Kako se Vidi ?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Kako se Vidi ?

Post od Pile77 »

Pozdrav Svima,

Kada se traži, Kabinsku Harmoniku Original (Guerrini, dallape ili........)
U internetu ,postoje za isti modela c(ij)ene od 2000-7000 € u odličnom stanju.
Gdje se može vidjeti, je li harmonika Original ili Ručni Rad ili Preradena?
Svi mogu reći da je originalan.
Ali je,to istina???
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Kako se Vidi ?

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju prvo iosnovno je da original Dallape ili guerrini ako je u dobrom stanju, nema za 2000. znači to ti odmah ukazuje da nije original. A ostale stvari veruj ako si neko ko ne poznaje mehaniku i što bi ja umeo reći "iznutrice " harmonike, jako je teško to da se provali 100% u koliko se radi o dobroj kopiji, i mi koji smo preturili preko ruku XYZ harmonika, pa imamo situaciju da se zapitamo....Šta je ovo? Svašta se budži i bez majstora koji poznaje harmonike, ne ideš kupovati. Pozz
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Re: Kako se Vidi ?

Post od Pile77 »

Hvala na odgovar,

Znamo svi, da možda original guerrini ili dallape nema za 2000,
Ali ako kupim za 5000, ko mi onda garantira da je original.
Ko prodaje ,reći će sve, da dobije sto može više €.
Mogu ja povest nekoga, ali pitanje, dali može i sam nekako vidite dali je original!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Kako se Vidi ?

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju ja mislim da sam ti sasvim korektno odgovorio, moraš dobro poznavati harmonike, sklopove, i mnoge segmente iz te oblasti. nije nikakvo pametovanje, nego je zaista tako. Imaš primeraka koje iz aviona vidiš da su "falšina" a imaš i kako sam naveo dobro nabudženih RR. harmonika koje je teško provaliti. Nema pravila u smislu pogledaš to i to i ustanoviš. da te ne gnjavim previše, imaš recimo slučaja da je original, ali je neki "majstor" izvadio tonove koji su bili prva klasa i stavio, solidne, znači oskrnavio je orginalnost i samim time i instrument. i ajd sad jel ta harmonika original ili nije???
Zato ti kažem treba ti neko ko dobro poznaje sve delove i sklopove, pa da detaljno pregleda, da nije nešto budženo prepravljano. Eto navedi konkretan model koji te zanima pa da se i ja i još kolega koji dobro poznajemo tematiku potruditi da ti ukažemo na detalje na koje treba da obratiš pažnju, ovako nekog uopštenog odgovora nema veruj mi.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kako se Vidi ?

Post od Koca »

Original koji se prodaje po povljnoj ceni obicno se proda za nekoliko sati ili ima ulaganja. Zato trazi sto vise slika unutrasnjosti i iz svih uglova spoljasnosti. Izbegavaj harmonike sa malo fotografija gde neces moci ni ti ni iskusni majstori da provale sustinu. :svirac:
Kale
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 09 Jan 2012, 23:07

Re: Kako se Vidi ?

Post od Kale »

Pile77, Jel baš mora da bude Guerrini ili Dallapé, i zašto ?
Pile77
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 22 Dec 2020, 05:56

Re: Kako se Vidi ?

Post od Pile77 »

Pozdrav,
Ne nije bitno koja harmonika , moze i piatanesi,zero sette, scandalli......
Moje je pitanje, ljudi ko neznaju u harmonike ,dali ima mogućnost da oni sami mogu da se vidi da je original.
Jer bolje dati 4000 za original, nego za RR
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Kako se Vidi ?

Post od mali harmonikas »

Svirao sam gurerrini ručni rad iz N.Sada ne znam mislim da se majstor zove Stevo..nikad bolji instrument nisam imao u ruci ZA 3000 EURA
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Kako se Vidi ?

Post od sampionce »

Стеван Анђић из Ирига
Прави све живо, по наруџбини. Бубрег направи фрајер, ако треба... :D

Само... Давно су већ његови "гверинији" прешишали 5000€ !
А да су квалитетни - јесу.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kako se Vidi ?

Post od Koca »

Tako je.
Odgovori