GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

Izvinjavam se nisam pazljivo procitao mislio sam da je sa oglasa. Pitao me je poznanik nesto o tom modelu hoce da je proda ili takvu ili preradjenu za balkansku muziku. Ista je takva samo ima pisani natpis Guerrini.
Soltonms100
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Jan 2020, 19:44
Lokacija: Nederland

Re: GUERRINI

Post od Soltonms100 »

Ma nista, nije problem.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: GUERRINI

Post od sampionce »

Јел видео неко некад ову лепотицу (78-о годиште)?? :shock:
Оглас, продаја у току, на швајцарском Tutti.ch

Е сад, о укусима не вреди расправљати, али ово је оно што сам одувек желео...

Slika

Slika

Slika

Slika
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

Ovo je prava lepotica! :svirac:
Martin12
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 01 Mar 2021, 20:44

Re: GUERRINI

Post od Martin12 »

Pozdrav prvi put pišem nisam muzicar.
Sin uci da svira i imamo u planu da kupimo guarini Oxford 96 basova klavirna.
Izbacicu sada dve slike i trazim pomoc da mi objasnite zasto se razlikuje raspored dirki i zasto jedna ima 9 registra a druga 7 i koja je bolja po vama.
mlikov
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 18 Dec 2021, 23:30

Re: GUERRINI

Post od mlikov »

koja je razlika između italy super i ramjes verzija ?
po opisima obadvje imaju 3 zvuka i lice jedna na drugu ali cijena je 1000 za ramjes iz svedske ili 1400 kod nas
i 2500 kod nas za italy ?
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: GUERRINI

Post od Džoga »

Ako je iko aktivan sa ovom temom imao bih par pitanja ukoliko nije problem :svirac:

Zanima me koja je razlika izmedju profesionala 1 3 i 4, s tim da vec znam da je profesional 1 3+1 instrument trojka 2+2 isto tako i cetvorka. Takodje znam da su sve vece i teze od Championke. E sad ako je 3ka 2+2 i 4ka takodje koja je onda razlika...? Takodje kečeve i četvorke vidjam u proizvodnji i 80tih i 90tih a trojke nema? Da li to ima neke veze sa tim?

Pretrazio sam vec forum mada nisam uspeo naci nista na tu temu ili mozda nisam dovoljno trazio :D

Da li je postojao neki drugi profesional sem ova tri?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

Trojka treba da ima manje tonova i ako ima isti broj dugmadi, neko je na forumu napisao da Dejan Kostic ima nju i ako ne pise na harmonici.
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: GUERRINI

Post od Džoga »

Znaci tu su neke male varijacije u tezini? Zivo me zanima da li je laksa od Championke ili slicna njoj... Hvala Koco.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: GUERRINI

Post od dugmetarac78 »

Džoga napisao: 17 Dec 2023, 00:04 Znaci tu su neke male varijacije u tezini? Zivo me zanima da li je laksa od Championke ili slicna njoj... Hvala Koco.
Trojka je gabaritnija od šampionke, mislim da je 45 tonova, ima neke tehničke cake koje su malo ispred prof 4, ali ništa specjalno, skupa je zbog toga što ih ima ....ajd' sad da ne lupetam ali ako ih je max 300-tinjak komada proizvedeno.
Odgovori