Procena vrednosti Dallape harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Mellon92
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 21 Mar 2023, 22:04

Procena vrednosti Dallape harmonike

Post od Mellon92 »

Pozdrav svima, zanima me kolika je otprilke vrednost ove harmonike. Hvala svima na pomoci

Slika
Slika
Slika
Slika
Mellon92
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 21 Mar 2023, 22:04

Re: Procena vrednosti Dallape harmonike

Post od Mellon92 »

Mellon92 napisao: 21 Mar 2023, 22:10 Pozdrav svima, zanima me kolika je otprilke vrednost ove harmonike. Hvala svima na pomoci
https://postimg.cc/gallery/8Dxb5S5
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Procena vrednosti Dallape harmonike

Post od Koca »

To je rucni rad pretpostavljam 2+2 jer nisi napisao. Cena se odredjuje probanjem harmonike, procenom daljih ulaganja, ne bih se bavio gatanjem ali tu negde oko 2500e.
Mellon92
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 21 Mar 2023, 22:04

Re: Procena vrednosti Dallape harmonike

Post od Mellon92 »

Hvala vam na poruci, od informacija jedino znam da harmonika nije puno koriscena, od 80tih godina je kod nas, povremeno svirana, nikad nosena na neke svirke i slicno. Tako da svaka vasa informacija mi dosta znaci.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Procena vrednosti Dallape harmonike

Post od DzoksySp »

Pozz
Ako ste zainteresovani da je prodate javite mi
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Procena vrednosti Dallape harmonike

Post od Džoga »

Mislim da je ovo rucni rad, bar sudeci po registrima za prim laicki, koliko znam u to vreme su bila dva tipa belih i crnih registara a to su za americko i nase trziste, americki su malo obliji i veci u odnosu na nase(evropske), ali da ne skrecem sa teme....
Sve zavisi koje tonove ima, i kakav zvuk daje, i da li je za to vreme koliko je kod vas odrzavana osnovno.
Ukoliko je sve u okej stanju onako bas ja bih cenio do 3000e ukoliko ima ulaganja u ponovno stimovanje ili nesto slicno ja bih razmatrao bar 15tak posto nize cenu.
Ukoliko imate par slika iznutra mogu izneti neko malo vece misljenje.
Odgovori