Dallape Jovice Petkovića

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
milan3
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Dallape Jovice Petkovića

Post od milan3 »

Pozdrav za sve forumaše. Na ovom dole linke su može vidjeti jako ne obična ali 100% originalna harmonika. Nije ni 993A niti SUPERMAESTRO pa bi molio nekoga ako išta zna o njoj da podijeli sa nama svoje znanje. Harmonika je koliko za znam 2+2 i ima 12+1+7 registara ali nije ni SUPERMAESTRO Compact jer on ima manj korpus i ima 112 basova. Pozdrav
https://www.youtube.com/watch?v=lQzQF6dJxIM
cantus4
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 26 Mar 2012, 01:32

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od cantus4 »

pogledaj na jou tube imas emisiju koja je snimana sa jovicom petkovicem gde je objasnio kako je nastala ta harmonika.to je specijalno radjena harmonika za njega i dobio je na poklon od firme dalape zato jer je zbog toga sto je on svirao na dalape njihova prodaja bila jako popularna te je dobio harmoniku kao zahvalnost,harmonika je jedinstvena i unikatna
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od dugmetarac78 »

Istina je da je Jovica Petković dobio unikatnu Dallapu samo za njega rađenu zbog toga što je njegovim učešćem prodano 178 Dallape harmonika, ali to nije ta harmonika, nego crna na kojoj piše na deklu 50 godina sa dallapeom, 12 registara na desnoj i 7 reg levoj strani (crni sa okruglim belim oznakama) :svirac:
cantus4
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 26 Mar 2012, 01:32

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od cantus4 »

tacno,izvinjavam se nisam pogledao link.
milan3
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od milan3 »

Harmonika koju je Jovica dobio je obican 993/a ORgantone sa drugacijom deklom. Ova harmoniku sam samo samo vidio kod Jovice ovu bijelu i kod jednog njegovog ucenika roma, koji ima crnu. Da lli dugmetarac78 znate kakve klavijature imaju nove dallape(sa crnom deklom i plasticnim registrima) ?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od dugmetarac78 »

Ne razumem tačno u kom smislu mislite, kakve klavijature imaju nove dallape??? A što se tiče Jovicine dallape, evo link, o njoj priča negde na 01:25....min, pa koga zanima neka pogleda, ni ja neznam tačno o kakvoj se radi, al da je unikat, jeste.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ieQeP8AVaa8[/youtube]
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od Koca »

Dugmetarac, o yes kako da no. Struja kill, a bogami i administrator kill jer se opet udaljavamo od teme, mada vidim da nam svima ponestaje inspiracije u zadnje vreme. :cool:
milan3
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od milan3 »

Mislio sam kakve im je klavijatura, da li je brza mekana, duboka plitka....? Znam samo da su isti majstori za ove nove Dallape i Guerrini harmonike radili klavijature
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od Dallape 1960 »

Bela Dallape koju Jovica svira moze da bude neki rucni rad, mada tesko nasih majstora.. pre italijanski, ako je original ja bih iz svog iskustva najpre je povezao sa Dallape "cesljarom" koja je kasnije sredjivana..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od dugmetarac78 »

Nebih rekao da je češljara, jer ima "širok" grif što znači da ima srednju dasku, a i midi ima, i uzmimo u obzir da je to ipak čika Jovica u pitanju, i da je on jednostavno mogao otići u samu fabriku Dallape i reći ....hoću to i to, i to bi i dobio (što neznači da drugi to nisu mogli) al on je tamo ipak bio neko i nešto.
Odgovori