Najbolje marke harmonike (TOP 5)

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Najbolje marke harmonike (TOP 5)

Post od guerini »

Ovo je moja top lista 5 najboljih harmonika za balkansku muziku a vi napiste svoju listu :)

1. Skandali
2. Guerini
3. Settimio Soprani
4. Bugari
5. Zero Sete
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Najbolje marke harmonike (TOP 5)

Post od dugmetarac78 »

Dallape

Sonola
Sabbatini
Guerrini
Pa sve ostale....
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Najbolje marke harmonike (TOP 5)

Post od Koca »

Kad bih ja rekao da "ne znam ni sta je Guerrini" jer od 20 komada sve su razlicite, onda nema smisla ni rangirati. :roll: Malo ispada smesno ali je tako.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Najbolje marke harmonike (TOP 5)

Post od dugmetarac78 »

Koca napisao: 15 Apr 2022, 13:01 Kad bih ja rekao da "ne znam ni sta je Guerrini" jer od 20 komada sve su razlicite, onda nema smisla ni rangirati. :roll: Malo ispada smesno ali je tako.
E pa zbog toga su i na mom spisku tamo gde jesu.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Najbolje marke harmonike (TOP 5)

Post od Dallape 1960 »

Totalno nerealno je tako rangirati harmonike jer u okviru jednog modela ima odstupanja do bola. Za akustiku uvek biram Dallape 993a. Mislim da Dobroj dallapi bez mikrofona nema ravne tonski. Pricam za dugmetare. Harmonika sa najlepsim tonom koju sam ja svirao je profesional4 73-74 godiste ali sam posle toga probao 50 sampionki i prof4 ni jedna nije bila ni blizu. Dallape supermaestro je bas specificna i isto je ubrajam u top 5. Siwa je napredovao mnogo. Jedna od boljih novih harmonika. Beltunu sam probao.. razocarao se. Na kraju se vracamo na ono da je sve od primerka do primerka..
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Najbolje marke harmonike (TOP 5)

Post od sampionce »

Уколико се прави оваква листа (а она је, уверили смо се, готово па немогућа чак и у оквиру једног произвођача, па чак и истог модела!), онда је свакако потребно написати и критеријуме по којима се вреднују тј. оцењују инструменти. Без тога сваки посао је узалудан.

Пре пар година сам овде поставио поређење У ИСТИМ условима неколико врхунских хармоника, и том приликом дошао до интересантних (чак запањујућих) резултата који, опет, нису нити могу бити репрезентативни за СВЕ инструменте поменутих произвођача.

Према томе, уколико се не оцењују хармонике у истим условима и по истим критеријумима, онда је беспредметно правити било какву листу јер се све своди на... субјективан доживљај, а исти је... најмање меродаван.

Једина листа која би могла да се прави би била листа о актуелним ценама инструмената, али то је већ нека друга прича и не бих улазио у исту...
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Najbolje marke harmonike (TOP 5)

Post od guerini »

Mislio sam na opsti utisak o markama, a jeste da je u globalu nemoguce praviti listu najboljih
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Najbolje marke harmonike (TOP 5)

Post od guerini »

dugmetarac78 napisao: 15 Apr 2022, 01:48 Dallape

Sonola
Sabbatini
Guerrini
Pa sve ostale....
Dobar izbor :svirac:
Odgovori