Godište harmonike - Procena. ???

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Godište harmonike - Procena. ???

Post od alek »

Zdravo drugari posedujem Scandalli super VI u narodu poznatija kao "plastična" ista ona kao što je svirao Tomica Miljić. Čovek od kog sam je kupio nije znao koje je godište jer on nije prvi vlasnik harmonike.

Da li bi neko znao na osnovu serijskog broja da mi kaže koje je godište harmonika??

Ako slučajno neko ima istu i zna koje mu je godište pa ako je serijski broj približan možda mi pomogne da otkrijem koje godinе je proizvedena harmonika koju posedujem.

Serijski broj harmonike je 1122//93

Hvala svima unapred :svirac: :svirac: :svirac:
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Godište harmonike - Procena. ???

Post od alek »

https://www.youtube.com/watch?v=DSlUxTYNqlo
xho
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 26 Apr 2020, 17:16
Lokacija: Ulcinj,Crna Gora

Re: Godište harmonike - Procena. ???

Post od xho »

Pozdrav,ja mislim da to /93 da je godiste
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Godište harmonike - Procena. ???

Post od alek »

Pa i meni je palo na pamet da je to godište zbog broja ali ne znam iz kog razloga sam mislio da su se te harmonike proizvodile samo 70-tih godina. Zato sam pomislio da neko sa foruma ima istu harmoniku i da zna koje je godište pa da uporedimo sa serijskim brojem da približno odredim koje bi godište mogla da bude ova moja harmonika.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Godište harmonike - Procena. ???

Post od alek »

xho napisao: 28 Maj 2020, 13:33 Pozdrav,ja mislim da to /93 da je godiste
То је то, изгледа да си био у праву. Јавио ми се лик из Филаделфије који је купио такву и продавци су му тада објаснили да је други број заправо годиште хармонике. Његова је 1141//79 што би значило да је годиште 79.
:svirac:
xho
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 26 Apr 2020, 17:16
Lokacija: Ulcinj,Crna Gora

Re: Godište harmonike - Procena. ???

Post od xho »

Drago mi je
Odgovori