kao znak da sam ih oraspolozio ali isto tako se secam jedne gospodje iz prvih redova koja je komentarisala nekom pored nje i pokazivala rukama kao da uspravno drzi flasu piva sa rukom od ispod i rukom iznad "flase". Odmah mi je pokvarila raspolezenje jer sam shvatio da komentarise da mi je harmonika mala ali ipak joj se nastup dopada. Kad sam video sliku uvideo sam da je tako i da naspram moje visine trebam da imam pun format harmonike od 120 basova ili 41 dirka. Tako da sam prosudi iz ove moje anegdote. Kao pocetniku sluzice ti za neko licno zadovoljstvo pa ti je savet pun format i to cetvoroglasna bez obzira sto ce ti i troglasna zavrsavati posao.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Treba mi savet koliko basova?

Post od alek »

Дефинитивно 96 басова као минимум. Управо сам за сина (13) купио 4-гласну са 96 басова и мислим да би мања била чист промашај јер се брзо прерасте и после се излажеш додатним трошковима. Најбоље је, што каже Коча, пун формат. Дирка 41 и басова 120 али за дете је најбоље 96 басова минимално јер може дуже да је свира пре него што пређе на 120.
Odgovori