Dallape Organtone 3+1

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Brca
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 24 Feb 2022, 11:19

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od Brca »

Pozdrav svima, hvala vam puno na komentarima. Čak i na kontaktiranju prodavača :)

Znači li sve to da je harmonika modificirana (spomenuli ste debeli sloj voska itd.), odnosno da se razlikuje od orginalnog modela?
Svakako razumijem da harmoniku treba probati, ali opet je dobro imati neku informaciju prije odlaska prodavaču.

Meni je bitno da imam relativno kvalitetnu harmoniku koja me može poslužiti još dugi niz godina, i da je prilagođena narodnoj glazbi koju većinom sviram. Dosad sam svirao ono što sam imao (Welmeister Diana od 80 i Melodija od 60 baseva) ali kad već uzimam sad prvi put za sebe, uzeo bih da valja. Kao što sam i ranije spomenuo, sviram samo za svoju dušu i društvo, ali je opet lijepo imati dobar instrument.

Pada li vam na pamet možda još neka harmonika da bi bila u tom rangu (rangu ove Dallape, odnosno cjenovnom rangu 2500-3000 EUR).
Nisam ni u približnom rangu kao vi ovdje, zato mi je svaki savjet dobrodošao :)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od Koca »

Druze zaboravi to o vosku to nemenja sustinu, a sustina je da ako nema pikolo nije pogodna za narodnu muziku, jer je mnogo svebovana (nije ugladjena), poz.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od alek »

Све што је Коча написао стоји и подржавам, само сам мишљења да је цена за ову хармонику превисока.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od Koca »

Sve su cene otisle gore, originali 2+2 Dallape i Guerrini od 5500e pa navise, pa shodno tome je i ova cena, Prerade 2+2 oko 4000e ne znam sta reci. Najgore sto cene jos nisu stale tako da bi ja probao tu harmoniku po svaku cenu jer po izgledu treba da grmi, izgleda uredno, vidi se po tonovima i kozicama. Mnogi se zalecu za sirinu i tezinu a to sto se iz petinih zila postize zvuk i trileri kao da je nebitno, pa u sustini odpada rame od losih harmonika a svira se uz napor i znoj. U tome vidim prednost ove harmonike iz koje pretpostavljam da se bez napora postize i jak zvuk i vrhunska tehnika.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od alek »

Може бити истина то што причаш али ћу само да те подсетим када сам упоређивао Гуеррини супериор 3 и Скандали Фарфису. Гуерини Супериор 3 има 140 басова и већи корпус, самим тим потребно је више ваздуха да се тон јави. Скандали Фарфиса има исте тонове али 120 басова и много мањи корпус и за јављање је потребно много мање ваздуха. Причам за леву страну јер што се мене тиче моја Скандали је дефинитивно боља од Гуеррини 3. За прим не могу да коментаришем тонски јер ми није сређена прим страна а што се тиче механике у десној руци, Гуеррини дефинитивно односи победу. Према томе не мора да значи да ће тон боље да се јавља код масивнијих хармоника. Верујем да су гласније али такође верујем да и ту треба добро да се умори раме да би се добио јак звук.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od Koca »

Ja sam imao Superior 4 svirao 10 godina, jaka i lakoradna, a imao sam i r.rad 3+1 koja je vezana za ovu tvoju pricu jer je bila lose uradjena. Ovu Dallape niko nije probao pa ako iz nje lako izlazi i ton i tehnika a trebalo bi tako da bude, ona je za akustiku mama. Pricam o uporedjivanju sa recimo Weltm 2+2, P.Soprani da nemogu stati pored original Dallape a slicne cene . Mora se probati svakako. Covek trazi i slicne predloge po toj ceni. Neki kupuju harmonike na kilo ili na odredjenu sirinu i to je prvo sto pitaju. Ko stigne do svadbi i mikrofona on ce gledati neku kvalitetnu 2+2. Ako neko proba ovu Dallape nek iznese misljenje.
Brca
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 24 Feb 2022, 11:19

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od Brca »

Evo novih informacija, dobio sam i video. Tvornicki nije imala pikolo, bila je mussete štim. Sada ima. Preštimana na balkan štim. Na postojećem fasenu su zamjenjeni tonovi tako da sve ostane original.

Poštovani Koca, postoji li način da vam pošaljem video, ukoliko želite čuti?

Dodatno sam još jednu našao, Super Salas Stradella za koju prodavač kaže da je Dallape. Radi li se stvarno o Dallape instrumentu?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od Koca »

Pa naravno da me interesuje jer je harmonika izazvala polemiku ima ili nema pikolo i bilo je tesko pronici u sustinu problematike. Pretpostavljam da je sada to doradjeno i da je upotrebljivo za narodnu muziku. To je i odgovor na pitanje zasto su 12 visokih pikolica tako postavljene, sto nije problem da se lako okrene suprotno i da bude kao kod ostalih harmonika (mozda i ovako dobro rade). Moze na viber +381 62 8882 512 ili email: [email protected] ili moze ovda na forum. Znam da su Dallape sa takvim bas registrima kao kod Guerrini stavljele Cagnoni tonove, a da li je bilo i drugih ne znam, ali su bas te dosta trazene.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 25 Feb 2022, 07:34 Imas jos i skracenje zbog perspektoive snimka od gore gde je najvece skracenje sirine fasene u gornjoj pa u srednjoj pa donjoj je najmenje skracenjea da ga nema jos bi bila vece razlika u duzini perca i kakala.
Jel ta Dallape krešti
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape Organtone 3+1

Post od Koca »

Preslusao sam snimke i deluje kao normalna 3+1 nije da kresti, odlicno dihtuje kako sam uocio meh veoma lagano ide dok je svirao, bandon nastimovan. Svirao je na visokim pikolicama Crven konac forspil i ton izlazi brzo.
Odgovori